Nowa bateria REDOX typu litowo-O2 Nessox, 500 Wh / kg + pełna w 5 minut?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Nowa bateria REDOX typu litowo-O2 Nessox, 500 Wh / kg + pełna w 5 minut?




przez jean.caissepas » 14/01/20, 14:22

Aby zobaczyć tutaj, ale jeszcze nie uprzemysłowiony ... :(

http://www.avem.fr/actualite-nessox-la- ... -7837.html
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Nowy akumulator płynny Nessox Lithium-O2 typu REDOX, 500 Wh / kg + pełny w 5 minut?




przez Christophe » 14/01/20, 14:41

Dobra wiadomość to pierwsza litowa bateria powietrza na rynku ... i to jedyna dobra wiadomość, jaką widzę! Zimno ...

Zła wiadomość: potrzebuje ciekłego tlenu do działania ... co zabija go w zarodku, ponieważ nie ma ogólnej publicznej sieci dystrybucji ciekłego O2! Jak odważyć się powiedzieć w tym przypadku, że usuwa zwykłe wady samochodów elektrycznych?

Gęstość energii, 500 Wh / kg, nie jest spektakularna (teoria li-air przywołuje 10 000 Wh / kg) ... i czy bierze pod uwagę zbiornik O2?

Więc wyobrażam sobie, że potrzebujesz zbiornika z masztem do przechowywania całego tego O2 ... widzisz zbiornik kriogeniczny? Witaj złożoność!

Zapowiedziane koszty są bardzo niskie! Czy uwzględniają również przechowywanie O2?

Jakie jest zużycie O2? Ile kosztuje 1 kg ciekłego O2?

Wiele pytań, na które należy odpowiedzieć, zanim dasz się ponieść emocjom ...

Tańsze, lżejsze, o dużej pojemności energetycznej, zmniejszonym śladzie węglowym, ładowane w kilka minut bez obciążania sieci elektrycznej: bateria litowo-ciekła tlenowa Nessox opracowana przez włoski startup Bettery zgromadziłaby zalety do tego stopnia, że ​​wyeliminowała znaczną część zwykłe wady samochodów elektrycznych.

Litowo powietrzu

Aby zostać zaliczonym do kategorii akumulatorów litowo-powietrznych, akumulator Nessox, którego rozwój jest wspierany przez Unię Europejską, powinien przyczynić się do zwiększenia mobilności elektrycznej, od rowerów po samochody i ciężkie pojazdy. Lekkość jego składników (O2) pozwoliłaby uzyskać lżejsze opakowania o podwójnej pojemności energetycznej w porównaniu do obecnych rozwiązań litowo-jonowych, dzięki gęstości 500 Wh / kg. Konkretnie, samochód elektryczny typu Renault Zoé lub Peugeot e-208 może mieć zasięg 700-800 kilometrów, tracąc kilkadziesiąt kilogramów na wadze. Ten ostatni punkt jest ważny dla zmniejszenia zużycia, ale także emisji cząstek ściernych.

Mniej CO2 i bardziej ekonomiczny

Z ceną, która powinna być w pobliżu 135 euro za kilowatogodzinę, cena paczki za samochód elektryczny spadłaby o około 30%. W związku z tym za akumulator o wartości 50 kWh zapłacono by mniej niż 7.000 XNUMX euro. Jest to możliwe dzięki wyeliminowaniu kosztownych zabiegów na elektrodach i braku niektórych metali ciężkich. Zmniejsza to również ślad węglowy o 20% w przypadku tych półstałych akumulatorów z cyrkulacją ciekłego dioksygenu.

Naładowano w kilka minut

Jeśli akumulatory Nessox można ładować w konwencjonalny sposób, Bettery woli podkreślić wymianę cieczy katodowej, co powinno nastąpić w niewiele więcej czasu niż napełnienie paliwem. Regeneracja tych pierwiastków mogłaby wówczas zostać przeprowadzona za pomocą źródeł odnawialnych w czasach, gdy są one dostępne (wiatr, słońce). I to idealnie, aby nie wpływać na sieć elektryczną.

Za kilka lat

Sprawdzone w laboratorium (Laboratorium elektrochemii materiałów energetycznych na wydziale chemicznym Uniwersytetu w Bolonii) akumulatory Nessox mogłyby być produkowane w ciągu kilku lat, zgodnie z Bettery. „Łączą w jednym systemie lekkość baterii litowo-powietrznych oraz elastyczność i modułowość baterii z topnikiem redoks”, komentuje włoski startup. Anoda oparta jest na licie metalu, a katoda składa się z płynu bogatego w tlen.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Nowy akumulator płynny Nessox Lithium-O2 typu REDOX, 500 Wh / kg + pełny w 5 minut?




przez izentrop » 14/01/20, 15:40

Christophe napisał:Dobra wiadomość to pierwsza litowa bateria powietrzna na rynku ...
Uh !!! Może do 2030 roku
https://www.rtflash.fr/nouvelle-batteri ... es/article
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Nowy akumulator płynny Nessox Lithium-O2 typu REDOX, 500 Wh / kg + pełny w 5 minut?




przez Christophe » 14/01/20, 16:38

Ach świetnie ... czas na instalację drogiej płynnej sieci o2? : Mrgreen:
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Nowy akumulator płynny Nessox Lithium-O2 typu REDOX, 500 Wh / kg + pełny w 5 minut?




przez jean.caissepas » 14/01/20, 19:38

Christophe napisał:Ach świetnie ... czas na instalację drogiej płynnej sieci o2? : Mrgreen:


Możemy również ładować ten akumulator w normalny sposób bez zmiany płynu, ale jest on wolniejszy ...
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,

ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Nowy akumulator płynny Nessox Lithium-O2 typu REDOX, 500 Wh / kg + pełny w 5 minut?




przez ENERC » 14/01/20, 19:52

Ach świetnie ... czas na instalację drogiej płynnej sieci o2? : Mrgreen:

Możemy również ładować ten akumulator w normalny sposób bez zmiany płynu, ale jest on wolniejszy ...

Zgodnie z patentem (WO2017021840A1) jest to mieszanina TEGDME i LiTFSI.
TEGDME = eter dimetylowy glikolu tetraetylenowego
LiTFSI = bis (trifluorometan) sulfonimidowa sól litu
Ciecz jest wzbogacona o roztwór bogaty w O2.

Jest to akumulator przepływowy, więc opróżniamy płyn i wymieniamy go na pompie. Jest płynny w temperaturze pokojowej i nie powinien zamrażać, ponieważ występuje glikol tetraetylenowy (= środek przeciw zamarzaniu).
Dla mnie to bardziej ogniwo paliwowe niż akumulator.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Nowy akumulator płynny Nessox Lithium-O2 typu REDOX, 500 Wh / kg + pełny w 5 minut?




przez Bardal » 14/01/20, 21:22

Ogniwo paliwowe ??? !!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125