Dwustronne panele słoneczne Sharp 540 W

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Dwustronne panele słoneczne Sharp 540 W




przez jean.caissepas » 27/04/22, 16:28

Ulepszenie istniejących pod względem wydajności i trwałości!

Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego dwustronnego modułu fotowoltaicznego z półogniwami z krzemu monokrystalicznego. Ten nowy panel — NB-JD540 — ma moc 540 W. Przeznaczony do komercyjnych i publicznych elektrowni słonecznych moduł ten oferuje niższy uśredniony koszt energii elektrycznej (LCOE) i lepszy zwrot z inwestycji.

W zależności od warunków na miejscu, technologia dwustronna może poprawić moc wyjściową paneli słonecznych nawet o 25%.


Pełny artykuł tutaj: https://www.enerzine.com/sharp-lance-un ... 96-2022-04
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Re: Dwustronne panele słoneczne Sharp o mocy 540 W




przez Christophe » 27/04/22, 16:34

Kilka miesięcy temu zainstalowałem bifacial 440W (w tym bifacjalny 70W) z wydajnością 23,3% w mojej szklarni skierowanej na WSCHÓD, oprócz łańcucha polikrystalicznego skierowanego na POŁUDNIE ...

Już ewoluowały, bo przeniosły się do 450W według danych: https://www.alma-solarshop.fr/panneau-i ... arent.html

Wyraźnie widać, że produkują lepiej, zwłaszcza w rozproszeniu, niż moje „jednostronne” polikrystaliczne…

Oto zdjęcie podczas instalacji (jestem z pewnością jedynym "montarzem" fotowoltaiki, który pracuje w śniegu...):

solar_szklarnia.jpg
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13693
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Dwustronne panele słoneczne Sharp o mocy 540 W




przez izentrop » 27/04/22, 19:07

1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Dwustronne panele słoneczne Sharp o mocy 540 W




przez sicetaitsimple » 27/04/22, 21:09

Christophe napisał:Kilka miesięcy temu zainstalowałem bifacial 440W (w tym bifacjalny 70W) z wydajnością 23,3% w mojej szklarni skierowanej na WSCHÓD, oprócz łańcucha polikrystalicznego skierowanego na POŁUDNIE ...

W porządku! Ale mam pytanie?
W innym wątku omawialiśmy jakiś czas temu słynne belgijskie „magiczne” przechowywanie, „licznik, który działa wstecz”.
I wydaje mi się, że pamiętam, że przy poprzedniej instalacji z grubsza zbilansowałeś produkcję i zużycie energii słonecznej w ciągu roku mniej więcej.
Z tymi kilkoma dodatkowymi 2 kWp (5 paneli o mocy nieco ponad 400 Wp) uzyskasz nadwyżkę w produkcji, chyba że zmieniło się również Twoje zużycie.
Jakie jest wyjaśnienie? Zmieniłeś rodzaj umowy kupna/sprzedaży energii elektrycznej?
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179