Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez oli 80 » 07/06/22, 13:25

Cześć wszystkim,

oto temat, o którym nie lubiłem rozmawiać, urodziłem się z rozszczepem wargi i ta wada rozwojowa wymaga kilku operacji
Byłem operowany przez profesora Strickera w szpitalu uniwersyteckim w Nancy (szpital centralny) na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej, jest sporo osób, które mają tę wadę rozwojową, przeszedłem tę samą drogę co dziewczyna na tym filmie


i dziecko z tą samą wadą rozwojową
Pomyślałem, że może to być interesujące forum
2 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez Obamot » 08/06/22, 03:52

Cześć Oli 80...!

Musimy tu pozdrowić tych wszystkich, którym udało się przezwyciężyć spojrzenia innych, żyć jak inni, żyć normalnie dzięki operacji. A zatem także, aby pozdrowić pracę zespołów chirurgicznych, które dzięki swoim działaniom pomagają żyć lepiej i nie przestają się poprawiać... Z każdą trudnością życia zawsze jest wielkie zwycięstwo przezwyciężenia prób, to jest tym, co sprawia, że ​​ludzie rosną, paradoksalnie...

Jest to bolesna rzeczywistość, z którą, jak we wszystkich bolesnych rzeczywistościach, zawsze bardzo trudno jest żyć (i niełatwo ją komentować, wyjaśniać tym, którzy jej nie doświadczyli: ale są dobre dusze, które to rozumieją). Trudne, ponieważ słowa zawodzą. I pewnego dnia słowo zdoła przebić się przez lata milczenia. I możemy działać, możemy wspierać: musimy zrobić wszystko, aby poprawić kondycję człowieka.

Kudo dla tego wątku.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez oli 80 » 08/06/22, 13:21

Cześć wszystkim,

Musiałam sama przezwyciężyć te trudności, spojrzenia innych, kpiny itp.
na facebooku są grupy samopomocy, z których jestem zarejestrowana na dwóch z nich
i pozwala nam dzielić się naszymi doświadczeniami, naszymi doświadczeniami, pomagać innym ludziom,
oczywiście kilka osób może mieć to samo, ale inaczej

oto młoda dziewczyna, którą krótko widzieliście w poprzednim filmie zaczerpniętym z reportażu „Cuda chirurgii dziecięcej”
ma na imię Leonie

zobaczysz wynik po jego operacji, zapierający dech w piersiach, gratulacje dla profesora Picarda
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16090
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez Remundo » 08/06/22, 14:10

Dziękuję za to świadectwo Oli80

Rozszczep wargi jest oczywiście zmartwieniem, ale na szczęście nie przeradza się w poważne kalectwo, w szczególności dzięki operacji.

Zdolność motoryczna kończyn i inteligencja są zachowane. To już dobry start w życiu.

Dzieci mogą być szczególnie złośliwe, by kpić/dyskryminować, ale jeśli nie jest to prawdziwa wada rozwojowa, znajdują inne często głupie wymówki, aby kogoś wykluczyć.

W rzeczywistości wierzę, że to przede wszystkim wojownicza osobowość i ochrona/miłość bliskich pozwala ci przezwyciężyć wszystko.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez Exnihiloest » 08/06/22, 19:25

oli 80 napisał:Cześć wszystkim,

oto temat, o którym nie lubiłem rozmawiać, urodziłem się z rozszczepem wargi i ta wada rozwojowa wymaga kilku operacji
Byłem operowany przez profesora Strickera w szpitalu uniwersyteckim w Nancy (szpital centralny) na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej, jest sporo osób, które mają tę wadę rozwojową, przeszedłem tę samą drogę co dziewczyna na tym filmie


i dziecko z tą samą wadą rozwojową
Pomyślałem, że może to być interesujące forum

Z pewnością może to być interesujące. Możesz również powiedzieć sobie, że masz szczęście, że nie urodziłeś się sto lat temu lub więcej, kiedy te wady rozwojowe nie były leczone i były powszechnie spotykane. Stał się „łagodny”, nawet jeśli jest to delikatna operacja chirurgiczna, jak leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego, na które w przeszłości można było umrzeć.

Dlaczego to mówię? Bo są tu bezwarunkowi bałwochwalcy Natury, którzy systematycznie powtarzają, że wszystko, co pochodzi od człowieka, należy zwalczać (oczywiście z wyjątkiem ideologii ekologicznej), podczas gdy Natura byłaby modelem über alles, boginią, która zapewnia wszystko i którą należy szanować.
Oczywiście generalnie nie powinniśmy szanować Natury, bo gdybyśmy musieli, to nie powinniśmy operować rozszczepu wargi ani leczyć najmniejszej choroby, bo to Natura by tego chciała i na pewno miałaby swoje powody .

oli 80 napisał:Cześć wszystkim,
Musiałam sama przezwyciężyć te trudności, spojrzenia innych, kpiny itp.
...

W przeszłości byłoby jeszcze gorzej. Nie tylko ludzie mniej wykształceni, bardziej chamscy, nigdy nie pogardzani niepełnosprawnymi, ale w dodatku mieliście argument bigota: „ale co Bóg uczynił, że uczynił go tak brzydkim? Ale tak, słyszeliśmy to w przeszłości, przeszłości, do której niektórzy chcą, abyśmy powrócili, zaprzeczając całemu postępowi dokonanemu przez wieki, w tym mentalności.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez phil59 » 08/06/22, 20:02

Ta odpowiedź jest niesamowita.

Człowiek jest w centrum, ale nie ma miejsca na jednostkę.

Ja, która myślałam, że jedno nie może obejść się bez drugiego...

Exo, chciałbym, żebyś rozwinął swój pomysł, aby wiedzieć, skąd pochodzisz!

Dla mnie, jeśli człowiek jest w centrum, ma prawo do wszystkiego, łącznie z tym, by nie być „zamęczonym” przez życie.

Albo człowiek jest pasożytem ziemi i udaje mu się żyć najlepiej, jak potrafi.

Ale czym dla ciebie jest współczucie?

Mężczyzna musi mieć uczucia czy nie?

Daleko mi do jakichkolwiek idei religijnych....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez Exnihiloest » 08/06/22, 21:30

@ phil59

„Człowiek jest w centrum, jednostka ma swoje miejsce, ma prawo do wszystkiego, łącznie z tym, by nie być «zamęczonym» przez życie”. : Zgadzam się i to samo mówię.
A mężczyzna musi mieć uczucia, oczywiście.
Więc nie rozumiem, co chcesz mi powiedzieć, skoro wydajesz się myśleć tak samo. Czy jest niejasność w tym co napisałem?

Chodzi mi tylko o to, że dziś „naturalne” przeciwstawia się sztucznemu, a dodatkowo twierdzimy, że „jest dobre, bo naturalne”.
Następnie dochodzimy do zwrócenia się ku przeszłości, w której sztuczność była mniej obecna, do potępienia wszystkiego, co przemysłowe, do chęci zachowania wszelkiego „dziedzictwa” za wszelką cenę i rozwinięcia lęku przed przyszłością ze szkodą dla postępu technicznego, a tym samym postępu idei (moja wzmianka do bigota, dla którego dziób zająca mógłby być karą boską, dotyczyła tego ostatniego punktu).

Tylko z tym ideologicznym przesłaniem walczę. Z dziobem zająca, jednym z wielu przykładów, widzimy, że natura nigdy nie była „gotowa”. Jest pełen szkodliwych zagrożeń, które musimy skorygować. A im bardziej postęp techniczny postępuje, tym lepiej możemy naprawiać błędy natury.
Deifikowanie natury nie ma sensu. Ale to właśnie widzimy dzisiaj: zobacz gadki Janic, z powodu których każda choroba byłaby spowodowana naszym stylem życia, i że możemy wyleczyć raka za pomocą środków od dobrych kobiet, zobacz aktywizm antyszczepionkowy, zobacz promocję energii odnawialnych, ale drogich , sporadyczne, a nawet nie ekologiczne, promowanie rolnictwa ekologicznego, które nie ma żadnych korzyści zdrowotnych itp

Natura jest nam obojętna. Jeśli pochodzimy z natury, wszystkie niebezpieczeństwa dla nas pochodzą również z niej. Natura nie powinna być traktowana jako punkt odniesienia, to, co naturalne, wcale nie jest panaceum.
Człowiek przekracza naturę, natura nie ma innych praw niż te, które człowiek chce mu przyznać, we własnym interesie człowieka. Natura nie ma pozostać niezmienna ani „zrównoważona”, człowiek może ją kształtować, a kiedy koryguje rozszczep wargi, to właśnie robi. Czy poprawi DNA, co byłoby równie godne pochwały.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez Janic » 09/06/22, 09:18

Nihilo napisał
Deifikowanie natury nie ma sensu. Ale to właśnie widzimy dzisiaj: zobacz gadki Janic, z powodu których każda choroba byłaby spowodowana naszym stylem życia, i że możemy wyleczyć raka za pomocą środków od dobrych kobiet, zobacz aktywizm antyszczepionkowy, zobacz promocję energii odnawialnych, ale drogich , sporadyczne, a nawet nie ekologiczne, promowanie rolnictwa ekologicznego, które nie ma żadnych korzyści zdrowotnych itp
et Nihilo który dodaje tam swoje bzdury do innych.
a) Nihilo myli deifikację i poszanowanie złożoności tej natury, która pozwoliła mu już istnieć i bez której nie mógłby wyrównać tak wielu absurdów.
b) wszystkie choroby są jedynie następstwem złych wyborów osobistych, odziedziczonych, kulturowych, a więc (poprzednie pokolenia determinujące geny) rodzice piją, a dzieci wznoszą toast. W przeciwnym razie to tak, jakby uznać, że wypadki samochodowe są spowodowane przez drogi, a nie przez kierowców, chociaż wiemy, że zachowanie kierowców jest najczęściej kwestionowane, nawet jeśli siadanie za kierownicą już zabiera Ryzyko, stąd przepisy, mniej lub bardziej dobre i skuteczne przepisy, których należy unikać, ograniczają te wypadki. Hej, tak! Sposób życia, podobnie jak sposób prowadzenia pojazdu, służy unikaniu jak największej liczby wypadków, a nie zapobieganiu im.
i że możemy wyleczyć raka lekarstwami od dobrych kobiet,
Kolejny nihilizm, jeszcze jeden!
Rak i wiele innych patologii to tylko efekt, którego przyczyny są coraz bardziej znane i który stawia pod znakiem zapytania produkty wymyślane przez producentów, których konsekwencjami stają się nowotwory i inne.
Dobre kobiety nie odgrywają w tym żadnej roli, z wyjątkiem tego, że badacze coraz bardziej odkrywają, że im bardziej skomplikowane są choroby, tym bardziej lekarstwa „dobrych kobiet” były i nadal mają ogromną skuteczność dla tych, którzy są nimi zainteresowani, oczywiście, nie dla żartownisiów, którzy nie oceniają części.
patrz aktywizm antyszczepionkowy
i jeszcze jeden nonsens do dodania do reszty!
Strach i przesądy, odziedziczone po poprzednich religiach, przeniosły się ze strachu przed śmiercią duchową do strachu przed śmiercią fizyczną, a wiara w przyszłość i wieczną rajską przyszłość przesunęła się w stronę technokratycznej przyszłości, w której całe zło i nieszczęścia zostaną wymazane przez tę samą technologię... również iluzoryczną!
Tak więc istnieje aktywizm, rzekomo antyszczepionkowy, tylko w odpowiedzi na inny wcześniejszy prowokacyjny aktywizm, taki jak w polityce lub ekonomii. Co więcej, chociaż praktykowane od ponad wieku, żadne szczepienia nigdy nie udowodniły swojej skuteczności w prawdziwym życiu, między innymi w terenie. ludność ziemi, bo inaczej: gdzie są dowody historyczne, (obecnie nieobecne), niepodważalne?
promowanie rolnictwa ekologicznego, które nie przynosi korzyści zdrowotnych
To promocja miłośników chemii rolnej i sanitarnej, którzy twierdzą, że te produkty są nieszkodliwe, mimo że od czasu ich stosowania są coraz częściej kwestionowane naukowo i medycznie, co wywołało zbawienną reakcję rolników, którzy nie chcą zatruć siebie, swoich rodzin i konsumentów swoich upraw.
A więc: Nie degradowanie zdrowia tymi wszystkimi sztucznymi produktami jest już dla niego ogromną zaletą. Naprawdę trzeba być IDIOTĄ, żeby tego nie zauważyć, chyba że wśród idiotów właśnie.
Problem Nihilo to ich upór w tym, że chcą tak pozostać!


Edytowane przez Remundo: proszę bez obelg w tym wątku, który naprawdę zasługuje na szacunek
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16090
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5232

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez Remundo » 10/06/22, 11:26

cześć przyjaciele

Oczyściłem ten temat z różnych obrzydliwych wiadomości od siebie nawzajem.

Mówimy tu o chorobie, o rekonstrukcjach fizycznych i psychicznych.

Więc mały strój, dziękuję

Remundo za moderację
1 x
Obraz
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Rozszczep wargi i podniebienia (rozszczep wargi)




przez Janic » 10/06/22, 13:09

jeśli wszyscy przychodzą tu, by opłakiwać całe zło, które może dotknąć wszystkich, nie opuściliśmy gospody!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191