DIY: uczynienie samochodu elektrycznego

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

DIY: uczynienie samochodu elektrycznego




przez Christophe » 19/12/08, 00:27

Mały samochód elektryczny napędzany silnikiem pralki (ok. 300W). Całkowity koszt... hmm 100€ (oczywiście bez podstawy samochodu).

Myślałem, że to żart, ale najwyraźniej nie: http://fr.youtube.com/watch?v=PkkBHQ_ZaHI

Wygląda na to, że i tak wystarczy na zakupy! Autonomia nie powinna być duża, ponieważ z 2 ołowiowymi akumulatorami samochodowymi...

Potrzebuje pomocy z silnikiem trójfazowym, którego nie może obrócić.

Musimy mu pomóc i zaprosić go tutaj! Zrobię to teraz!
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 08 / 10, 13: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 19/12/08, 06:53

cześć

nic więcej do powiedzenia niż GENIAL

jak to, co przy niewielkich środkach, a także bardzo małej mocy elektrycznej, mały samochód może się poruszać, nie zapominając o piekielnej dawce pomysłowości.

być może musiał zachować oryginalny reduktor, aby mieć większy moment rozruchowy.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 19/12/08, 11:05

Co za DIY, jak ja je lubię! :P
Nie mogę się doczekać, żeby pomóc temu facetowi, ale nie mam umiejętności. :zmarszczyć brwi:
Pomoc!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/12/08, 14:22

Obraz są ludzie, którzy są utalentowani!
Brawo, czekamy na ciąg dalszy :D
PS wideo, bardzo dobrej jakości, a treść raportu bardzo dobrze wykonana.
Kontynuuj w ten sposób :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/12/08, 17:43

Halo

Fajna inicjatywa z dostępnym materiałem do odzyskiwania
przy niskim budżecie

W przypadku wariatorów prędkości silnika trójfazowego istnieje wiele modeli, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie wejście jest w AC, ale renderowane wewnętrznie jest prostowane w DC, możemy je zasilić prądem stałym, to też działa,

W tym zgromadzeniu należy szukać jak największej prostoty
i jeśli to możliwe, uzyskaj najlepszą wydajność z akumulatorów, jeśli chcesz trochę autonomii, więc pomyśl o możliwości łatwego zwrotu prądu w dół i podczas hamowania, co nie jest łatwe dla majsterkowicza, który nie zna subtelności wariatorów
Myślę, że pomimo drobnych niedogodności szczotek (które w niektórych przypadkach mają żywotność 4000 godzin) nie stanowi to większego problemu w odniesieniu do prostoty i odwracalności silnika-generatora.
Istnieją również straty w falowniku, które nie są pomijalne
Zrobiłem silniki ze starego dynama 12 V prosta modyfikacja połączeń biegunowych i stają się dość mocne silniki szeregowe 1500 W ich solidna konstrukcja pozwala na intensywne użytkowanie do ich pracy potrzeba 48 V, obsługuje nawet 80 V DC, na końcu jest koło pasowe z wentylatorem chłodzącym
ich prędkość obrotowa i moc zależą od napięcia przyłożonego do silnika.

W jego miejsce dla większej prostoty i dostępności sprzętu
Zostałbym przy silniku prądu stałego lub uniwersalnym niskim napięciu, jeśli to możliwe, bez falownika (który generalnie działa na 12 V i nie lubi dużego zapotrzebowania na prąd przy rozruchu, nagrzewa się, a obwód ochronny przerywa działanie)

Brawo za montaż ma typ pojazdu do tego doświadczenia..

André
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 19/12/08, 23:50

Gratuluję tego patentu.

Niestety sterowanie trójfazowym silnikiem prądu przemiennego wiąże się z minimalnymi wydatkami, nic łatwego!

Silnik, którego próbuje użyć nasz przyjaciel, jest za słaby
potrzeb pojazdu, widać tylko przemieszczenie
na podjeździe, a nie na drodze w prawdziwym stanie.

Zaznaczam, że nie mam na celu psucia zabawy, a jedynie przywrócenie rzeczywistości na właściwe tory.

Nadal będę informował o tym, co moim zdaniem może być wykonalne dla doświadczonych majsterkowiczów w elektronice.

Proszę wiedzieć, że od 1979 roku zajmuję się sterowaniem silnikami DC w wózkach widłowych i AC w ​​przemyśle.

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup trójfazowego sterowania silnikiem i obejście części prostownika i zasilanie go bezpośrednio napięciem stałym od 200 do 240 V z 10 akumulatorów 24 V lub 20 akumulatorów 12 V i zainstalowanie silnika o mocy od 5 do 10 KM i pracy z częstotliwością 100 Hz zamiast 50, aby podwoić obroty i utrzymać moment obrotowy na niskich obrotach.

Aby odzyskać energię hamowania, wystarczy stycznik mocy i mostek trójfazowy oraz zmodyfikowana regulacja prędkości DC 180 V DC, aby naładować akumulatory i kontrolować hamowanie za pomocą potencjometru na pedale hamulca z wydłużonym skokiem, jak w Priusie.

koszt:
używany silnik 100 do 150 euro
Sterowanie silnikiem trójfazowym AC 5 do 10 HP 200 do 500 euro
Sterowanie silnikiem prądu stałego od 100 do 150 euro
Akumulatory 12 V 70 euro 24 V 130 euro (nowe)

2100 euro w najgorszym przypadku.

We wszystkich przypadkach koszt jest dość minimalny, jeśli wykluczymy czas.
Tańszy niż generalny remont silnika.

Z poważaniem, drodzy przyjaciele ekolodzy

:D
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 20/12/08, 05:25

Należy pamiętać, że silnik o mocy 10 KM może z łatwością uzyskać 30 KM w krótkim czasie, jak przy przyspieszaniu w ciągu 20 sekund.
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 20/12/08, 08:15

cześć

pomysł dobry, ale oryginalny silnik wózka, diesel, jednocylindrowy, nie powinien dawać dużej mocy, szczególnie przy rozruchu.

z drugiej strony nie zachowało oryginalnego koła pasowego i reduktora paska. kiedy słyszy, że jego silnik pracuje na biegu jałowym, prędkość musi wynosić od 1000 do 2000 obr./min... a kiedy uruchamia pojazd, jeśli silnik osiąga 4 lub 500 obr./min, to jest to maksimum, ponieważ nawet nie słychać silnika.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
YoBahri
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 20/12/08, 22:08
Lokalizacja: Montfermeil




przez YoBahri » 20/12/08, 22:31

Witam wszystkich,
Przedstawiam się, YoBahri.
Wiesz, że facet, który zrobił ten wózek, to ja. Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie: http://yobahri.ifrance.com .
Dzięki Christophe za prezentację mojego filmu. Teraz, gdy wstępy są zakończone. Jestem do Państwa dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania iz góry dziękuję za pomoc, jaką mogliście mi udzielić.

Dla informacji: od czasu opublikowania tego filmu dokonałem wielu ulepszeń. (zobacz na mojej stronie)

Yobahri
0 x
Poszukiwanie zrozumienia oznacza pokonanie własnej niewiedzy.
Śledź również mój projekt na mojej stronie: http://www.Code-Prototype.com
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/12/08, 10:12

: Arrow: Rzeczywiście, widzę, że wymieniłeś swoje akumulatory rozruchowe na prawdziwe akumulatory do samochodów elektrycznych, akumulatory Saft STM5 6V 100Ah NiCd.

Jest cięższy niż twoje 2 akumulatory ołowiowe, ale przynajmniej masz energię. 8)
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152