Rolka z tańszego gazu ziemnego

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Rolka z tańszego gazu ziemnego




przez jean63 » 13/01/08, 11:23

Rolka z tańszego gazu ziemnego

Camille Peyrache

13 / 11 / 2007 | Zaktualizowano: 10: 52 |

Praca na gazie ziemnym z osobistą mini-stacją jest o X% tańsza niż benzyna bezołowiowa.

Ulga podatkowa i paliwo kosztują połowę ceny benzyny, zasilanej gazem ziemnym jest interesujące dla portfela i środowiska.
Daleki od bycia nową energią gaz ziemny jako paliwo jest jeszcze mało znany we Francji. U naszych włoskich sąsiadów wyposaża już pojazdy 400 000, w tym wiele osób prywatnych. Niektórzy producenci samochodów podążali za tym trendem i już oferują pojazdy dwupaliwowe (gaz / gaz) o zasięgu około 800 km, od 200 do 500 km, a reszta do benzyny. Modele są liczne: od małego samochodu miejskiego, Citroëna C3 lub Fiata Punto, po minivana Fiata Multipla lub Opla Zaphirę, poprzez narzędzia, Citroëna Berlinga czy Renault Kangoo. Jedyną wadą gazu ziemnego jest wciąż niewielka liczba stacji paliw. Dlatego Gaz de France proponuje oryginalną inicjatywę, polegającą na tankowaniu gazu ziemnego w domu, dzięki indywidualnej mini-stacji zainstalowanej w garażu lub na podjeździe.



Połowa ceny


Fakturowane 0,58 centów m3, co odpowiada litrowi benzyny, gaz ziemny jest wtedy 50% tańszy niż benzyna bezołowiowa, Aby z tego skorzystać, należy doliczyć koszty paliwa, instalację mini-stacji, zafakturowaną średnio na 800 euro, oraz czynsz za sprężarkę, 29 € / miesiąc za stałą cenę 500m3 gazu na rok to 8000 km / lat.

Ulga podatkowa

Dlatego gaz ziemny emituje 25% mniej CO2 niż paliwa ropopochodne i nie zawiera tlenku siarki ani ołowiu, władze publiczne ustanowiły ulgę podatkową w wysokości 2000 na zakup nowego samochodu z gazem ziemnym. Premia, do której osoba może dodać 1000 euro, jeśli przejmie pojazd przez lata 10.

źródło: http://www.lefigaro.fr/conso/2007/11/09 ... aturel.php

Nasi sąsiedzi zrobili już to samo z LPG: dużo przed nami, wydają się iść do GNV.

Jest bardzo czysty i ma niewielką emisję CO2. Wiem, że nie jest to panaceum z powodu piwnicy, ale aby zobaczyć, co jest obecnie proponowane, zastanawiam się, czy nie jest to rozwiązanie na kilka lat, gdy lepiej czekać.

Problem polega na tym, że we Francji preferowaliśmy E85 zamiast pomp CNG.

Fakt tworzenia pojazdów dwupaliwowych jest dobrym pomysłem, podobnie jak stacja osobista. Mógłbym się wyposażyć, ponieważ mam w domu gaz nat.

Tak więc: 2000 premium euro + 1000 euro odzyskania mojego pojazdu + 10 lat, to już nie jest źle (3000 euro zaoszczędzone na zakupie! 20000 franki to top).

Wtedy gaz 0,58 euro / litry nie jest drogi. Problemem jest autonomia 200 500 km, a następnie przełączamy się na benzynę. Tytuł ma wartość FAŁSZ, ponieważ powinien działać przy 100% gazu, aby zaoszczędzić 50% na paliwie. A potem jest cena ośrodka i abonament miesięczny, ale z rabatem w wysokości 3000 na zakup widać, że nadchodzi. Aby pozostać Francuzem, C3 nie jest zły lub Kangoo ma więcej miejsca, ale nie lubię estetyki; ale nie wiem, gdzie jesteśmy stacje GNV we Francji.

Zdecydowanie ciężko mi pozbyć się mojego R25 LPG, ponieważ mając zbiornik litrów 80 w bagażniku, robię 650 km LPG, więc nigdy nie używam benzyny. Płacę LPG 0,75 do 0,80 / litr w mojej okolicy, ale używam 10l / 100; Myślę, że mniej z małym samochodem z CNG.

Zużywa na pewno znacznie więcej niż C3, ale poziom życia nie ma nic do zobaczenia.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Roll z tańszego gazu ziemnego




przez moinsdewatt » 10/08/12, 18:15

Otwarcie stacji 1ère sieci CNG w Bordeaux

Fuzja na francuskim terytorium GNVERT i Gaz de Bordeaux stanowi nowy model rozwoju, który powinien zapewnić promocję Green Natural Gas, paliwa uznawanego za „ekonomiczne i bardziej przyjazne dla środowiska”.


Obraz

Jako pierwsze łącze w przyszłej sieci stacja CNG Quai de la Souys wita społeczności aglomeracji Bordeaux oraz firmy, które wykonały i wybiorą CNG w celu dostarczenia floty pojazdów. Wielu użytkowników, stacja jest również otwarta dla osób z pojazdem CNG.

Ma dwa tory dystrybucji i jest dostępny dla lekkich, użytkowych i ciężkich pojazdów.

„Ta stacja NGV jest punktem wyjścia dla prawdziwej sieci w regionie Bordeaux, zbudowanej w oparciu o model rozwoju lokalnego już istniejącego w Niemczech i we Włoszech, ale wciąż słabo rozwinięty we Francji. W szczególności ta sieć reprezentuje bardzo istotne dla firm i władz lokalnych, które chcą eksploatować swoje floty pojazdów za pomocą odpowiedzialnego rozwiązania, które szanuje środowisko ”- powiedział Eric Manzano, dyrektor generalny Gaz de Bordeaux.

„Dla firm korzyści ekonomiczne i ekologiczne NGV zapewniają odpowiednią odpowiedź na ograniczenia regulacyjne związane ze środowiskiem: normy europejskie, kwestia czystej ostatniej mili, a od niedawna utworzenie stref priorytetowych działań dla powietrza” - wyjaśniła Karine Vernier, prezes GNVERT. „CNG doskonale nadaje się do transportu towarów na obszarach miejskich, ze średnim zasięgiem około 300 km między tankowaniami”.

Paliwo CNG ma wiele zalet. Nie emituje żadnych cząstek (często odpowiedzialnych za choroby układu oddechowego na obszarach miejskich), zmniejsza emisję tlenków azotu o 80%, zmniejsza hałas silnika o połowę i redukuje wibracje, co powoduje dyskomfort i zmęczenie dla kierowców.

GNV osiągnąłby nawet do 20 oszczędności w porównaniu do paliw konwencjonalnych. Ponadto istnieją zachęty i ulgi podatkowe dla użytkowników pojazdów NGV (pomoc ADEME, zwolnienie z podatku od pojazdów od firm itp.).


Niektóre zasady użytkowania:

- Pełna realizacja odbywa się w 2 co 5 minut
- Autonomia pojazdów wynosi od 300 do 500 km w CNG
- Oszczędności do 20% w porównaniu do paliw konwencjonalnych


Ekologiczna wydajność

- 80% redukcji emisji podtlenku azotu (NOx)
- 50% redukcja zanieczyszczenia hałasem
- 25% redukcja emisji CO2 w porównaniu z silnikiem benzynowym i 5% w porównaniu z olejem napędowym
- Bezwonne paliwo
- Brak emisji czarnego dymu


http://www.enerzine.com/12/12256+la-1er ... uree+.html
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Roll z tańszego gazu ziemnego




przez moinsdewatt » 10/08/12, 18:16

15 milionów pojazdów napędzanych gazem na całym świecie, w tym 2.86 milionów w Iranie i tyle samo w Pakistanie.

2011 Opublikowane statystyki pojazdów na gaz ziemny

17 maja 2012 r.

Dane z grudnia 31 2011

15 milionów pojazdów na gaz ziemny działających na całym świecie

Prawie stacje paliw na gaz ziemny 20,000

Sprzedaż 2011 przekracza prognozy

Nie opublikowaliśmy jeszcze wiadomości oraz statystyk na temat strony danych statystycznych 2011 NGV.
Statystyki pokazują ponad 15 milionów pojazdów na gaz ziemny poruszających się po całym świecie.

Obecnie opóźnione w stosunku do projekcji wykonanych w 2006, 2011 (rzeczywisty milion 2.576 w porównaniu z milionem 2.495 prognozowany) to niewielkie zamknięcie luki. Wzrost był większy niż 2010 (milion 1.249), co świadczy o silnym ożywieniu po załamaniu spowodowanym przez globalne warunki finansowe.

Dane są gromadzone z różnych źródeł branżowych i należy je brać pod uwagę tylko.

Dane pokazują, że Iran ma obecnie największą liczbę pojazdów na gaz ziemny, z milionem 2.859 na drodze, tuż przed Pakistanem na milion 2.85.


http://www.iangv.org/2012/05/2011-natur ... -released/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/08/12, 16:43

Tytułem informacji, we Francji zniesiono ulgę podatkową dotyczącą „konwersji na gaz”. To samo dotyczy LPG.

O euro 3 500, w tym wyposażenie pojazdu. Trudne do zawilgocenia, z wyjątkiem bardzo chciwych pojazdów.

Ogłoszony - 20% odnosi się do kosztu paliwa czy po amortyzacji?

W przypadku LPG konieczne jest dodanie około 20% zużycia w porównaniu do benzyny. Cena za litr benzyny wynosi około 0,85 euro, czyli „równowartość” około 1,10 euro za litr benzyny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/08/12, 20:13

waga zbiornika paliwa jest nieznaczna w porównaniu z masą benzyny, która jest do niego włożona

z LPG zbiornik ma dokładnie taką samą wagę jak LPG: podwaja całkowitą masę! to przeciąganie ciężarów jest bardzo szkodliwe dla pocieszenia!

z gazem ziemnym jest jeszcze gorzej! zbiornik jest 10 razy cięższy od wprowadzanego gazu: duża bezużyteczna waga do przeciągnięcia dla słabej autonomii ... problem bezpieczeństwa zbiorników ciśnieniowych ... i gorzej niż rzeczywisty problem bezpieczeństwa obowiązkowa kontrola ceny APAVE

mogą istnieć rozwiązania, przeprowadzając kontrole w krajach mniej gorszych niż Francja

jedynym interesem paliwa metanowego jest zrobienie go całkowicie jako pirata, bez pokazywania niczego

z drugiej strony energia sprężania metanu wcale nie jest bez znaczenia! interesujące byłoby wykonanie odprężenia w pojeździe nie przez głupiego regulatora, ale przez mały silnik ze sprężonym powietrzem ... ten rodzaj silnika działa źle z powodu zimna wytwarzanego przez ten relaks, ale ponieważ ma on zasilać silnik spalinowy, który jest gorący, bardzo łatwo jest rozgrzać silnik, który rozluźnia metan, można uzyskać około 1 / 4 moc silnika na początku wybuchu, gdy zbiornik jest 200 bar
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/08/12, 11:26

chatelot16 napisał:z LPG zbiornik ma dokładnie taką samą wagę jak LPG: podwaja całkowitą masę! to przeciąganie ciężarów jest bardzo szkodliwe dla pocieszenia!


To prawda.

Jednocześnie nie sądzę, żeby to była kłótnia: około trzydziestu kilogramów (nie jestem pewien, czy mój zbiornik toryczny jest tak ciężki), nawet dla mojego małego C1, który musi ważyć 800 kg, ja, mój 80 kg ... to coś nieistotnego ...

Nawet jeśli jest to prawdą, w żadnym wypadku nie przedstawia argumentów przeciwko LPG, jeśli chodzi o cenę LPG (koszty operacyjne) lub wzrost zanieczyszczenia (w szczególności NOx, CO i pyły zawieszone) ,

A silnik Diesla również uderza w masę samochodów!

C1 pusta benzyna = 840 kg (drzwi 5)
C1 Olej napędowy pusty = 890 kg (drzwi 5)

Jest jeszcze gorzej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/08/12, 13:03

:P Zabawne, że temat 2008 unosi się na powierzchnię. Stacja na zdjęciu i w mojej gminie.
Kilka lat temu przeprowadziłem kilka obliczeń ... W rezultacie GNV nie był opłacalny ... w porównaniu do LPG, a nawet bardziej w porównaniu do oleju napędowego.
Sytuacja gospodarcza uległa zmianie, ale nie sądzę, aby zmieniła się znacznie, biorąc pod uwagę ewolucję ceny gazu w Bordeaux ...
Co więcej, wybór tego paliwa sprawia, że ​​jesteś uwięziony przez jednego dostawcę, co sprawia, że ​​jestem bardzo spięty (chociaż tak jest w przypadku moich pojazdów elektrycznych).

Pojawienie się, a raczej powrót tego paliwa do Bordeaux, wcześniej dystrybuowanego przez ELF Aquitaine (od końca lat 60-tych do początku 80-tych) to wspólne dzieło Gaz de Bordeaux i pewnych „zielonych” lokalnych urzędników wybieranych w wyborach. i przeciwatomowe.
Nie byłem w stanie dokładnie określić kosztu energii elektrycznej potrzebnej do sprężenia GNV do poziomu większego niż 200 Bar, ale powinien być wystarczająco blisko, aby naładować pojazd elektryczny ...

Sprężanie CNG nie poprawia osiągów pojazdu (wręcz przeciwnie), ale po prostu pozwala na umieszczenie paliwa (pochodzenia kopalnego) w „dopuszczalnej” objętości ...

Wygląda na to, że niektórzy działacze przeciwjądrowi są samochodami antyelektrycznymi, ponieważ tworzą amalgamat:
pojazd elektryczny = pojazd jądrowy (podczas gdy EV jest wyjściem z energii jądrowej)
Ci idioci (niektórzy z nich to profesorowie uniwersyteccy) nie przejmują się wykorzystaniem energii kopalnej do poruszania się po niej i sprężaniem jej elektrycznością ...
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Roll z tańszego gazu ziemnego




przez chatelot16 » 12/08/12, 14:23

moinsdewatt napisał:15 milionów pojazdów napędzanych gazem na całym świecie, w tym 2.86 milionów w Iranie i tyle samo w Pakistanie.


metan jest bardziej skomplikowany w transporcie niż ropa naftowa: wyjaśnia to, że niektóre kraje produkujące ropę naftową, które mają trochę metanu, preferują konsolidację metanu w pojeździe i sprzedaż benzyny

kiedy istniał pojazd metan bordeau, miał on również spożywać lokalnie produkowany metan lakak

we Francji dużym utrudnieniem dla sprężonego metanu jest to, że cena zbiorników ma 200bar, a zwłaszcza cena obowiązkowych kontroli ... w niektórych krajach jest to z pewnością prostsze
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Roll z tańszego gazu ziemnego




przez I Citro » 13/08/12, 11:14

chatelot16 napisał:metan jest bardziej skomplikowany w transporcie niż ropa naftowa ...
kiedy w Bordeaux istniały pojazdy z metanem, trzeba było również konsumować metan produkowany lokalnie w Lacq.

We Francji dużym utrudnieniem dla sprężonego metanu jest cena zbiorników w 200bar, a zwłaszcza cena obowiązkowych kontroli ... w niektórych krajach jest to z pewnością prostsze
Rzeczywiście jednak były wyposażone pojazdy na północ od Bordeaux. Niektóre firmy miały 1 lub kilka wyposażonych pojazdów, a cysterna przybyła, by dostarczać wszystkie dni 8 lub 15 na wsi Charentaise ...
:P
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/08/12, 12:11

kiedy dotarłem do Angouleme, był punkt sprzedaży metanu, rozmawiałem ze sprzedawcą: nie było kompresora, tylko jedna lub naczepa 2 ze stertą cysterny ... żeby utrzymać dostępne maksymalne ciśnienie, sprzedawca zaczął napełniać butelkę już pod niskim ciśnieniem i zakończył napełnianie pełną butelką

któregoś dnia napełniono więcej butelek i dlatego stacja nie była w stanie zatankować

sprzedawca skarżył się na francuskie przepisy zakazujące używania kompresora
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176