Niech żyje samochód!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Vivelauto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 14/11/06, 12:25

Niech żyje samochód!




przez Vivelauto » 14/11/06, 13:16

Bonjour.

Jestem kierowcą i jestem z tego dumny. Dla mnie samochód jest niezbędny, mieszkam i pracuję w rejonie Paryża i nie mam innego wyjścia, jak tylko dojeżdżać do pracy samochodem, inaczej podwajam czas transportu.

Transport publiczny w Ile de France, jeżdżący nim od lat, jest żałosny:
- czas podróży podmiejskiej - przedmieścia urojeniowe
- przypadkowa ochrona po 21:00 na zdecydowanie za wielu stacjach RER. W latach 1997-1999 nękano mnie kilkanaście razy.
- skandaliczne problemy powtarzających się opóźnień, odwołanych pociągów, nieprzebadanych połączeń, nie mówiąc już o strajkach, które regularnie zanieczyszczają ruch uliczny.

Krótko mówiąc, po różnych testach najpewniejszym sposobem dotarcia na czas i zachowania pewnego marginesu w stosunku do moich rozkładów jazdy jest rzeczywiście samochód.

Mam aż nadto dość tych wszystkich życzliwych ekologów, którzy są tysiące mil od realiów mieszkańców Ile-de-France i którzy podpowiadają nam, jak powinniśmy ruszyć się ze szczytu ich technokracji.

Tylko jeden przykład, człowiek taki jak Denis Baupin, człowiek w korkach... http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0 ... 665,0.html - nie ma nawet prawa jazdy!! Skąd taka postać może znać realia transportu samochodowego dla paryżan? Wstyd ! Chciałbym, aby zanieczyszczenie w stolicy jeszcze bardziej eksplodowało, aby jeszcze bardziej pokazać wszystkim tym autofobom, że są na złej drodze ze swoją odwróconą polityką (rujnujemy ludziom życie ZANIM zaoferujemy im poważną alternatywę dla samochodu). .. Ale ci ludzie są tak fundamentalistami i pewnymi swoich faktów, że byliby ślepi na jakąkolwiek wymierną rzeczywistość.

Jestem więcej niż zmęczony byciem wyróżnianym, ponieważ codziennie korzystam z samochodu, podczas gdy beze mnie i milionów innych kierowców dochód kraju byłby podzielony przez 2... Płacę TIPP i podatek VAT od moje paliwo, podatek VAT od zakupu moich samochodów, ich konserwacji, ich wyposażenia. Przyczyniam się do wspierania dużej części prywatnych lub publicznych firm w moim kraju dzięki znacznej liczbie bezpośrednich lub pośrednich miejsc pracy generowanych przez przemysł motoryzacyjny. Wy, którzy wskazujecie na nas palcem, wasze własne dochody są z pewnością związane z samochodem na poziomie, którego sobie nie wyobrażacie.

W następnych wyborach prezydenckich zagłosuję na najmniej antysamochodowego kandydata ze wszystkich, bez względu na jego etykietę polityczną. Nawet jeśli ma dużo racji. Rozdrażniony !

Prowadzę kampanię w 15. dzielnicy Paryża, aby zachęcić ludzi do zabierania samochodu, demontując je jeden po drugim, argumenty przemawiające za transportem publicznym.

Jestem w trakcie tworzenia kolektywu na rzecz obrony kierowców, mam dużo odzewu i wsparcia od osób, które tak jak ja się nudzą. A mimo to należę do najbardziej umiarkowanych. Nie popieram przemocy, tylko tolerancję. Na przykład obecnie około pięćdziesięciu z nas organizuje parkingi, pomimo wojny toczonej przez ratusz Paryża z każdym, kto chce zaparkować na jego ulicach. Kompletnie niespójna polityka, wystarczy pojechać na dzielnicę robotniczą i zobaczyć samochody jeżdżące przez dziesiątki minut w poszukiwaniu miejsca, żeby to zobaczyć… Po pewnym czasie parkowanie bez bycia w naruszenie.

Nie damy się zwieść ekologom, którzy chcą zrobić nam wyrzuty sumienia błędnymi argumentami i często na najgorszym poziomie demagogii.

Mimo wszystko dziękuję za przeczytanie mnie i idźcie na wybory, które, mam nadzieję, będą dla was niekorzystne.
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 14/11/06, 13:25

Ale tak czy siak... skąd ten pozew?!
Jeśli jest wielu ludzi, którzy mają oczy otwarte na rzeczywistość, to właśnie my!
Nie atakujemy osób poruszających się samochodami, ponieważ mamy świadomość, że dla niektórych ten środek transportu jest niezbędny.
Chcielibyśmy po prostu, aby istniała troska o zachowanie ekologii i wprowadzenie środków w celu poruszania się w sposób bardziej szanujący nasze środowisko itp.

Ze szczególnej troski rodzi się interes zbiorowy, nie należy o tym zapominać!
0 x
Razem możemy zmienić
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/11/06, 13:28

Nie znam się na pkoi, ale jestem pewien, że ten temat bardzo szybko przerodzi się w bójkę... Ale może właśnie tego szuka Vivelauto?
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 14/11/06, 13:31

A czysty i prosty dziecinny argument „Mam nadzieję, że przegrałeś i cierpisz” jest smutny bez nazwy.
Czy nie masz nadziei? chcesz godnej przyszłości dla siebie, swojej rodziny?

Z politycznego punktu widzenia nigdy nie będzie Nicolasa Hulota na stanowisku prezydenta, bo niestety nie leży to w interesie ludzi (jest na drodze do wyrównania i na szczęście!) i nie byłoby to wiarygodne w innych dziedzinach niż ta, która ją fascynuje.

Nie rozumiem, że po tym wszystkim, co zostało powiedziane, ujawnione, doniesienia, wciąż jesteśmy atakowani takimi próbami intencji.
0 x
Razem możemy zmienić
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 14/11/06, 13:32

Tak Christophe, masz rację, ale to tylko moja strona krwi.
Nie mogłem tego przepuścić...
0 x
Razem możemy zmienić
Vivelauto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 14/11/06, 12:25




przez Vivelauto » 14/11/06, 13:38

Christophe napisał:Nie znam się na pkoi, ale jestem pewien, że ten temat bardzo szybko przerodzi się w bójkę... Ale może właśnie tego szuka Vivelauto?


Nie, nie mam nic przeciwko tobie, po prostu proszę cię o trochę więcej otwartości i logiki.

Zaproponuj odpowiednie rozwiązania przed potępieniem samochodu.
Proszę tylko o to, aby zostawić samochód w garażu, ale nie mam takiej możliwości.

Mały przykład: Corbeil-Essonnes - Bretigny sur Orges, departament Essonne. Samochodem to 17 minut. A koleją RER? Co najmniej trzykrotnie! Z bardzo małą liczbą pociągów! Czy to jest twoje alternatywne rozwiązanie? Jeśli tak, twoja walka jest daremna, ludzie nigdy nie odpuszczą swojego samochodu...
0 x
Vivelauto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 14/11/06, 12:25




przez Vivelauto » 14/11/06, 13:39

saveplanet napisał:A czysty i prosty dziecinny argument „Mam nadzieję, że przegrałeś i cierpisz” jest smutny bez nazwy.

Ach, ale ja mówię tylko o politycznej klęsce twoich pomysłów! Nie chcę nikogo skrzywdzić.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/11/06, 13:41

Nie martw się, to będzie zwycięstwo triumfującego kapitalizmu i lobby, nie martwię się o to...

Dla informacji, jeśli to nie jest niedyskretne, jaki jest twój zawód?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/11/06, 13:42

Vivelauto napisał:Zaproponuj odpowiednie rozwiązania przed potępieniem samochodu.
J


Adres URL? : Chichot:

Wierzę, że wy uważacie nas (i dlatego oceniacie) za ekologów, podczas gdy my jesteśmy (przynajmniej ja) ekonologami… Nie jesteśmy przeciwni technologii, wręcz przeciwnie… ale przeciw blokadom w obronie interesów mniejszości. ..

Radzę, zanim odpowiesz, przeczytaj ten artykuł (który dotyczy tylko mnie):
https://www.econologie.com/definition-de ... es-12.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 06 / 08, 14: 46, 1 edytowany raz.
0 x
Vivelauto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 14/11/06, 12:25




przez Vivelauto » 14/11/06, 13:45

saveplanet napisał:Z politycznego punktu widzenia Nicolas Hulot nigdy nie będzie prezydentem

Wciąż szczęśliwy ! :zaszokować:

saveplanet napisał:Nie rozumiem, że po tym wszystkim, co zostało powiedziane, ujawnione, doniesienia, wciąż jesteśmy atakowani takimi próbami intencji.

A raport o gwałtownym wzroście zanieczyszczenia w Paryżu od czasu przybycia złowrogiego tria Delanoe/Contassot/Baupin: czytałeś go?
Ale tutaj znowu jesteś ślepy na rzeczywistość, zaczynasz od uniemożliwienia ludziom poruszania się (co jest jednak podstawową wolnością), zanim zaoferujesz im inne spójne rozwiązania.
Nawet rezultat przeciwny do tego, do czego dążysz, nie sprawi, że ugniesz się ani nie uświadomisz sobie, że nie idziesz we właściwym kierunku i że raczej potępiasz swoją sprawę, niż jej bronisz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225