Zapytanie: diesel Hdi rzeczywiste zużycie, SDI, Cdi

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41

Zapytanie: diesel Hdi rzeczywiste zużycie, SDI, Cdi




przez laurent_caen » 31/07/06, 12:16

Mam C5 2.0 HDI 2002, który producent podaje dla 5.71 mieszanego zużycia; jednakże bardzo trudno jest mi zejść pod 7l i całkowicie niemożliwe, nawet gdy jadę z jajkami pod stopą, aby osiągnąć poniżej 6l; czy to mój samochód ma wadę, czy jest wśród was ktoś, kto zrobiłby to samo? ponieważ dzięki mojej fieście na benzynie konsumuję dokładnie tak, jak wskazują dane producentów, to znaczy o 6l, a nawet często schodzę poniżej.
Czy olej napędowy jest przeceniony, czy natknąłem się na brzydkie kaczątko?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 31/07/06, 12:19

ZN-TD firmy 1992 jest podawany z prędkością 90 km / h dla 4.3L / 100 ... Czy myślisz, że ktoś zauważył tak niskie zużycie paliwa w tym samochodzie?

Innymi słowy: wartości podane przez producentów są całkowicie idealne i dlatego wcale nie są realistyczne w stosunku do rzeczywistej sytuacji użytkowania ... Najwyraźniej ludzie w to wierzą ...

Dla twojego bp zawsze możesz udać się do mechanika, który da ci elektroniczną diagnozę ... może być nadal problem ...

ps: czy to jest z klimatyzacją czy bez?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/07/06, 12:34

Cóż, oczywiście, zawsze trudno jest porównać, gdy nie znasz sterownika.

mój sąsiad ma Mercedesa 230C i czyta o 6,5: każdego ranka na autostradzie do Brukseli i małym ruchu, jest sprzedawcą, nie kręci się wokół.


z moim klasycznym partnerem Diesla 1,9, robię litr 7,5 na mieszanej trasie, z galerią i drabiną, jeżdżę zrelaksowany.

kiedy miałem 806 2,1 turbo diesel 110 CV, robiłem 8,5 l max z galerią i drabiną oraz litrami 7,8 na wakacjach (super relaks i bez drabiny) (z klimatyzacją)

Cóż, trzeba wziąć pod uwagę, że w Belgii prędkość na autostradach jest ograniczona do 120.

ale wydaje mi się, że twoje zużycie wynosi 8 przy 10% za wysokie dla takiego aerodynamicznego pojazdu: czy już sprawdziłeś wszystkie ustawienia elektroniczne w agencji.
jest też powietrze, które wciąż trochę zużywa
z drugiej strony, w lecie, jeśli otworzysz okna, zobacz także ciśnienie w oponach

pewnego dnia pożyczyłem Fiata Pandę (oczywiście nowy), który wyprodukował litry 5,5

mój partner produkuje litry 6,5 za pomocą nowego Fiata doblo (1,4 HDI)

marka paliwa może również wpływać: wszystkie dane dotyczą paliw głównych marek (Shell, Texaco), z wyjątkiem 806 lub I, które stosowałem jako paliwo dyskontowe
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 31/07/06, 12:57

Ostatni czołg naszego 2002 Twingo: 26L na 606 km lub 4.3L / 100 z jazdą po wsi (krajowy + departament) ...

Nieźle, prawda? I myślę, że moglibyśmy zejść dalej, jeszcze bardziej pchając kilometr (750 km może to zrobić) ...
0 x
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41




przez laurent_caen » 31/07/06, 13:27

„ZN-TD firmy 1992 jest podawany z prędkością 90 km / h dla 4.3L / 100… Czy myślisz, że ktoś kiedyś zauważył tak niskie zużycie paliwa w tym samochodzie?
Innymi słowy: wartości podane przez producentów są całkowicie idealne i dlatego wcale nie są realistyczne w stosunku do rzeczywistej sytuacji użytkowania ... Najwyraźniej ludzie w to wierzą ... "

ok, ale czy jest to fiesta czy C5, wartości zużycia są obliczane zgodnie z tymi samymi standardami więc dlaczego w jednym przypadku występuje nadmierne zużycie rzędu 25%, a nie w drugim? to pytanie, na które chciałbym odpowiedzieć ...
jeśli nie, mój styl jazdy można opisać jako fajny, zawsze szybko zmieniam bieg (ale też nie mam zbyt małej mocy) i nigdy nie włączam klimatyzacji
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/07/06, 13:49

Christophe!

Marzę czy co? Czy Twoja benzyna Twingo lub olej napędowy?

moją żoną jest benzyna 7,5 (długodystansowa 6,8), co jest wstydem dla tak małego samochodu.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić:
do 1978, datsun mojego brata 120 A (1200 cc), z zaprzęgniętą żaglówką (150 kg, 4 lub 5 m długości) i ludzie 4 na pokładzie połączyli Bretanię, wytwarzając mniej niż 6,5 litrów benzyny
nie ma dziś wielu samochodów z benzyną, które mogłyby powiedzieć to samo.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 31/07/06, 13:56

Benzyna, nie ma oleju napędowego Twingo (przynajmniej do tej pory ... do zobaczenia później).

Silnik zmienił się (nie wiem dokładnie, w którym roku) między modelem 1er i 2ieme (zderzak jest inny) i rzeczywiście 1ere Twingo jest do dupy na śmierć ... więc sądzę, że twój jest nadal jedną z serii 1ere. ..

Czy ktoś może mi wyjaśnić


Odpowiedź obrazu:
Obraz

Wskazówka znajduje się w lewym dolnym rogu ... : Chichot: : Chichot:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/07/06, 19:43

Halo

marka paliwa może również wpływać: wszystkie dane dotyczą paliw głównych marek (Shell, Texaco), z wyjątkiem 806 lub I, które stosowałem jako paliwo dyskontowe


Nie wiem czy to samo z tobą?
W końcu poszedłem napełnić Shell i niezidentyfikowana cysterna napełniła zbiorniki, wkrótce po przejściu przed stacją Essso widzę tego samego tankowca napełniającego zbiornik,
Pytanie, które sobie zadaję, czy paliwo pochodzi z tej samej rafinerii, zastanawiam się, jaka jest różnica między Shell, Esso, Texaco, ultramar i niezależnymi stacjami?
Loga na ciężarówkach nic nie znaczą!

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/07/06, 19:57

rzeczywiście, bobonne pudełko to prawdziwe twingo, od roku produkcji 2e, zmiażdżony truskawkowy kolor z reflektorami w nozdrzach hipopotama.
Silnik był starym „żeliwnym kluczem” R5 (którego tak bardzo nie ssał!)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

pytanie o faktyczne zużycie oleju napędowego




przez Denis » 31/07/06, 21:38

andre napisał:Pytanie, które sobie zadaję, czy paliwo pochodzi z tej samej rafinerii, zastanawiam się, jaka jest różnica między Shell, Esso, Texaco, ultramar i niezależnymi stacjami?
Loga na ciężarówkach nic nie znaczą!



André
tak, zadajemy sobie pytania, podstawa jest taka sama dla wszystkich, potem są skoncentrowane dodatki, które każdy dodaje, aby zrobić swój sos. Myślę, że to odpowiedź : Chichot:

do bezpośredniego ustawienia ostrości, (nie hdi) 6l1 / 100 do 130 km / h to samo dla krótkiej wycieczki na wieś 6l do 6.5
jeśli się spieszy (kryzys): 7l
na internetowej karcie technicznej:
konsumpcja
Na drodze 5.7
Na autostradzie 6.6
W mieście 6.6
Sportowa jazda samochodem -
Zbiornik 55 L.
Autonomia autostrada 833
Emisje CO2
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193