Jak prawidłowo zaprojektować śmigłowiec-samolot VTOL/ADAV?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Jak prawidłowo zaprojektować śmigłowiec-samolot VTOL/ADAV?




przez Remundo » 21/10/22, 10:55

Witajcie przyjaciele

Ten temat jest otwarty na zbieranie opinii technicznych, publikacji, osiągnięć i sugestii dotyczących tego dość ekscytującego tematu lotniczego:

samoloty śmigłowców

lepiej znany jako:
* VADA (samoloty pionowego startu i lądowania)
* VTOL (pionowy start i lądowanie)


Aby uzyskać szybki przegląd tematu:
* samoloty są najbardziej wydajne w rejsach; latają znacznie szybciej niż helikoptery przy mniejszym wydatku energetycznym
ale wymagają długich pasów startowych/lądowania i nie zawisają
* Śmigłowce są najskuteczniejsze w manewrach, startują ze zmniejszonej powierzchni, potrafią zawisać w powietrzu, wykonywać "chip jumps".
ale są pochłaniaczami paliwa i nie latają tak dobrze (pod względem prędkości) i wymagają bardzo skomplikowanych mechanicznie wirników.

Inżynierowie lotnictwa pracują nad tym tematem od dłuższego czasu, z mniejszym lub większym sukcesem: oto mała antologia i stan techniki
* ADAV: francuska wiki
* VTOL: angielska wiki

ostatnio drony wielowirnikowe (często quadri) powodują odbicie sektora, w szczególności poprzez: elektroniczna kontrola urządzenia i napęd elektryczny,, ale z natury mają wady śmigłowca (z wyjątkiem złożonego monorotora).

Pierwsze ważne pytanie, które należy zadać podczas projektowania samolotu kabrioletu, brzmi: gdzie należy umieścić śmigła w trybie samolotowym?

apriorycznie nie należy ich umieszczać na ogonie samolotu, ponieważ jest tam dużo turbulencji i śmigło tam pracuje słabo.

* na końcu skrzydła?
* na środku skrzydła?
* Na nosie ?

W ADAV/VTOL kwestia umieszczenia wirników na skrzydłach jest poważna, ponieważ obracając ich oś ciągu, staną się sterami strumieniowymi w trybie samolotowym.

I jak słusznie powiedział Macro...
Makro napisał:Odsunięcie śmigieł od siebie i od kadłuba samolotu powinno prawdopodobnie ograniczyć zjawiska zaburzeń przepływów powietrza na ssaniu tych śmigieł. Ponadto (zauważono na samodzielnie wykonanym czterosilnikowym dronie mojego syna) z ramię dźwigni zwiększa precyzję manewrowania maszyną, ale jego reaktywność (żywotność do zmiany kierunku) maleje to opowieść o kompromisie (od momentu, gdy przepływy nie są już zakłócone) jeśli belki są zbytnio wydłużone, waga wzrasta, maszyna jest bardziej precyzyjna w stabilizacji, ale mniej reaktywna i traci ładowność, przy założeniu, że zachowujemy takie samo zarządzanie (przypadek drona mojego dziecka) regulacją silnika



Nadzieję usłyszeć od ciebie.
1 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez Christophe » 21/10/22, 11:00

Więc mam wszystkie odpowiedzi, ponieważ od lat pracuję nad projektem lotniczym, ale biorąc pod uwagę zachowanie niektórych w mojej usprawnionej przyczepie... Przepuszczam swoją kolej, jeśli nadal ma być obrażony...

Innymi słowy: przezwycięż to! : Mrgreen:

W każdym razie mała pomoc, pierwszym VTOL używanym na skalę przemysłową był B22 Osprey, a jego rozwój zabił wiele osób... https://fr.wikipedia.org/wiki/Boeing-Bell_V-22_Osprey

A od kiedy Macro stał się ekspertem od aero? : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Obecne quad-drony, które dmuchają na konstrukcję, są już w 99% źle zaprojektowane... śmigła muszą dmuchać na konstrukcję jak najmniej... więc powinny być PONIŻEJ ramion nośnych...

Nazywa się to innowacją przyrostową : Lol:

Projekt samolotu, jeszcze bardziej niż gdzie indziej, jest historią kompromisu: centralne śmigło ciągnika jest mniej dobre niż śmigło pchane, ale ten wybór został dokonany ze względu na centrowanie masy...

Śmigła trakcyjne, które dmuchają w skrzydło zwiększają siłę nośną, ale także turbulencje na skrzydle.
Śmigło napędowe na skrzydle, pozwala na uzyskanie całkowicie laminarnego powietrza na skrzydłach, ale zmniejsza średnią prędkość, a tym samym siłę nośną i przesuwa środek masy do tyłu.

Krótko mówiąc, historia kompromisu!

Piaggio P180 to oryginalna konstrukcja lotnicza i bardziej wydajna niż tradycyjne konstrukcje: https://fr.wikipedia.org/wiki/Piaggio_P180_Avanti

Cóż, już za dużo powiedziałem: nie zasługujesz na moją wiedzę! : Evil:

Ostatnia sprawa, myślę, że jestem jedynym, który studiował i zbudował samolot transportujący ludzi, a obecnie jestem pilotem testowym własnych maszyn… więc piękne głośniki za ich klawiaturami, niech trafią do magazynu !
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez Remundo » 21/10/22, 11:09

ale ja też trochę o tobie pomyślałem z Dragonfly.

Właściwie uważam, że pilne jest stworzenie bardziej przyjaznej atmosfery na forum.

To, co mówi Macro, jest tutaj poprawne, nawet jeśli nie jest „ekspertem”.

Zadaję sobie wiele pytań o optymalne ustawienie śmigieł, ponieważ widzę różne sprzeczne zjawiska, które uniemożliwiają mi wnioskowanie.

Jako objaśniające strony syntezy na temat funkcjonowania śmigieł:
Śmigło 1/2 o Akrodawion
Śmigło 2/2 o Akrodawion
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez phil59 » 21/10/22, 11:14

Moje jedyne doświadczenie było w latach 75., miałem "lego" i silnik lego...

Chciałem zrobić gramofon, zrobiłem "kółko" w grubym kartonie i .... jak zasilałem silnik lego transformatorem "pociąg elektryczny" i dałem więcej 12V niż 4.5V to szybko się kręciło , i wystartował .... odleciał kilka centymetrów od stołu.

I nie wiem dlaczego, bo bardzo interesowało mnie to zjawisko, ale jakby mały wewnętrzny głosik mówił mi, jeśli chcesz żyć, przestań. I przez jeden z bardzo rzadkich momentów nie nalegałem… mimo że miałem wtedy mnóstwo pomysłów „na „płytę śmigła”,….



TAK, pilne jest, aby tu wszystko się uspokoiło, a obelgi nie mają tu nic do roboty.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez Christophe » 21/10/22, 11:17

Tak, ale nie, Macro.n to bzdury: prędkość przed śmigłem jest bardzo niska w porównaniu z wyjściem... to na wyjściu musisz zoptymalizować.

A przepływ powietrza w śmigle nie jest tak odwirowany...oczywiście nie powinno być ryzyka, że ​​pióra śmigieł zetkną się ze sobą i zachowają margines bezpieczeństwa...na moim Dragonfly mam wystarczający margines niski, znacznie niższy niż quad-droon w % wielkości śmigła.

I wtedy czuję Makro, które powie mi, że to gówno jak moja przyczepa! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Proszę Makro zostańcie w swoich prętach i tłokach i swojej taksówce albo zacznijcie od odrobienia kursu z teorii Froude'a... bo na razie gadasz bzdury...

https://heliciel.com/helice/calcul-heli ... aptage.htm

Więc teraz cicho! Pogódź się z tym! :zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez Christophe » 21/10/22, 11:20

phil59 napisał:Moje jedyne doświadczenie było w latach 75., miałem "lego" i silnik lego...

Chciałem zrobić gramofon, zrobiłem "kółko" w grubym kartonie i .... jak zasilałem silnik lego transformatorem "pociąg elektryczny" i dałem więcej 12V niż 4.5V to szybko się kręciło , i wystartował .... odleciał kilka centymetrów od stołu.

I nie wiem dlaczego, bo bardzo interesowało mnie to zjawisko, ale jakby mały wewnętrzny głosik mówił mi, jeśli chcesz żyć, przestań. I przez jeden z bardzo rzadkich momentów nie nalegałem… mimo że miałem wtedy mnóstwo pomysłów „na „płytę śmigła”,….

TAK, pilne jest, aby tu wszystko się uspokoiło, a obelgi nie mają tu nic do roboty.


Mamy tu kolejnego eksperta Doctor es Lego! :zaszokować: : Mrgreen:

ps: za obelgi piękna hipokryzja!!

Przeczytaj jeszcze raz, to ty byłeś nikczemny i pogardliwy (= zachowanie brudnych idiotów) w stosunku do mnie i mojego projektu na temat zwiastuna! Projekt, który był bardzo bliski mojemu sercu i który zamknąłem, żeby za bardzo się nie zdegenerował!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez Remundo » 21/10/22, 11:24

dobrzy, dobrzy ludzie

spróbujemy zetrzeć dawne urazy, przynajmniej na ten temat. : Idea:

widzisz negatywne uczucia, to wcale nie jest konstruktywne.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez Christophe » 21/10/22, 11:38

Nie zacząłem!!!

Obraz

Otoczony przez idiotów, którzy nic lub prawie nic nie wiedzą o domenie i którzy pozwalają sobie na jej otwarcie, rozczarowuje mnie tym bardziej, że robię rzeczy dobrze... chyba! : Evil: : Evil: : Evil:

Tutaj wyliczam porównawcze siły oporu: przyczepa 4 m sześcienna przy 130 km/h a priori to 160 kg oporu zgodnie z pierwszą symulacją, którą właśnie wykonałem! : Mrgreen: Jest ogromny i dlatego nie widzimy wielu przy tych prędkościach! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Ale Macro powie Ci, że już to widziałem i to dobre narzędzie! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6516
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1638

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez Macro » 21/10/22, 11:39

Dobrze. Wracam do moich tłoków...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Jak prawidłowo zaprojektować samolot-śmigłowiec VTOL/ADAV?




przez phil59 » 21/10/22, 11:40

Remundo napisał:dobrzy, dobrzy ludzie

spróbujemy zetrzeć dawne urazy, przynajmniej na ten temat. : Idea:

widzisz negatywne uczucia, to wcale nie jest konstruktywne.


Obraz
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135