Mniej latać

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Mniej latać




przez moinsdewatt » 17/06/19, 00:34

Zatrzymać samolot? Pokolenie RyanAir mówi nam o swoim dylemacie
Znali lata, kiedy odkryliśmy, że możemy latać tanimi samolotami. Nadszedł czas, aby uświadomić sobie ślad węglowy, jaki generuje ten rodzaj transportu.


Autor: Sandra Lorenzo 8 Czerwiec 2019 huffingtonpost

Począwszy od dekady 2000, EasyJet i RyanAir przybyli do Francji i oferowali bilety lotnicze po niespotykanej wcześniej cenie. Samolot staje się dostępny i często tańszy niż pociąg. Bilety są kupowane bez zadawania zbyt wielu pytań, podróż, zaprojektowane zgodnie z lotniskami obsługiwanymi przez te tanie firmy.

Dwadzieścia lat później cena biletów lotniczych jest wciąż tak niska, a nowe linie regularnie się otwierają. Według Europejskiej Agencji Środowiska liczba lotów w Europie w 2014 była o około 80 wyższa niż w 1990. Przyjmując średnie wskaźniki obłożenia, Europejska Agencja Środowiska natrafia na wskaźnik emisji 14 gram CO2 na pasażera na kilometr dla pociągu (z pasażerami 156) w stosunku do 104 gramów dla samochodu (z 1,5 pasażer) i 285 gramów dla samolotu (z pasażerem 88).

Kolejny rozwój, opinia publiczna, nie jest już świadoma kosztów środowiskowych tego rodzaju transportu. Szwedzi wymyślili nawet nazwę, która ma oznaczać wstyd latania z powodów środowiskowych, „flygskam”. W świadomości ekologicznej pojawia się teraz o wiele bardziej precyzyjne pytanie: co by było, gdybyśmy musieli całkowicie przestać latać?

........
.......


https://m.huffingtonpost.fr/entry/arret ... d_articles
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Mniej latania




przez Christophe » 17/06/19, 12:41

Tak, ale jest gorzej!

Obliczyłem kilka dni temu, że termiczny siłownik (pojedyncze siedzenie i start pieszo) emitował niedaleko 300 gr CO2 na km ... to więcej niż większość samochodów (potencjalne miejsca 5), które obecnie jeżdżą drogi Francji ...

Założenia obliczeniowe: 5 L / h przy 40 km / h podłoża i 2,3 kg CO2 / L spalonej benzyny.
Mamy więc 5 * 2,3 / 40 = 0,29 kg CO2 / km

Zaniedbuję CO2 czasu oleju 2.

Dlatego silnik napędowy zanieczyszcza znacznie więcej na km niż samochód i motocykl ... i samolot

Na szczęście jest to hobby, a nie środek transportu ....abyśmy mogli zanieczyścić, jeśli to dla zabawy

Pretekst jest dokładnie taki sam, kiedy konsumujemy „dla przyjemności, bo mamy do tego prawo, bo gówno pracujemy”: wypoczynek, wakacje, niepotrzebne ulepszenia technologiczne, kompulsywne zakupy, zakupy ego dla zaimponować sąsiadowi lub przyjaciołom ... itd. itd. : Chichot:

Ale wszystkie te zakupy, w przeciwieństwie do urządzeń wykorzystujących energię odnawialną, NIGDY nie podlegają obliczeniom rentowności energii lub emisji dwutlenku węgla ... : Idea: : Idea: : Idea:

ps: Myślę, że liczba pociągów przy 14 g / km jest w dużej mierze niedoceniana, ważna może we Francji, ale na pewno nie w Niemczech (50% węgla), rozmawialiśmy o tym dawno temu, kiedy SNCF odszedł jego komparator ekologiczny (+ lub - puszka)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mniej latania




przez Did67 » 18/06/19, 16:50

To pytanie zadaję sobie czasem, w rzeczy samej ...

Czy powinienem pojechać tanimi samolotami do Nantes i Tuluzy, aby porozmawiać o mojej łatce warzywnej?

Czy mogę następnej zimy odizolować się na słonecznej wyspie i pracować w pokoju z moją nową książką?

Myślę, że nie ma sensu koncentrować się na jednym elemencie, podróży ...

Potrzebujemy kalkulatora całkowitego zużycia energii, uwzględniającego energię szarej. 12 lat temu wymieniłem kocioł olejowy na pelletowy. To „rekompensuje” ile podróży ??? Produkuję znaczną porcję warzyw, które nie mają ujemnego salda C (wystarczy kilka litrów paliwa na wyprodukowanie siana i dostarczenie go do mnie) ... Jaki kredyt ??? Itp ...

To powiedziawszy, te kampanie, w reakcji na prawdziwe nadużycia i masową turystykę, która ma wiele innych wad, zadają przynajmniej dobre pytanie ...

Kiedy widzimy książki zamówień Airbusa i Boeinga, z kilkoma dziesiątkami tysięcy samolotów na zamówienie, wiemy, że są to maszyny, które latają stale (w przeciwieństwie do naszych samochodów) i że są zaprojektowane do przez ostatnie kilkadziesiąt lat zastanawiamy się, dokąd zmierzamy!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Mniej latania




przez Ahmed » 18/06/19, 20:41

Najnowsze wideo z Guillaume Meurice jest zgodny z tym wątkiem:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Mniej latania




przez moinsdewatt » 02/11/20, 23:29

Zadbał o to Covid19.

Przypięty do ziemi przez Covid-19 sektor lotniczy mógł już przekroczyć „płaszczyznę szczytową”, maksymalny szczyt lotów
Bankructwa firm, samoloty na ziemi, ruch uliczny podczas swobodnego spadania ... Sektor lotniczy został mocno dotknięty przez Covid-19. Jeśli profesjonaliści liczą na powrót do normalności w 2023 roku, niektórzy zastanawiają się, czy „szczyt samolotu”, czyli moment, w którym ruch lotniczy osiągnął szczyt, jeszcze nie minął. Nie wspominając o tym, że presja wywierana na sektor, związana w szczególności z jego wpływem na środowisko, działa w tym kierunku.

https://www.novethic.fr/actualite/econo ... 49110.html
Obraz
pojawi się pytanie, kto upadnie pierwszy?
i ilu pozostanie stojących?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Mniej latania




przez Christophe » 02/11/20, 23:51

Interesujące Pomyślałem, że ruch w Chinach wznowił się bardziej niż to (w lotach krajowych wrócił do normy) ... ale nagle, jak to jest obliczane na arenie międzynarodowej według kraju? odloty czy przyloty? czy jest to połowa z drugim krajem? : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173