2 4 Opony 4 Seasons Goodyear Vector 2 Seasons G2 Z XNUMX Opony Lato?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

2 4 Opony 4 Seasons Goodyear Vector 2 Seasons G2 Z XNUMX Opony Lato?




przez Christophe » 19/10/17, 12:55

Wszystko jest w tytule: czy ktoś wie, czy można zamontować opony 2 4 na osi pociągowej (lub napędowej) i pozwolić, aby opony 2 (lub zimowe) znajdowały się z tyłu (lub z przodu)?

Najwyraźniej sezony 4 zaczynają być dobrej jakości. W sezonach 2 jest przeciętne, ale lepsze niż złe i niebezpieczne : Mrgreen: więc chcę zainstalować (zwłaszcza, że ​​nie mam podwójnego zestawu kół ...)

Jeśli chodzi o model po niektórych badaniach, opona Goodyear Vector 4 Seasons G2 wydaje się najlepszym obecnie stosunkiem jakości do ceny na rynku (przynajmniej we Francji lub Belgii ...): https://www.123pneus.be/cgi-bin/rshop.p ... p=R-282199
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Christophe » 20/10/17, 11:03

Nikt nie ma żadnych opinii?
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez dede2002 » 20/10/17, 12:17

Witam,

Moim zdaniem nie jest to problem z przyczepnością, w Szwajcarii jest powszechny, ale z napędem nie dlatego, że potrzebujemy układu kierowniczego i hamulców przed priorytetem.

Musimy uważać na ubezpieczenie, ponieważ nawet jeśli opony zimowe nie są obowiązkowe, w razie wypadku na śniegu mogą się odwrócić, mówiąc, że opony nie są odpowiednie ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Christophe » 20/10/17, 13:14

Cóż, myślałem, że opony zimowe są obowiązkowe w Belgii. Właśnie zobaczyłem, że się mylę:
https://www.touring.be/fr/articles/regl ... n-belgique

Opony zimowe

Opony zimowe nigdy nie są obowiązkowe. Są one dozwolone przez cały rok, pod warunkiem, że wskaźnik prędkości tych opon nie jest gorszy niż w przypadku zwykłych opon (to znaczy opon określonych przez producenta). Jeśli opony zimowe mają niższą ocenę prędkości, są dozwolone tylko od października 1er do 30 April, a naklejka z informacją o tej niższej prędkości maksymalnej musi być przymocowana do samochodu, w widocznym miejscu kierowcy.

Podczas używania opon zimowych zaleca się wyposażenie wszystkich kół, chociaż nie jest to obowiązkowe


Jeśli nie jest to obowiązkowe, ubezpieczenie nie może nic powiedzieć, więc ... Jeśli?

Moje tylne opony 2 mogą nadal 30 40 000 km ... więc jeśli mogę zapewnić im bezpieczeństwo i zgodność z prawem, wolę to zrobić ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Macro » 20/10/17, 17:47

Co ci powiedzieć ... Z opony jeżdżę małą puszką (około pięćdziesięciu rocznie) ... Jeśli nie jesteś w zaśnieżonej okolicy ... i nie jesteś zbyt duży Wheeler ... Opona całoroczna radzi sobie bardzo dobrze, z wyjątkiem tego, że jest dość hałaśliwa (w każdym razie sezon crossowy Michelin), ale to, co polecam moim klientom, może się potoczyć (10000 km / rok) to nieirojalny ekspert od deszczu ... nikt się nie zawiódł, nie pokonują milionów kilometrów ... ale na mokrej drodze jest to opona znakomita ... i dla moich małych jeźdźców umarli wcześniej stać się zdeformowanym lub stać się twardym jak pies ... Jeśli masz śnieg ..... alpejski ... Uwaga po zimach 3 traci skuteczność (twardnieje) ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Christophe » 22/10/17, 13:51

OK Makro!

Wreszcie, po kilku kolejnych poszukiwaniach, Goodyear Vector 4 G2 Seasons nie jest obecnie najlepszym sezonem 4, Nokian Weatherproof robi lepiej:
http://www.pneumatique-lesite.fr/produi ... atherproof

... i jest tańszy w cenie katalogowej ...

Myślę, że właśnie znalazłem dobrą stronę do porównania opon na podstawie „górniczych” europejskich recenzji: http://www.pneu-test.com

Opinie na temat opon sezonowych 4 uwzględniają ... 500 Przejechane miliony kilometrów ... no cóż! : Chichot:

http://www.pneu-test.com/pneus_tout_temps/index.html

Liczba obecnie dostępnych testów:
39.593
Przejechane kilometry:
468.873.990 km


W oponach letnich jest to, hula, ponad 3 miliard km ...: http://www.pneu-test.com/pneus_d_ete/index.html

Liczba obecnie dostępnych testów:
247.387
Przejechane kilometry:
3.283.446.546 km


Dzięki temu myślę, że mam ciekawe opinie przed wyborem opony ...

Szkoda tylko, że nie ma dokładniejszej średniej rzeczywistej żywotności opony (poniższe pytanie nie określa żywotności opony, ale moment, w którym kierowca odpowiedział na kwestionariusz ... I myślę)

Ile kilometrów przejechałeś z tymi oponami?


Po upływie okresu użytkowania wiele zależy również od zachowania kierowcy, więc ... może tak być ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Christophe » 25/10/17, 20:49

W końcu wziąłem Nokian ... Powiem ci, jak się zachowują.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Christophe » 15/12/17, 16:12

Jestem bardzo mile zaskoczony wydajnością Nokian Weatherproof na śniegu!

Od kilku dni pada śnieg (z okresami topnienia) i nigdy nie straciłem przyczepności.

Testowałem je (rozsądnie) w zakresie przyspieszania i hamowania (na linii prostej przy umiarkowanej prędkości) i nadal mam stare letnie opony 2 z tyłu (kontakt sportowy kontynentalny). Po zadziałaniu ABS (dobrze upakowany śnieg).

Krótko mówiąc, lepiej trzyma się drogi z tymi 2 Nokiami Weatherproof z przodu niż z 4 Bridgestonami na moim starym BM 118d ... napęd, prawdziwy gówno na śniegu ... i dla przypomnienia, z BM, pewnego dnia nie udało mi się nawet cofnąć, aby wyjść z domu, utknąłem w „rynsztoku” ... tak tak ... szkoda ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nokian_waterproof_2.jpg
Nokian_waterproof_2.jpg (389.72 KIO) Oglądano 23051 razy

Nokian_waterproof.jpg
Nokian_waterproof.jpg (358.24 Kio) Oglądano 23051 razy


Jeśli chodzi o osiągi w lecie, będziemy musieli trochę poczekać, ale jeśli szukasz opon sezonowych 4, które sprawdzą się dobrze w zimie, możesz bez problemu wziąć nokiana!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Christophe » 19/06/19, 23:15

2 zima, 1 lato i fale upałów 3 lub 4 i 25 000 km później, mój Weatherproof już nie żyje.

Mam poważny problem z geometrią, ale ich „bardziej niż asymetryczne” zużycie jest nadal dziwne, wyjaśnienia: Nowy transportowy / Nokian-weatherproof zużycie asymetryczny-dziwne-po-25-000-KM-t16038.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Montowanie opon 2 4 Pory roku Goodyear 4 Seasons G2 Z oponami 2 Lato?




przez Christophe » 19/06/19, 23:20

A Nokian w tej chwili wcale nie są: 3 / 10 w zużyciu!

tableau_recap-1.png
tableau_recap-1.png (9.71 KB) Oglądano razy 18379


https://blog.allopneus.com/comparatif-t ... s-saisons/

Moim następnym będzie CrossClimate ... oczywiście po dostosowaniu geometrii!
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182