Volkswagate tak, ale ... i inni producenci samochodów?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Volkswagate tak, ale ... i inni producenci samochodów?




przez Christophe » 23/09/15, 14:31

Volkswagen robi dobre, renomowane silniki, w ścisłej współpracy z najlepszymi producentami sprzętu na świecie (bosch, behr... o nich nie wspominając)...

Zadaję sobie więc pytanie (które zabija): czy ich inżynierowie Volkswagena byliby dużo gorsi od inżynierów innych producentów? Dlaczego muszą stosować oszustwa, skoro inni producenci ściśle stosują te same technologie (hdi, egr, intercoller...)?

Od czasu wysokociśnieniowego oleju napędowego żadna rewolucja technologiczna nie odróżniała jednego producenta od drugiego. Innymi słowy: wszystkie europejskie silniki są takie same iw większości korzystają z tego samego wyposażenia!

Jedynym „wiarygodnym” wyjaśnieniem, jakie widzę, jest to, że skoro testy z Noxem są bardziej drastyczne wśród Amerykanów i Volkswagen chciał (być może zbyt szybko?) podbić rynek amerykański, woleli powrót do tego „oszustwa” kodowane"...
historię, aby szybko zarobić więcej!

Ale jeśli Volkswagen nie przejdzie testów w USA bez „hackowania”, szczerze mówiąc, bardzo trudno mi uwierzyć, że Renault, PSA, Citroën, BMW je przeszły…

Każdy zrobiłby lepiej, gdyby opracował iniekcję wody, jak wyszczególniłem w innym temacie tej sprawy: https://www.econologie.com/forums/tricherie- ... 14221.html

Niedawny dyskomfort wysokiego urzędnika BMW może być powiązany z tą sprawą...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Volkswagate tak, ale... a inni producenci samochodów?




przez Gaston » 23/09/15, 14:38

Aby spełnić normy w USA, inni producenci (zwłaszcza BMW i Mercedes) stosują układ wtrysku mocznika w wydechu połączony z katalizatorem (np. układ AdBlue).

VW był najwyraźniej jedynym, który twierdził, że odniósł sukces bez tego „przetwarzania końcowego”.

Jeśli chodzi o Renault i PSA, nie sądzę, aby oferowali olej napędowy w USA.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/09/15, 14:40

Ok, Adblue to inna technologia, która dobrze sprawdza się w anti-nox (pod warunkiem, że regularnie tankujesz… a potem możesz sikać do zbiornika :D)

Adblue do ciężarówek dobrze znałem ale nie wiedziałem że montowano już w autach... na pewno tylko w dużych modelach prawda? Biorąc pod uwagę złożoność i dodatkowy koszt rzeczy...

Masz źródła proszę?

A uzupełnianie Adblue musi być dla użytkowników wiążące, prawda?

Równie dobrze można napełnić wodą starym, dobrym wtryskiem wody, prawda? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 23/09/15, 15:01

Psy wyposażone w DPF wtryskują cerynę do katalizatorów od 2008 roku (chyba)... Pełen zbiornik jest tankowany w tym samym czasie co wymiana DPF-a mniej więcej co 80 000 km (dla szczęśliwców)...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/09/15, 15:17

W Mercedesie nazywa się to „Bluetec”.

W BMW nie ma konkretnej nazwy, ale 3,5-litrowy silnik (od 335d do X5) jest w to wyposażony.

VW też to robi (Audi Q7 TDI) ::
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/09/15, 15:29

Makro napisał:Psy wyposażone w DPF wtryskują cerynę do katalizatorów od 2008 roku (chyba)... Pełen zbiornik jest tankowany w tym samym czasie co wymiana DPF-a mniej więcej co 80 000 km (dla szczęśliwców)...


Ach ten słynny eolys cerine... który obniżył temperaturę ponownego spalania w DPF. Myślę, że nie jest już używany...

Czy są inni producenci, którzy musieli wymieniać DPF już przy 80 000 km?

Ale ceryna nie ma nic wspólnego z NOx...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/09/15, 15:31

Gaston napisał:W Mercedesie nazywa się to „Bluetec”.

W BMW nie ma konkretnej nazwy, ale 3,5-litrowy silnik (od 335d do X5) jest w to wyposażony.

VW też to robi (Audi Q7 TDI) ::


O tak, widziałem już samochody "bluetec"... Nie wiedziałem, że to ma związek z adblue!

Ale to potwierdza to, co myślę: jest montowany tylko na silnikach z najwyższej półki…

Silnik taki jak EA189 to „mały” silnik produkowany seryjnie, nie montowany w dużych sedanach ani SUV-ach… Nie wiem, czy wtrysk mocznika byłby ekonomicznie opłacalny w takim silniku (w przeciwieństwie do wtrysku wody… przepraszam za nalegać...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 23/09/15, 15:35

Ten silnik jest wyposażeniem godnych tej nazwy sedanów i SUV-ów... W niektórych wersjach może rozwinąć moc ponad 180 KM...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/09/15, 15:42

Tak, jak każdy 2L diesel niemieckich producentów...

Niemniej jednak 2L jest rzadko montowany z pewnego „przedziału cenowego”…

Żeby tylko powiedzieć "mamy duży" (tylko pod maską, bo gdzie indziej... to już inna historia lol...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/09/15, 15:43

Christophe napisał:Silnik taki jak EA189 to „mały”, bardzo duży silnik seryjny, nie montowany w dużych sedanach ani SUV-ach… Nie wiem, czy wtrysk mocznika byłby ekonomicznie opłacalny w takim silniku
Stąd „oszukiwanie” VW…

Christophe napisał:(w przeciwieństwie do wtrysku wody... przepraszam, że nalegam...)
L Bez wątpienia, bez wątpienia... ale :?
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154