Oszukiwanie zanieczyszczenie TDI EA189 Volkswagen (siedzenia, audi ...)

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Oszukiwanie zanieczyszczenie TDI EA189 Volkswagen (siedzenia, audi ...)




przez Christophe » 23/09/15, 10:49

To sprawia, że ​​nagłówki wszystkich mediów, zwłaszcza finansowych, umyślnych oszustw związanych z zanieczyszczeniem silnika EA189 TDI grupy Volkswagen prawdopodobnie będą ich drogo kosztować: w gotówce, ale również w perspektywie długoterminowej (choć ...) ,

Niemiecki rygor i niemieckie kwalifikacje będą hitem !!

Chociaż jestem pewien, że w miesiącach 6 przeciętny konsument zapomni ... a VW zrobi świetne promocje sprzedaży swoich zapasów ...

Krótko mówiąc, przedmiot ten nie jest zainteresowany kontrowersjami, ale techniką!
Co dokładnie z zastosowaną metodą?

Jest to silnik wysokoprężny, jedynym testem zanieczyszczenia olejem napędowym jest nieprzezroczystość (dym) i ewentualnie NOx (ale nie jest to jeszcze w standardach dla pojazdów prywatnych ... do sprawdzenia).

Więc VW zdradziłby na czym? Tylko cząsteczki?

Każdy może oszukiwać cząsteczki, uderzając w silnik na długo przed testem, tylko po to, aby „wyczyścić” garnek… wszyscy mechanicy samochodowi wiedzą to od 30 lat!

Ponadto silnik wysokoprężny, który nie jest odpowiedzialny, nigdy tak naprawdę nie zanieczyszcza cząstek. Testy zanieczyszczenia (przynajmniej w ramach kontroli technicznej) NIGDY nie są wykonywane przy obciążonym silniku. Więc są absolutnie nic warte! (lub prawie dlatego, że jeśli, na przykład, zastrzyk się tam miesza koniecznie pali się nawet bez obciążenia)

Czytałem w sieci, że wielu neuneusów twierdzi, że wybrało samochód VW ze względu na jego „niską” emisję CO2. Nie możesz oszukiwać na CO2, im więcej jest, tym lepsze spalanie, a tym samym mniej zanieczyszcza silnik!

W każdym razie nie jest nawet koniecznie mierzony podczas kontroli technicznej (nie jest uważany za substancję zanieczyszczającą).

Czy ja siebie kocham?

Edycja: dotyczy to Nox, a zastrzyk wody mógł rozwiązać problem z pewnością bez oszukiwania.

Informacje tutaj: https://www.econologie.com/forums/combustion ... t5794.html

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 09 / 15, 12: 52, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/09/15, 10:58

Argus napisał:Aktywowany układ kontroli emisji Nox obniżył osiągi samochodu: silnik miał tendencję do nagrzewania się, zużywał się szybciej, a zużycie paliwa było wyższe. Moment obrotowy pojazdu również był czasem zaburzony. Było to nie do pomyślenia dla producenta, który chce budować wizerunek wygody, jakości i sportowego charakteru, a jednocześnie jest wrażliwy na ochronę środowiska.


Oszukiwanie byłoby więc po prostu wyłączyć system poza testami.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/09/15, 11:08

Nie nie, to rzeczywiście emisje NOx. Bardziej surowo uregulowane w USA niż w Europie.

Wszystko zaczęło się od amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Ten ostatni oskarża Volkswagena o skonfigurowanie niektórych pojazdów z silnikiem Diesla sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych między 2009 i 2015 - głównie modeli Golf, Jetta i Beetle, Passat i Audi A3 - tak, aby kamuflaż ich prawdziwa emisja tlenku azotu, rodzina zanieczyszczeń powietrza.
Dowiedz się więcej o http://www.lemonde.fr/pixels/article/20 ... qpdDf4O.99


A oprogramowanie po prostu wykryło, że pojazd został poddany testowi, a następnie obniżyło osiągi (wystarczy dostosować, aby spalanie było chłodniejsze), co zmniejsza emisje ... (śledziłem zdalnie kontrolowane testy naszej grupie kogeneracyjnej Schnell i inżynierowi z Bawarii udało się zmodyfikować pewne wartości emisji na zamówienie od 1 do 10, kosztem utraty wydajności z 2 do 3%)


Ta jednostka sterująca silnika została zatem zaprojektowana w celu uruchomienia określonego trybu pracy do testów przez amerykańską administrację, która nie miała szans na uruchomienie podczas normalnego użytkowania. Resztę czasu, w końcu wyjaśnia EPA, ten tryb specyficzny dla testu został wyłączony ” obniżenie wydajności urządzeń kontrolujących emisję [dla tlenków azotu] ”. To wyjaśnia, dlaczego w rzeczywistych warunkach niektóre pojazdy Volkswagena emitowały tlenki azotu według EPA, 10 do 40 razy niż dopuszcza to ustawodawstwo amerykańskie.
Dowiedz się więcej o http://www.lemonde.fr/pixels/article/20 ... qpdDf4O.99


W jaki sposób? :

Według EPA jednostka sterująca silnika danych pojazdów „wykryta, gdy pojazd został poddany testom zgodności z EPA”, biorąc pod uwagę w szczególności położenie kierownicy, prędkość pojazdu, czas użytkowania silnika i ciśnienie atmosferyczne. To pozwoliło mu „dokładnie wykryć parametry testowe władz federalnych”,
Dowiedz się więcej o http://www.lemonde.fr/pixels/article/20 ... qpdDf4O.99
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/09/15, 11:17

Le Monde napisał:Resztę czasu, w końcu wyjaśnia EPA, ten konkretny tryb testowy został wyłączony „zmniejszając wydajność urządzeń kontroli emisji [tlenków azotu]”.
Potwierdza to artykuł Argus.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/09/15, 12:30

Ok, jeśli pójdziemy na NOx! Nie wiedziałem, że Nox sprawdzono pod kątem lekkich pojazdów! (w Belgii nie jest ... We Francji nie wierzę przynajmniej w CT ... jeśli chodzi o test homologacyjny to coś innego!)

Silnik wysokoprężny, nienaładowany (a więc przewyższający powietrze) będzie w stanie sprzyjającym do wytworzenia Nox z przyspieszenia 1ere (nawet bez obciążenia). Są to warunki testów antyzanieczyszczeniowych CT ...

Z pewnością należy przeprowadzić test homologacyjny producenta ... ale w takim przypadku, dlaczego oszustwo dotyczy milionów pojazdów 11? Wystarczyło wyłudzić kopie przesłane do zatwierdzenia!

Trochę głupie, że zainstalowałem „wirusa” na liniach montażowych!

I powiedzieć, że zastrzyk wody mógł rozwiązać ten problem ... BEZ OCHRONY!

ps: staraj się przekazywać te informacje wszędzie w twoich sieciach społecznościowych, mailach, komentarzach na innych stronach ... z linkiem, który idzie w kierunku ekonologii! To może być wydarzenie medialne, które może reklamować zastrzyk wody !!
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 09 / 15, 12: 54, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/09/15, 12:35

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/09/15, 12:59

Przekazałem na Twitterze i Facebooku:

https://twitter.com/Econologie/status/6 ... 9329293312

https://www.facebook.com/econologie?ref=hl

Przekaż ... proszę, naprzód ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/09/15, 13:11

Powinien to opublikować.

Czy ktoś może skontaktować się z francuską telewizją lub radiem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 23/09/15, 14:24

Silnik kesako AE 189 ....

W 2.0TDI znajdujemy następujące kody silnika: BMA, BMP / F, CBAA, CBDC, BVE .....

AE 189 musi być kodem kalkulatora wtrysku .... Jest to szczegół w porównaniu do oszukiwania, ale zawsze jest tak, że przeciętny neuneu nie widzi, czy ktoś mówi o silniku czy kalkulatorze zastrzyk ....

Co do neuneusa (którego jestem), który powiedział, że kupił silniki 2.0TDI ze względu na niski poziom emisji ... Mój C .. Nie wybieramy samochodu, który czyni 140 170 cv, aby uratować niedźwiedzie polarne .. .Perso, co zmotywowało mnie do zakupu, to stosunek mocy do zużycia (a zwłaszcza okazyjna cena, która sprawiła, że ​​jestem moim bratem za samochód w super stanie, którego historię znałem, nawet jeśli był mocno kilometr) na 310 000km robi 5.4 / 100 na autostradzie na 140 z regulatorem i przyspiesza jak pocisk ...

Odnośnie testu przeciw zanieczyszczeniom w CT : Mrgreen: : Mrgreen: Opróżnij bez obracania kół ... To nie idzie w górę do 2000rpm ... Ale nie obchodzi nas to, ponieważ nawet skrobiąc wylot spalin białą szmatką .. Cóż, pozostaje biały .. .Na poziomie krycia ... Test na tych pojazdach jest bezużyteczny ... Po tym, jak powiem ci, co odrzuca ... Ale bardzo ważne jest dla mnie to, co połyka i co „zwraca w zamian ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/09/15, 14:38

EA189 jest rodzajem silnika VW: https://fr.wikipedia.org/wiki/Affaire_Volkswagen

AE189 Nie wiem : Chichot:

Tak, jeśli chodzi o twoją uwagę na temat testu nieprzezroczystości ... Ale oczywiście Ricjanie, największy konsument energii na świecie, mają bardzo dużo NOx, znacznie więcej niż my ...

Oczywiście moim zdaniem istnieje (przede wszystkim?) Wymiar konkurencyjny i protekcjonistyczny. Pozwól mi wyjaśnić:

a) benzyna (nie spuchnięta) uwalnia bardzo mało NOx
b) historycznie w USA silniki benzynowe w dużej mierze zdominowały rynek (nawet do samochodów ciężarowych!)
c) Ricjanie tak naprawdę nie wiedzą, jak zrobić nowoczesny olej napędowy (oprócz Forda)
d) w związku z tym zaostrzono przepisy dotyczące najbardziej znaczącego zanieczyszczenia olejami napędowymi, aby zapobiec podbojom rynku przez Europejczyków

Myślę, że wszystko jest powiedziane nie?
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 219