Ograniczona prędkość miejska: STREFA 30 km/h w mieście (projekt w Strasburgu, zrealizowany w Brukseli w 2021 r.) w Paryżu?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 09/02/11, 16:20

Zgoda, pod warunkiem, że zwiększą częstotliwość kursowania autobusów/tramwajów, aby zadowolić wszystkich.

W każdym razie myślę, że nie byłoby to złe, ponieważ limit wynosi 30 lub 50, średnia prędkość ruchu w Strasburgu jest na ogół mniejsza niż 30 (jak w wielu dużych miastach)
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/02/11, 17:42

Rowerem, po płaskim, przekraczam 30 km/h bez samochodów z przodu!!
Twórz trasy rowerowe bez świateł, takich jak autostrady !!
O wiele więcej samochodów w ogóle!
Umieść bezpłatny parking i autobusy !!

I mniej otyłych!!
Daj prawo jazdy dopiero po teście rowerowym na pokonanie 200m przewyższenia przy 20% !!

W każdym razie widzę, że nikt nie przestrzega tego limitu z należytą starannością!!

Lepiej podwoić liczbę mandatów za nieprzestrzeganie podstawowych zasad ruchu drogowego i niebezpieczną jazdę.

Widziany tylko w domu przez wypadków domowych, co roku dochodzi do 20000 XNUMX zgonów, trzeba też działać na rzecz ich ograniczenia, poprzez uświadomienie sobie zagrożeń w domu!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 09/02/11, 18:49

dedeleco napisał:Widziany tylko w domu przez wypadków domowych, co roku dochodzi do 20000 XNUMX zgonów, trzeba też działać na rzecz ich ograniczenia, poprzez uświadomienie sobie zagrożeń w domu!!!!


Spotkam się z tobą. Już zainstalowanie czujek dymu byłoby dobrym początkiem.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/02/11, 20:46

9000 zgonów rocznie jesienią, zwłaszcza młodych i starych!!
Dlatego nauczenie ich, jak unikać upadków, być ostrożnym, a także upadać, może być przydatne, w szczególności poprawa formy fizycznej starszych ludzi poprzez zmuszanie ich do ćwiczeń i bycia mniej niezdarnymi jest niezwykle ważna!
Widzę, że w moim wieku niektórzy ludzie psują coś przy najmniejszym upadku, nie ja!!

Przydatne są również rady, takie jak ostrożność i umiejętność zaklinowania drabiny, nawet w domu, aby wejść na strych!!
Syn sąsiada, trochę otyły i mało ruchliwy, miał około 50 lat, tak zmarł, drabina się poślizgnęła, upadł na głowę do tyłu, wstał, potem położył się w swoim łóżku zadzwonił, gdzie umarł sam!

Więc nauczenie się ostrożności zmniejszyłoby liczbę zgonów!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 09/02/11, 20:47

Biorąc pod uwagę kilka miejsc, w których można jeździć po centrum Strasburga, nie jestem pewien, czy to wiele zmienia : Chichot:
W każdym razie ja, kiedy tam jadę, zawsze biorę formułę P+R
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/02/11, 00:00

Strefa 30 wszędzie??? Przepraszam, ale to szaleństwo.. Spójrz na główne aleje Strasburga, takie jak Avenue des Vosges... przy 30 km/h, matematycznie, będzie bardziej zatłoczony w godzinach szczytu!

Co to jest oś tranzytowa?

De plus w izoodległości obecny samochód zużywa i zanieczyszcza więcej przy 30 km/h niż przy 50 km/h...
Zobacz: https://www.econologie.com/vitesse-et-co ... -4314.html

Strasburg, który dobrze znam, jest już bardzo dobrze wyposażony w ścieżki rowerowe, zobacz tę mapę: https://www.econologie.com/plan-des-pist ... -3417.html

Potrzebne jest zachęcenie ludzi do częstszego korzystania z rowerów...(Nigdy nie widziałem korka na ścieżce rowerowej Stras...)

Kampania zachęcająca do korzystania z rowerów będzie kosztować mniej i sprawi, że mieszkańcy Strasburga będą mniej ryczeć niż jazda z prędkością 30 km/h...

Przekaźniki tramwajowe są dobre, ale niewystarczające...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636




przez Macro » 10/02/11, 08:12

Po tym, jak ciągnąłem getry pieszo i rowerem w strasach… Rozumiem miarę… Widziałem tam stosunkowo mało samochodów w porównaniu z niektórymi innymi centrami miast… Więc musi tam brakować ole grzywien pod względem przepływu gotówki ... A tak w ogóle to w wieku 30 lat możemy wymienić nawet 30 do 40% motocykli... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/02/11, 10:20

Makro, hipercentrum Strasburga (place kleber, place gutenberg, place de la Cathedrals...) jest wyłączone z ruchu kołowego od prawie 20 lat...

To bardzo dobra rzecz! (złapałem śliwkę na motocyklu, bo któregoś wieczoru zaparkowałem na deptaku... pfff : Mrgreen: : Mrgreen: )

Ale kiedy czytam strefę 30 na całe terytorium miasta ... wydaje mi się to w dużej mierze przesadzone, a przede wszystkim ekonomicznie nieproduktywne!

Im wolniej jedziesz, tym dłużej pozostajesz na drodze...NIE? A co za tym idzie spore ryzyko korków w godzinach szczytu...

Więc jeśli wszystko jest w strefie 30, czym stanie się obecna strefa 30? Obszary 10?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 10/02/11, 10:33

Christophe napisał:Potrzebne jest zachęcenie ludzi do częstszego korzystania z rowerów...(Nigdy nie widziałem korka na ścieżce rowerowej Stras...)
Może to być jeden z celów :?

Christophe napisał:Kampania zachęcająca do korzystania z rowerów będzie kosztować mniej i sprawi, że mieszkańcy Strasburga będą mniej ryczeć niż jazda z prędkością 30 km/h...
W tym samym celu mamy do wyboru kilka metod.

Jeśli porównam do miasta, które dobrze znam (Montpellier), to ratusz już dawno zdecydował się na „wypędzenie samochodu z centrum miasta”.
Zamiast zaczynać od usprawnienia transportu publicznego, zrobiliśmy wszystko, aby samochód stał się mniej wydajny, rozwijając centrum miasta tak, aby było ono permanentnie zatłoczone.
Rezultat: mieszkańcy Montpellier jeżdżą tramwajem...
Wreszcie doprowadzenie kierowcy do ryku jest równie skuteczne, jak zachęcenie go do skorzystania z transportu publicznego : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 171