Recykling statku powietrznego

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
mariep31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/03/09, 18:58

Recykling statku powietrznego




przez mariep31 » 12/03/09, 19:04

Witam wszystkich i z góry dziękuję tym, którzy mi odpowiedzą ...

Chciałem wiedzieć, że jest to różnica między miejscem tarbes a miejscem chateauroux pod względem recyklingu samolotów? czy wszystkie 2 rozpoczęły działalność, czy jest to nadal eksperymentalne?

w Internecie jest wiele informacji, a wiele stron jest ze sobą sprzecznych ...

Powiedziano mi, że Chateauroux tylko demontuje, jednak wiele artykułów twierdzi, że również recyklingują !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/03/09, 21:19

: Arrow: Halo mariep31 i witamy. :D

Czy masz jakieś linki dotyczące tych informacji? :?
W ogóle nie wiem, jak to się dzieje we Francji.
Słyszałem, że w USA recykling byłby znacznie bardziej zaawansowany, ponieważ dotyczy bardzo dużych ilości samolotów cywilnych i wojskowych.
Umożliwiło to opracowanie opłacalnych ekonomicznie procesów ...
0 x
mariep31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/03/09, 18:58




przez mariep31 » 12/03/09, 22:35

cześć citro i dziękuję za powitanie;)

o dziwo, nigdy nie słyszałem o recyklingu samolotów w USA, wręcz przeciwnie, są one wyróżniane za swoje „cmentarze lotnicze”.
potem nie jestem ekspertem w tej sprawie (stąd moje wejście na tę stronę) i możesz mieć rację!

Uważam, że miejsca recyklingu statków powietrznych we Francji są wyjątkowe i że jest to zupełnie nowy „rynek”, w fazie pełnej ekspansji.

we Francji zakład w Tarbes zajmuje się demontażem i recyklingiem samolotów (projekt PAMELA firmy Airbus i Tarmac aerosave), a lotnisko Chateauroux również demontuje (a jeśli chodzi o recykling, I nie wiem)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/03/09, 22:45

: Arrow: Tak, wierzę, że ich cmentarze w samolotach są znane na pustyni Nevada. To miejsce słynie z bardzo niskiej wilgotności, która zapobiega utlenianiu.
Pozwala to na odbiór zużytych części w dobrym stanie, np. W razie uszkodzenia samochodu ...

Jednak samoloty zawierają (zawarte) znaczne ilości materiałów nadających się do recyklingu w celu odzyskania.
To nie tylko glin, ale wszystkie rodzaje metali i stopów (jagoda, nikiel, kadm ...) o określonej wartości ...
W tym złoto, miedź ... stosowane w wielu komponentach elektrycznych lub elektronicznych.
0 x
mariep31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/03/09, 18:58




przez mariep31 » 12/03/09, 22:52

ah ok.

w tym przypadku można dokonać różnicy w sposobie działania.

w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, od demontażu po recykling, wszystko odbywa się w tym samym miejscu, zgodnie z bardzo surowymi normami ochrony środowiska.
nagle może być mniejsze ryzyko handlu częściami zamiennymi.

to chyba cała nowość;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/03/09, 23:08

: Arrow: Ja uważam, że „ruch” części zamiennych to także recykling… A nawet BARDZO przyjazny dla środowiska recykling.
8)

Praktykowanie tego rodzaju recyklingu moich pojazdów i wielu innych rzeczy daje mi ogromną satysfakcję. Ponadto jest ekonomiczny.
8)
0 x
vincent1606
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 07/01/08, 13:25




przez vincent1606 » 13/03/09, 10:30

komórki samolotu są przetwarzane na felgi samochodowe (Toyota wymyśliłaby proces)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/03/09, 16:06

Halo

o dziwo, nigdy nie słyszałem o recyklingu samolotów w USA, wręcz przeciwnie, są one wyróżniane za swoje „cmentarze lotnicze”.
potem nie jestem ekspertem w tej sprawie (stąd moje wejście na tę stronę) i możesz mieć rację



Czasami wydaje mi się dziwne, że niektóre raporty dostępne w języku francuskim nie są nadawane w TV5? Dziennikarze pokazują ci, czego chcą i często to, co ludzie chcą usłyszeć. Na kanałach prywatnych czasami raporty są bardziej interesujące niż kanały rządowe. Nie muszą zwiększać dumy narodowej.
Przykład rzadko słyszymy w mediach, co dzieje się w Szwecji lub Finlandii, dlaczego?

To niesamowite, że nie widziałeś raportu na temat recyklingu samolotów w USA, który kilka miesięcy temu spędził w telewizji po francusku.
większość cywilnych samolotów pasażerskich jest dekarasowana dużym sprzętem, najpierw pozbywa się reaktorów, a następnie gniazd i materiałów izolacyjnych, instalacji elektrycznej i konstrukcji, a one całkowicie rozładowują samolot w ciągu jednego dnia.

aluminium 2024 T3 stopione jest we wlewku, części silnika ze specjalnego stopu stali oraz stal podwozia 4130 i przekazane do huty.
Pamiętaj, że aluminium stopowe 2024 T3 lub 7075 T6 kosztuje 4 razy cenę standardowego aluminium.
Stare owies liniowy są potępiane z powodu ich zużycia i mają ograniczone cykle zwiększania ciśnienia i obniżania ciśnienia, co osłabia strukturę kadłuba.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/03/09, 18:25

: Mrgreen: Dzięki, André. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/03/09, 19:22

cześć citro
Citro napisał:: arrow: Ja uważam, że „ruch” części zamiennych to także recykling ... A nawet BARDZO przyjazny dla środowiska recykling.
8)

Słowo „ruch uliczny” może nie być odpowiednie we Francji, ale w niektórych krajach trochę drży ...

Odzysk wielu mniej lub bardziej egzotycznych i doskonałej jakości metali ... Super! Wreszcie ... na skrzydłach znajdują się również przeciwwagi uranowe ... musisz wiedzieć, co odzyskujesz ...: Evil:

Aby odzyskać części jako części, które zostaną przetoczone na inny cynk ... Uwaga:

W przypadku większości złożonych i / lub „istotnych” elementów bezpieczeństwa istnieją ograniczenia życia ... a odzyskiwanie i ponowne składanie ich bez dostępu do tych ograniczonych informacji o życiu ... przekształca zing w latająca trumna .... :zaszokować: : Evil:

W lotnictwie i pod względem usług serwisowych nauczyli się oni zamieniać pewną liczbę części przez długi czas, aby ograniczyć koszty, istnieją nie tylko minusy, a zwykle samoloty, do których wysyłamy pęknięcia są niegrzecznym zbiorem części na końcu potencjału.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 60