Pomysły bezpośrednie Recykling

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Pomysły bezpośrednie Recykling




przez Christophe » 19/09/07, 02:33

Tworzę ten temat w celu wymiany naszych pomysłów i trików bezpośredni recykling, innymi słowy: ponowne użycie bez przekształcania przedmiotów, a priori uważane za odpady.

Daj spokój, zaczynam od pierwszej wskazówki: teraz trzymamy cały styropian, frygolity lub inne śmieci (chlorowane), które nadal chronią wiele urządzeń, aby poprawić izolację poddasza.

To samo z „kieszonkami” powietrza chroniącymi niektóre paczki i niezabrudzonymi plastikowymi workami PE-LD: zostaną wypełnione małymi kawałkami styropianu!

Ok, to niewiele zmienia w eliminacji tych odpadów (najlepiej byłoby wyeliminować je u źródła, co robią niektórzy główni producenci, stosując ochronę masy celulozowej, w stylu kartonu po jajkach), ale przynajmniej pozwala im być… użytecznymi…

Czuję, że Zac będzie się wyróżniał w tym temacie 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 19/09/07, 09:09

to ode mnie zależy, czy dołożę kamień do recyklingowego gmachu!
W miarę możliwości odzyskuję siły z urządzeń gospodarstwa domowego, aby „odzierać” je z „karoserii” :zaszokować: : Chichot: są one używane w wielu produktach domowej roboty, na większości pralek-lodówek-kuchenek gazowych znajdują się emaliowane blachy blaszane itp. ... które doskonale nadają się do wykonywania czapek kominowych, sztywnych pojemników do przechowywania, półek, renowacji pieców opalanych drewnem - kuchenek itp. Odnośnie kuchenek gazowych Odzyskuję szklane drzwi piekarnika do piekarników solarnych, a także wszystkie śruby, w telewizorach i komputerach. Pamiętam, że zbieram wszystko, co jest z twardego ABS do modelarstwa.
Mam mały zewnętrzny magazyn do przechowywania tego wszystkiego i robi się bałagan, ale jeśli czegoś potrzebuję, mam wszystko pod ręką! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/09/07, 09:36

tak, problemem jest przechowywanie, moja żona często mówi, że wkrótce będziemy potrzebować drugiego domu.

dobrze jest też mieć w domu przedszkolankę, ale to nie rozwiązuje problemu przechowywania : Chichot:

Zac, byłoby wspaniale, gdybyś przesłał nam kilka zdjęć swoich aplikacji do odzyskiwania.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 19/09/07, 09:38

Słoń napisał:dobrze jest też mieć w domu przedszkolankę, ale to nie rozwiązuje problemu przechowywania : Chichot:


:zaszokować: Nauczyć cię sprzątać? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/09/07, 09:54

nie, to beznadziejna sprawa.

ale odzyskać pudełka z serem, tace ze śmietaną, lodami, szaszłyki, rolki papieru toaletowego itp.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1

Cześć




przez bolton069 » 19/09/07, 10:25

Znajomy moich rodziców zrobił w tym czasie grilla z dwóch ocalałych felg samochodowych : Idea: połączone przewodem o długości 1m. Trochę lutowania i poszło.

Pierwsza krawędź służyła jako stopa, druga jako „pojemnik na węgiel drzewny”, a kilka oryginalnych otworów w konstrukcji obręczy dość dobrze doprowadzało powietrze do ognia.

Plus miał nowoczesny wygląd rzeźby. Sztuka współczesna co!

Sztuka i ekologia. : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 19/09/07, 10:30

Słoń napisał:nie, to beznadziejna sprawa.


LOL ty też? : Chichot:

Słoń napisał:ale odzyskać pudełka z serem, tace ze śmietaną, lodami, szaszłyki, rolki papieru toaletowego itp.


Ok, a jeśli chodzi o ten temat, myślę, że sortowanie selektywne jest stosowane w szkołach w Belgii, prawda? W takim razie myślę, że byliby szczęśliwi, żebyśmy się ich trochę „pozbyli”, prawda? Pb: trzeba znać ludzi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/09/07, 12:15

Christopher powiedział:

LOL ty też?


czego chcesz: nie ma cudów!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/09/07, 12:17

Bolton69 powiedział:

Plus miał nowoczesny wygląd rzeźby. Sztuka współczesna co!


kilka miesięcy temu na econologie.com był temat, w którym pokazaliśmy absolutnie doskonałe zdjęcia odzyskanych przedmiotów? Christophe, czy mógłbyś znaleźć odniesienie?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 19/09/07, 16:21

W gatunku grilla z recyklingowanymi felgami zrobiłem sobie kuźnię z recyklingowaną felgą i kilkoma złomowanymi kątownikami. Opalarka również odzyskana, już nie grzała, opór został spalony. Idealnie nadawał się do dostarczania powietrza do mojej małej kuźni.

Jedyne, co kupiłem, aby zrobić tę kuźnię, to pręty spawalnicze i cement ogniotrwały.

8)

Obraz



W przeciwnym razie istnieje również klasyczny grill z połową pojemnika o pojemności 200 l lub mniejszej. Wystarczy tylko przylutować kilka nóżek i wywiercić kilka otworów w dnie i mamy grilla, który działa idealnie za grosze.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70