Wycena demontażu zakładu recyklingu 1ere samochodów

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Wycena demontażu zakładu recyklingu 1ere samochodów




przez Christophe » 14/02/07, 13:35

Nadawany w France2 w środkowych wiadomościach, we Francji otwarto pierwszy zakład odzysku pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Co to pokazuje? Silne pragnienie rozwoju recyklingu ... ale także to, że (komercyjny) aspekt „pojazdów nadających się do recyklingu w 80%” producentów samochodów był do tej pory wielkim żartem?
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 15, 12: 35, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 14/02/07, 16:31

Z pewnością, ale z tego, co słyszałem, robią już część (tylko) w załamaniach: obowiązkowe oczyszczenie i demontaż, jeśli chcą, ale to się na tym kończy.: Evil:
Dla mnie interesujące jest to, że robią to z domowymi produktami elektrycznymi, które często są pomijane (tak samo jak elektronika do niedawna). Jest to sposób na uogólnienie tego na odpady na większą skalę.
Ale wreszcie, kiedy policzymy liczbę samochodów (~ 1tonne, w tym dużo metalu) i liczbę zmywarek do naczyń (50Kg?) Trudno oszacować, który jest największym producentem odpadów. Czy ktoś ma pomysł?
0 x
fabrice08
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/02/07, 10:16
Lokalizacja: Ardeny




przez fabrice08 » 14/02/07, 21:27

Właśnie przeczytałem w lokalnym dzienniku, że ta fabryka jest prowadzona i zatrudniona przez absolwentów MATRA. Oprócz ekologicznej strony firmy następuje co najmniej ożywienie bezrobotnych ... : Chichot:
Nie będę jednak mówił o dużych grupach, które stoją za ... : Evil:
0 x
Kto nie szanuje natury, nie szanuje człowieka, którym jest.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/02/07, 08:50

Ze swojej strony staram się konsumować jak najmniej.
Pozwala to uniknąć recyklingu ...
Trzymam samochody i idę na złomowisko, żeby zaopatrzyć się w części wielokrotnego użytku.
Kupuję tylko używane pojazdy, które produkuję jako ostatnie.

a potem próbuję to naprawić, zanim wyrzucę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 15/02/07, 11:35

fabrice08 napisał:Właśnie przeczytałem w lokalnym dzienniku, że ta fabryka jest prowadzona i zatrudniona przez absolwentów MATRA. Oprócz ekologicznej strony firmy następuje co najmniej ożywienie bezrobotnych ... : Chichot:
Nie będę jednak mówił o dużych grupach, które stoją za ... : Evil:


Cóż, jako duży zakład recyklingu, to duża sprawa dzięki dużym dotacjom ...

Wciąż byłem trochę "zaskoczony" wyposażeniem fabrycznym ... taki sam poziom jak taśma montażowa ...

Ale hej, jeśli to jest dobre dla środowiska, nie powinieneś cały czas pluć w zupę ...
0 x
fabrice08
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/02/07, 10:16
Lokalizacja: Ardeny




przez fabrice08 » 15/02/07, 19:54

W artykule mówił także o powrocie do serwisu części przez przemysł używany.
Jak mówi Christophe, nie będziemy pluć w zupę.
Powiedziałbym również, że lepiej jest, aby inwestowali pieniądze w tego rodzaju inicjatywę ekonomiczno-ekologiczną, zamiast inwestować w inne zasoby, aby osiągać zyski bez martwienia się o środowisko.
0 x
Kto nie szanuje natury, nie szanuje człowieka, którym jest.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re:




przez moinsdewatt » 16/05/16, 14:01

Ciekawy artykuł w Wyzwania dotyczące recyklingu samochodów (ELV) we Francji.

http://www.challenges.fr/entreprise/ind ... -l-or.html

wyciąg:
140 euro za samochód

Średnio wydobyte i poddane recyklingowi materiały przynoszą na samochód… 140 euro. To nie jest El Dorado, ale wystarczy, aby zrównoważyć branżę. Oczywiście pod warunkiem utrzymania cen surowców. A z tej strony to raczej katastrofa. „Cena sprzedaży tusz, która zmienia się w zależności od ceny E40 (stali), załamała się między styczniem 2015 r. A październikiem 2015 r. Rzeczywiście spadła z 185 euro do 40 euro za tonę! ”, przyznaje Loïc Bey-Rozet, dyrektor zarządzający Indra Automobile Recycling. W przypadku miedzi spadek był jeszcze szybszy, gdyż w ciągu roku jej cena spadła o… 35%!

W 2012, badanie przeprowadzone przez Deloitte na zlecenie Ademe, wykazało, że wszystkie centra były w równowadze. Jednak wraz ze spadkiem cen rachunki stały się czerwone dla większości podmiotów zajmujących się recyklingiem.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Zakład recyklingu 1ere demontaż odzysku samochodów




przez Ahmed » 16/05/16, 20:21

Fabrice08Piszesz:
Powiedziałbym również, że lepiej jest dla nich zainwestować pieniądze w tego rodzaju inicjatywę ekonomiczno-ekologiczną niż zainwestować w inny zasób, aby osiągnąć zysk bez martwienia się o środowisko.

Należy brać pod uwagę różne rzeczy przy małym końcu teleskopu! Każda inicjatywa, która, podobnie jak ta, ma na celu zrekompensowanie poprzednich lub kolejnych szkód, może wydawać się godna pochwały, jest jednak nieodłączna od całego destrukcyjnego procesu (ponieważ dąży ona zasadniczo do tych samych celów) i ma na celu wyłącznie utrwalić, usuwając zbyt widoczną wadę.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zakład recyklingu 1ere demontaż odzysku samochodów




przez chatelot16 » 16/05/16, 21:05

złomowiska zawsze robią co! zawsze poddawali recyklingowi

nawet kilkadziesiąt lat temu lepiej poddali recyklingowi, kiedy mieli duże parki pełne wszystkich modeli samochodów, których mogliśmy potrzebować: pseudoekologiczne ograniczenia prawne zaszkodziły im, więc duża liczba awarii zamknęła lub zmniejszyła ich powierzchnia, która podnosi ceny dla tych, którzy zostają

Kilka tygodni temu widziałem w 13 (łańcuch parlamentu) nowe prawo zobowiązujące właściciela garażu do oferowania używanych części do naprawy ... poza tym praktycznie od lat 20 zobowiązaliśmy dobrego właściciela garażu gromadzili wraki za garażem, aby odzyskać części, których można się pozbyć w imię środowiska

w imię bardzo głupiego środowiska ... to, co jest głupie, to marnotrawstwo ... kiedy przechowujemy w celu użycia, unikamy marnotrawstwa ... to kiedy rzucamy by zniszczyć, marnujemy

ale to zawsze ta sama historia, polityk podejmuje decyzje z dobrą wolą, ale przy braku kompetencji dobre zamiary popełniają złe działania
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Zakład recyklingu 1ere demontaż odzysku samochodów




przez Ahmed » 16/05/16, 21:35

z wyjątkiem tego, że praktycznie od lat 20 zmusiliśmy dobrych właścicieli garaży, którzy magazynowali wraki za garażem, aby odzyskiwali części, aby pozbyć się ich w imię środowiska.
... w imię głupiego środowiska ... co jest głupie, to marnotrawstwo ... kiedy przechowujemy w celu użycia, unikamy marnotrawstwa ... to kiedy rzucamy by zniszczyć, marnujemy.
Ale to zawsze ta sama historia, politycy podejmują decyzje pełne dobrej woli, ale przy braku kompetencji dobre intencje popełniają złe działania

Środowisko jest najmniejszym zmartwieniem „politicos” i to nie ich niekompetencja jest przyczyną. „Walka z marnotrawstwem” lub „ochrona środowiska” to proste ekrany, których celem jest zasianie zamieszania w umysłach opinii publicznej i ukrycie prawdziwych celów, którymi jest wspieranie podwójnego wzrostu: PNB i , korelacyjny, zniszczenia warunków umożliwiających życie na ziemi (oczywiście tego ostatniego nie poszukuje się świadomie).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 77