Projekt prasy do papieru trocinowego

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Projekt prasy do papieru trocinowego




przez Ahmed » 05/12/21, 17:23

Ważna uwaga wstępna: gwarantujemy, że ten artykuł zostanie napisany w języku laika (chociaż przy precyzyjnych terminach technicznych, nie robimy tego ponownie! : Oops: ). Jest więc dostępny dla wszystkich, również tych, którzy mają nieporozumienia lub po prostu (bądźmy mili!) Nie chcąc plątać wnętrzności głowy. 8)

Przytłaczającej nas ilości papieru nie powstrzymała komputeryzacja i cyfryzacja dokumentów: zmieniło to jedynie rozkład zastosowań, ale pomimo spadków w niektórych sektorach, ogólny wynik przekłada się na wzrost zużycia papieru / tektury, jeśli tylko w przypadku zwiększonego wykorzystania handlu internetowego i związanego z tym dodatkowego opakowania.
Chodzi oczywiście o ponowne wykorzystanie tych odpadów poprzez „ulepszenie” ich ( : Wink: ) bezpośrednio, wiedząc, że recykling papieru nie jest tak łatwy, jak chcielibyśmy powiedzieć; w każdym razie ten recykling dość szybko osiągnął granice.

Istnieje wiele rodzajów pras, które można łatwo znaleźć na Youtube, ale wcześniej ustaliłem konkretne specyfikacje. Chciałem kłody w kształcie cegły, wystarczająco dużej i wyposażonej w otwory (aby ułatwić suszenie i spalanie); Poza tym zależało mi na dużej prostocie obsługi połączonej z przyzwoitym tempem produkcji, z wyłączeniem podnośników hydraulicznych lub mechanicznych.
Początkowo myślałem o systemie zębatkowym, ponieważ pozwalał na połączenie silnego ramienia dźwigni i dobrej amplitudy przemieszczenia (poprzez kolejne czynności). Siłownik pedałem, a nie dźwignią ręczną: mięśnie nóg są silniejsze niż mięśnie ramion, tym bardziej, że wspomaga je grawitacja (poprzez przeniesienie ciężaru ciała), co nie jest zbyt częste (nie znalazłem żadnego). Ostatecznie zdecydowałem się zainspirować działaniem „pistoletu do wytłaczania nabojów”, dostosowując go do tego konkretnego zastosowania: wzmocnienia mechanizmu i uproszczenia, ponieważ w mojej aplikacji nie jest on przewidziany do działania we wszystkich pozycjach, ale ściśle pionowo.

Oto podsumowanie większości procesu. Nie robiłem żadnych zdjęć od początku realizacji tego projektu, ponieważ z jednej strony realizacja komory sprężania jest raczej banalna i kolejne kroki zostały wykonane metodą prób i błędów, biorąc pod uwagę z jednej strony pomysły i wybory, które zostały dokonane w trakcie awansu (powiedzmy, że z ogólnego zarysu zmiany były konieczne w praktyce), z drugiej strony materiały (głównie awarie lub zsypy), które miałem pod ręką w swoim CPS*.

Cóż, to wystarczy na tę pierwszą wiadomość: musisz pomyśleć o tych, którzy nie czytają zbyt mocno! : Oops:

CPS: To może pomóc... : Wink:
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Prasa do papieru / trocin.




przez Ahmed » 05/12/21, 19:55

Początkowo interesowała mnie prasa tego typu, będąca adaptacją prasy do surowej ziemi zwanej „Cinva Ram”. Chyba trzeba wziąć pod uwagę inny stopień kompresji...
Zalety są liczne: bardzo pomysłowe urządzenie, dobrej wielkości cegła z otworami wykonywanymi automatycznie, kolejność operacji: napełnianie, zamykanie górą, prasowanie i otwieranie górą, wyrzucanie cegły itp.; wszystko w dobrym tempie. Wykluczyłem to jednak z dwóch aspektów: z jednej strony nie znałem faktycznego stopnia sprężania, co utrudniało określenie długości ramienia dźwigni głównej (tego, które spoczywa na pokrywie formy), gdyż a także wysokość formy, która jest niewygodna ze względu na krótki skok możliwy przy tym układzie, z drugiej strony ramię dźwigni na zewnątrz jest bardzo długie, co powoduje przechylenie, które należy złagodzić albo mocując do podłoża, lub przez duży rozstaw osi po tej stronie (stąd masywne urządzenie); ponadto ta dźwignia jest ręczna i wymaga pewnej siły, co jest sprzeczne z tym, czego chcę.
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2659

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez sicetaitsimple » 05/12/21, 21:30

sylwia.jpg
jenlevelehaut.jpg (6.2 KiB) Obejrzano 5773 razy
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez Ahmed » 05/12/21, 21:53

Co za niecierpliwość! Naprawdę wzruszające ... : Lol:

Czekając na resztę, jeszcze dostarczy Wam kilka elementów...
Mowa o kłodach papieru/trocin, ale w jego skład może wejść wiele innych materiałów palnych, przynajmniej w pewnym stopniu. Tak jest w przypadku zamiatania kurzu, sadzy, sierści zwierzęcej (w szerokim tego słowa znaczeniu), łupin orzechów itp., suchych pestek owoców itp .; wszystko zależy od dostępności odpadów każdej osoby. Może to znacznie zmniejszyć nadwagę w naszych koszach.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez Piotr » 05/12/21, 22:59

Próbowałem sprasowanych cegieł papierowych, z prasą ręczną, potem z prasą hydrauliczną, żeby uzyskać gęstość, wysycha ołów, źle się pali i zostawia dużą kupę popiołu, zrezygnowałem z pomysłu.
Trociny, dlaczego nie, kłody sprasowanego drewna, które można znaleźć w handlu, dobrze się palą, używam tego, gdy nie mam już podpałki. Zamiast łamać dupę rozłupującą podpałkę, wrzucam kilka plastrów sprasowanej kłody, aby rozpalić ogień z podpałki, którą znalazłam w mojej skrzynce pocztowej, co więcej wrzucają więcej pod koniec roku jest fajnie : Chichot:
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez ABC2019 » 06/12/21, 02:01

Ahmed napisał:Co za niecierpliwość! Naprawdę wzruszające ... : Lol:

Czekając na resztę, jeszcze dostarczy Wam kilka elementów...
Mowa o kłodach papieru/trocin, ale w jego skład może wejść wiele innych materiałów palnych, przynajmniej w pewnym stopniu. Tak jest w przypadku zamiatania kurzu, sadzy, sierści zwierzęcej (w szerokim tego słowa znaczeniu), łupin orzechów itp., suchych pestek owoców itp .; wszystko zależy od dostępności odpadów każdej osoby. Może to znacznie zmniejszyć nadwagę w naszych koszach.

ale włożyłem to wszystko do kompostu mnie ....
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez humus » 06/12/21, 08:06

ABC2019 napisał:ale włożyłem to wszystko do kompostu mnie ....

to samo i papier makulaturowy z powodu potencjalnie dziwnych atramentów.
Poza tym nie mam dość papieru, żeby usprawiedliwić prasę do kłód. Powinieneś przeczytać gazetę papierową.
A potem nie wiem, co jest ekologicznie lepsze, recykling czy spalanie?
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez ABC2019 » 06/12/21, 08:09

humus napisał:
ABC2019 napisał:ale włożyłem to wszystko do kompostu mnie ....

to samo i papier makulaturowy z powodu potencjalnie dziwnych atramentów.
Poza tym nie mam dość papieru, żeby usprawiedliwić prasę do kłód. Powinieneś przeczytać gazetę papierową.
A potem nie wiem, co jest ekologicznie lepsze, recykling czy spalanie?

do recyklingu, ponieważ produkcja papieru wymaga więcej energii niż ta, którą dostarcza podczas spalania.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6982
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2907

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez gegyx » 06/12/21, 10:50

Bo zrobią ci białą księgę z twoimi krzykliwymi ulotkami?
produkcja i recykling jeszcze bardziej zanieczyszczające, czy to zawsze pozytywne?

**
W przeciwnym razie myślałem, że piec na trociny działa dobrze i przez długi czas?
**
Ale Ahmed, bardzo doceniam twoją inicjatywę stworzenia narzędzia, zgodnego i adekwatnego do twoich potrzeb.
Ostatnio edytowane przez gegyx 06 / 12 / 21, 10: 54, 1 edytowany raz.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Odp.: Projekt prasy do dziennika trocin




przez Ahmed » 06/12/21, 10:51

Oczywiście są materiały, które bardziej nadają się do odżywiania gleby i nie należy ich spalać. Jednak kompostowanie jest formą powolnego spalania, która niszczy dużą część węgla, czyli tyle energii, która nie trafi do gleby (przy założeniu dobrze przeprowadzonego kompostowania, a nie gnijącej maszyny, jak to często bywa).
Jak zauważyłem, recykling papieru nie jest wieczny, jak lubimy sobie wyobrażać w ulotkach, które sprzedają tę rzecz. Rzeczywiście, włókna papieru są szybko łamane (a to długość włókna decyduje o wytrzymałości papieru) przez mechaniczne i inne mieszanie, które to pociąga za sobą i nie jest już odpowiednie do zastosowań o niższej jakości lub w połączeniu z nowe włókno. Dodatkowo makulatura jest czyszczona chemicznie, co wcale nie jest trywialne… Pewna część papieru i tak trafia do spalarni, podobnie jak część tego, co trafia do żółtego kosza… Ponowne użycie en direct drastycznie eliminuje wszelki transport związany z recyklingiem i kosztami ponoszonymi przez społeczności, a także stanowi indywidualne przywłaszczenie sobie odrobiny autonomii.

Ogólnie rzecz biorąc, recykling odpadów ma na celu zmniejszenie ilości składowanych na wysypiskach (co zawsze jest dość problematyczne) przy jednoczesnym umożliwieniu ewakuacji resztek mas konsumpcyjnych we wszystkich kierunkach, a więc jego kontynuacji, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego sumienia „eko- obywateli” (nie powinniśmy wpływać na ich „gorączkę zakupów”!), a wisienką na torcie, prowadząc do rozwoju nowych sektorów gospodarki… 8)

Ze względu na jakość spalania i powstający popiół należy oczywiście powstrzymać się od stosowania papieru błyszczącego, który jest pełen minerałów, a przez to nieciekawy, gdyż jest niepalny. Faktem jest, że ilość popiołu jest większa niż ta spowodowana spalaniem konwencjonalnych polan. Dodatek trocin ma na celu osiągnięcie kompromisu mającego na celu poprawę spalania, kaloryczności oraz zmniejszenie ilości popiołu. Optymalna mieszanka to około 60% papieru i 40% trocin.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101