Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Ahmed » 15/04/20, 09:49

Wahałem się co do odpowiedniej sekcji, ale odrzuciłem tę, która traktuje o "zrównoważonym rozwoju", jestem tak zbulwersowany tym oksymoronem ... :zmarszczyć brwi:

Uwięzienie wymaga, skorzystam z okazji, aby porozmawiać trochę o tym projekcie, który powinien się zmaterializować, gdy tylko sytuacja się poprawi ... Będę tym bardziej uważny na komentarze i ewentualną krytykę, że nic nie jest wciąż osadzony w kamieniu.
Podsumowuję ogólną ideę, nie wchodząc w szczegółowe rozważania, które mnie do niej doprowadziły: zbieranie zielonych odpadów przez lokalne społeczności, a zwłaszcza transport kosztuje fortunę (z powodu niskiej gęstości zielonych odpadów transport ciężarówek zwłaszcza ... powietrze). Przetwarzanie odpadów (kruszenie, kompostowanie) jest prowadzone bezpłatnie przez firmę, która jest dostarczana na koszt społeczności, jak już określono, co oznacza pracę polegającą na koncentracji odpadów, pierwotnie rozproszonych, w jednym miejscu.
Jeśli spojrzymy teraz na sprawy z czysto funkcjonalnego punktu widzenia, obecne rozwiązanie przechodzi w kompostowanie, rozwiązanie, które korzysta z bardzo pozytywnego wizerunku w opinii publicznej, ale które nie jest jednak tak cnotliwe. Rzeczywiście, bakterie termofilne są odpowiedzialne za to zadanie, a to przy silnym uwalnianiu CO²: działają one w celu zmniejszenia ilości materii organicznej w glebie; Mam na myśli redukcję, ponieważ niezbędna energia jest pobierana z początkowej masy, następuje silny spadek objętości, aby ostatecznie uzyskać pozostałość, z pewnością użyteczną, ale o skromnym interesie agronomicznym. Ponadto podłoże to będzie musiało zostać ponownie rozproszone wśród ogrodników użytkowników ...

Sektor, który chcę założyć, przebiega w zupełnie inny sposób i ma na celu odzysk odpadów jak najbliżej użytkowników. Odbiór odpadów zostanie przeprowadzony na poziomie gminy, a przekształcenie będzie ograniczone do kruszenia: w związku z tym użytkownicy będą mogli, zgodnie z ich potrzebami, wyjechać ze zgniecionym lub nie, a ci, którzy byliby wnioskodawcami zgniecionych bez odpadów, również mogliby znaleźć swoje szczęście, oczywiście w granicach dostępnych przepływów (profesjonalny użytkownik zostałby wprowadzony do obwodu, aby wygładzić przepływy).
Zdaję sobie sprawę, że sukces takiego projektu zależy z jednej strony od silnej woli gminy, silnego zaangażowania personelu (który będzie musiał zostać odpowiednio przeszkolony i być tam również ceniony) oraz z drugiej strony, na temat realizacji prawdziwej pedagogiki opartej na kilku osiach, na których powrócę później. Ta pedagogika, która jest najważniejszą i najdelikatniejszą częścią do wdrożenia, będzie musiała kłaść nacisk zwłaszcza na aspekty praktyczne, a zatem na liczne zastosowania ściółkowania, nie zapominając o pewnych dodatkowych możliwościach (gorące warstwy wiosny, suche toalety, ściółka dla zwierząt ...) .
Z teoretycznego punktu widzenia, który jest mi drogi, istnieje migracja rozwiązania, które uzewnętrznia zarówno transformację ze szkodą dla aktorów naziemnych, jak i kontrolę przekazaną zewnętrznemu i niewidzialnemu mówcy. w kierunku lokalnego odzyskania całego procesu w sposób przejrzysty i przekierowany na korzyść funkcjonowania gleby. Ten aspekt musi pojawić się w filigranach w całej komunikacji, nawet jeśli na początku będzie trudniej się komunikować ... Możliwe, że przejdzie to przez akcent nałożony na różnicę w ewolucji węgla, który dzięki takiemu podejściu jest stale przechowywany w ziemi: wiemy, że kwestia CO² nie pozostawia nikogo absolutnie obojętnym ... Gospodarka wodna z okresami letniej suszy byłaby również interesującym punktem wsparcia, wszystko jak chwasty, jako wiarygodna alternatywa dla chemicznych środków chwastobójczych, dzięki czemu unika się potrzeby ręcznego odchwaszczania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia.




przez sicetaitsimple » 15/04/20, 10:30

Rozumiem ogólną ideę, ale wymykają mi się pewne praktyczne szczegóły.
Na przykład:
- Rozumiem, że na danym terytorium (na przykład komiks?) Będziesz miał kilka punktów leczenia zamiast jednego. Ale kolekcja zawsze byłaby przeprowadzana centralnie, przez firmę windykacyjną?
- każdy z tych (mniejszych) punktów zabiegowych byłby wyposażony w kruszarkę lub mobilną kruszarkę?
- w jaki sposób zmielony materiał byłby przechowywany pomimo wszystkiego, co konieczne?
- w jaki sposób rozdrobniony materiał zostałby „dostarczony”, z wyjątkiem wyposażonych profesjonalistów, którzy przyjeżdżaliby i odbierali go na miejscu?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia.




przez izentrop » 15/04/20, 10:55

W moim mieście jest do tego zarezerwowana obudowa. Pierwotnie był używany w kilku gminach, a transport do centrum recyklingu opłacił com de com.

W ostatnich latach transport ten został przeniesiony do gminy. Powstało pytanie, czy kontynuowaliśmy, czy nie. Zaproponowałem zakup dobrej niszczarki zarządzanej z kolei przez wolontariuszy, z dystrybucją rozdrobnionego produktu każdemu, kto tego chciał, i zaoferowałem ... Jest to rozwiązanie, aby zapłacić przewoźnikowi, który ma został zachowany. obudowa jest zatem zamknięta na kłódkę i zarezerwowana dla osób z gminy.

+ koparko-ładowarka do załadunku, witaj ślad węglowy.

To absurdalne, ale musimy również zrozumieć dodatkową odpowiedzialność spoczywającą na barkach burmistrza, z pewnością jest też kwestia ubezpieczenia i ryzyka obrażeń.

Będziemy musieli czekać na drogą ropę, zanim stanie się to możliwe finansowo i w ludzkich umysłach. To jest jak suche toalety.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia.




przez Ahmed » 15/04/20, 11:45

To było proste, adresujesz kilka istotnych pytań:
- Rozumiem, że na danym terytorium (na przykład komiks?) Będziesz miał kilka punktów leczenia zamiast jednego. Ale kolekcja zawsze byłaby przeprowadzana centralnie, przez firmę windykacyjną?

Po pierwsze, masz rację: na razie będzie to na terytorium sąsiedniej gminy, która ma 450 mieszkańców: lepiej zacząć od zmniejszonego obwodu, zanim zobaczysz większe, ... jeśli powinowactwa ... : Wink:
Po drugie, nie planuje się zbierania: użytkownicy przyniosą odpady ze swoją przyczepą (lub inną) i odejdą w ten sam sposób *.
- każdy z tych (mniejszych) punktów zabiegowych byłby wyposażony w kruszarkę lub mobilną kruszarkę?

Tak, niszczarka mobilna, którą można również przenosić w celu leczenia okazjonalnie dużych ilości materiałów na miejscu (w tym przypadku w zamian za udział).
- w jaki sposób zmielony materiał byłby przechowywany pomimo wszystkiego, co konieczne?

Należy rozważyć małe tymczasowe przechowywanie w celu buforowania przepływów i jest to kwestia najbardziej delikatna z technicznego punktu widzenia, ponieważ należy unikać fermentacji w jak największym stopniu. Specjalista od ogrodnictwa pomoże dokładnie uniknąć tego zbyt długiego przechowywania poprzez „wygładzenie przepływu”.
- w jaki sposób rozdrobniony materiał zostałby „dostarczony”, z wyjątkiem wyposażonych profesjonalistów, którzy przyjeżdżaliby i odbierali go na miejscu?

Odpowiedziałem na to pytanie powyżej (patrz *).

Tak, Izentrop, jest to rzeczywiście kwestia dodatkowej odpowiedzialności, ponieważ pod względem wdrożenia nic nie zmienia, ponieważ jest wspierany przez zespół zewnętrzny. Jak napisałem, potrzeba gminy, która nabyła takie podejście, aby rozpocząć proces, a następnie dzięki cnotom memetics (czyli rozwścieczyć Facet! : Lol: ), rzeczy powinny ewoluować łatwiej.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia.




przez sicetaitsimple » 15/04/20, 12:29

Ahmed napisał:Po pierwsze, masz rację: na razie będzie to na terytorium sąsiedniej gminy, która ma 450 mieszkańców: lepiej zacząć od zmniejszonego obwodu, zanim zobaczysz większe, ... jeśli powinowactwa ... : Wink:
Po drugie, nie planuje się zbierania: użytkownicy przyniosą odpady ze swoją przyczepą (lub inną) i odejdą w ten sam sposób *.


Myślę, że jest tam pytanie. W małym miasteczku, które chce grać „osobiście” (nic pejoratywnego, tylko fakt, że chce samodzielnie zagospodarować swoje zielone odpady), może się uda? Trochę w to wątpię, ale czemu nie. Ale kiedy rozszerzasz działalność na kilka gmin, staje się mniej oczywiste, że nadal istnieją „korzyści skali” do podziału, niezależnie od wybranego procesu przetwarzania (kompostowanie czy mielenie), który jest dla mnie „drugorzędny” w branży , przynajmniej widziane z gminy, za którą jest to przede wszystkim opłata.
Przyznaję, że nie mam pojęcia: jaki jest roczny tonaż odpadów zielonych, które mają być przetwarzane (jeszcze nie wykorzystane bezpośrednio przez jego mieszkańców) w małym miasteczku liczącym 450 mieszkańców na obszarach wiejskich?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Christophe » 15/04/20, 12:34

Czytam tylko tytuł: czy odpowiedź nie jest oczywista?

Recykling zielonych odpadów w krótkim spięciu to kompostowanie ... bezpośrednio (u podnóża roślin), jak radzi Didier! : Chichot:

Możemy wypróbować bardziej złożone rzeczy, takie jak trawienie beztlenowe, ale potrzebujemy znacznych nakładów, aby mieć nadzieję na rentowność ekonomiczną (ale te obliczenia i nasza mentalność * mogą wkrótce ulec zmianie, dziękuję Coronavirus !!) ...

* niektórzy są przed tym! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez GuyGadebois » 15/04/20, 12:46

Christophe napisał:J
* niektórzy są przed tym! : Chichot:

W rzeczywistości:
https://www.novethic.fr/actualite/energ ... 46148.html
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez sicetaitsimple » 15/04/20, 12:49

Ahmed mówi (zasadniczo) o odpadach drzewnych, których nie można ponownie wykorzystać do fermentacji beztlenowej.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Christophe » 15/04/20, 12:56

GuyGadebois napisał:
Christophe napisał:J
* niektórzy są przed tym! : Chichot:

W rzeczywistości:
https://www.novethic.fr/actualite/energ ... 46148.html


Mówiłem o mentalności faceta! : Chichot:

Temat mikro (nano?) Beztlenowego trawienia był wielokrotnie omawiany forum:

metanizator odnawialny / samokonstruowanie-rodziny-t9028.html

self-build-and-DIY / methanization-at-home-t6934.html

energie odnawialne / niektóre dane on-the-metanizacji-t11627.html

energia odnawialna / ile-wyprodukowanego biogazu-1-m3-odpadów-co najmniej co najmniej t11217.html

biopaliwa / making-dog-poop-biogas-and-other-guide-pozostaje-t10761.html

Wystarczy znać moc metanogenną, aby zobaczyć granice mikroetanizacji: energie odnawialne / biogaz-metanizacji-i-power-metanogennych-t2338.html

Cytuję siebie:

Christophe napisał:Przybliżenie i uzyskanie rzędu wartości wymaga zatem 20 kg materiału (przy 50% cieczy), aby wyprodukować 1 litr oleju opałowego.


Mamy więc stosunek masowy 20 / 0.84 = 23.80 kg na kg oleju opałowego ...

Aby wytworzyć równowartość 1000 litrów rocznie ... 20 ton jest zatem potrzebnych według wielkości ... Niewiele ogrodów może wyprodukować tyle biomasy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Odzysk zielonych odpadów w wyniku zwarcia




przez Paul72 » 15/04/20, 13:41

Cześć Ahmed, mógłbym powiedzieć coś głupiego, ale dlaczego nie rozważyć wyceny rozdrobnionych produktów w postaci wspólnego ogrodu warzywnego? Powinny istnieć co najmniej dwie działki, na przemian co roku zmieniane i uprawiane. Bez odchwaszczania, nawożenia i podlewania oraz gleby, która stanie się produktywna na potrzeby szkoły lub osób najbardziej potrzebujących, uroczystości miejskich itp.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108