Małe radio uratowane przed wysypiskiem ...

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10

Małe radio uratowane przed wysypiskiem ...




przez RV-P » 28/08/16, 20:59

- I znów tutaj jestem!
— Patrząc ponownie do kosza na śmieci w moim „ulubionym” supermarkecie, widzę wystającą antenę… Ciągnę za nią i to wszystko? Ten :
20160828_223139.jpg
Małe radio AM/FM na baterie

(Radio jest włączone!)
— Otwieram pokrywę baterii i widzę również baterie w środku, nadal dobre! Testuję je: 1,5 V każdy!
— Rozbieram małe radio i od razu widzę przyczynę awarii:
20160826_175925.jpg
Szczegóły awarii: uszkodzony fragment obwodu drukowanego!

— Płytka drukowana w gnieździe słuchawkowym jest uszkodzona. Od razu kropla kleju cyjanoakrylowego i wzmocnienie po drugiej stronie obwodu, zarysowuję ścieżki głośnikowe, przylutowuję do nich dwie żyły miedzianego drutu, zamykam radio i... jest dźwięk!
- Pozwalam sobie nawet na luksus przerobienia igły wskaźnika ok, którą przyklejam odrobiną kleju topliwego!
- A oto bardzo ładne małe radio, które może być przydatne w dni huraganu! W domu nazywamy to „radiocyklonem”!
- Pozdrawiam. @ +!
1 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez Christophe » 29/08/16, 11:33

Hej, tak, kolejny bardzo znaczący przykład społeczeństwa konsumpcyjnego... raczej wyrzucać niż naprawiać...

Myślę, że w centrach recyklingu znaczna część (20 do 30%??) wyrzucanych urządzeń gospodarstwa domowego musi być bardzo łatwa do naprawy!

Łatwość „gotowego do wyrzucenia”, brak wiedzy i/lub motywacji, nieopłacalne ekonomicznie naprawy… to może dotyczyć zarówno osoby indywidualnej, jak i profesjonalisty…
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez RV-P » 29/08/16, 15:08

— Na szczęście mam kilka elektronarzędzi „pod łokciem” (lutownicę, multimetr, zasilacz zmienny itp.), a przede wszystkim mnóstwo surowców wtórnych, a także wiedzę o podzespołach, „które mają się dobrze”!
— Następną rzeczą, która ma nadejść, jest zmywarka do naczyń!
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez Gaston » 29/08/16, 15:44

Staram się też odzyskiwać i naprawiać, ale istotnym ograniczeniem jest dostępna przestrzeń do przechowywania przedmiotów oczekujących na naprawę, części „które kiedyś mogą się przydać”, narzędzi,…

W regionach z 5000 € za m² powierzchni mieszkalnej to również się liczy :(

I to czasami wyjaśnia, dlaczego wyrzucamy nawet przedmioty, które działają, ale nie są wystarczająco używane w stosunku do zajmowanej przestrzeni. : Oops:
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez oli 80 » 29/08/16, 22:39

Dobry wieczór, niektóre przedmioty i urządzenia zamiast wyrzucać sprzedaj
zwłaszcza jeśli te urządzenia nie mają nic i są w dobrym stanie, jest prawy róg lub coś takiego
https://vide-greniers.org/ po prostu wybierz swój region lub dział i gotowe
idź do gminy i tam się zarejestruj żeby sprzedawać, dużo ludzi robi
odzyskiwanie, naprawa i odsprzedaż na pchlich targach i wyprzedażach garażowych

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez Obamot » 31/08/16, 11:59

Całkiem Oli, a jest wielu, którzy sprzedają swoje towary za 0,– €

Ale nigdy nie było mnie na nie stać, nie znalazłem jeszcze monety XNUMX€ : Mrgreen:
Dlatego na płatnych parkingach, gdy widzę dobrze „0.00 €”, wyjeżdżam bez płacenia Obraz

Daję dużo rzeczy i zaczynam od rodziny, gdzie ci, którzy najbardziej tego potrzebują...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez Obamot » 31/08/16, 14:31

...tu mój przełącznik właśnie wyzionął ducha po ok. 10 lat nadużyć (na szczęście nie kelnerów : Twisted: )

image.jpeg


image.jpeg


To zasilacz. wycięcie, więc nie zamierzam tego dotykać, : Chichot:
kilka płyty demontować jak "bank organów" jak RV-P, reszta do recyklingu... Mógłbym spróbować znaleźć zasilacz na e-bayu, ale to rosyjska ruletka, o ile nie wiem, czy chip ucierpiał.I w sumie z ceną transportu będzie mnie to kosztowało tyle samo co używany switch, a wolę iść na gigabit...
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez RV-P » 31/08/16, 19:53

— Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee : Mrgreen: ! Gdybyś wiedział, ile zasilaczy impulsowych naprawiłem! Nawet zasilacze do laptopów…
— Dość często zawodzi tranzystor mocy MOSFET, który nie jest wystarczająco chłodny z powodu braku pasty termicznej między nim a radiatorem!
— Kiedyś nawet naprawiłem zasilacz telewizora z płaskim ekranem (przecięta chyba dioda i ścieżka na płytce drukowanej) po wprowadzeniu margouillata do telewizora przez duży otwór w przedłużeniu karty, którego nikt nie myśli blokować za pomocą mało kleju!
- Wszystkie płaskie ekrany mają ten duży otwór do wprowadzenia karty rozszerzeń (co? „Tajemnica i gumka”!), ale wygląda na to, że żaden producent nie myśli o dodaniu, a nawet dodaniu zaślepki :x : Evil: ! Mam w domu 2 telewizory tego typu, a 2 mają wielką zatkaną dziurę: nie chcę, żeby margouillat dała się grillować w sieci elektrycznej i „zastrzeliła” moje telewizory!
— Nie liczę napraw zasilaczy do komputerów stacjonarnych, z których jeden miał moc 120 W i miał tylko obcięty rezystor 510 kiloomów!
— W tej chwili eksperymentuję z zasilaczami impulsowymi typu „buck boost” (SEPIC lub fly-back) ze słynnym układem scalonym MC34063, aby wyposażyć w niego alternatory turbin wiatrowych małej mocy!
- Tak, widzisz: jestem zajęty "pod moim kokosem"!
- Z pozdrowieniami!
*** PS: moim zdaniem, biorąc pod uwagę brązową plamę, którą masz na pokrywie, musisz mieć kondensator, który eksplodował, ty! ***
*** PS2: Sądząc po kolorze przewodów, twój zasilacz dostarcza 5V i 12V! Spróbuj spojrzeć na zasilacze do komputerów PC!?… ***
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez Obamot » 01/09/16, 11:44

...chodźmy... Tak, doktorze, właśnie to zamierzam zrobić, dziękuję za wyjaśnienie tej kwestii...!

Tym bardziej, że mogę interweniować na 2 sposoby:
— lub przez gniazdo, o którym wspomniałeś w swojej odpowiedzi.
— albo przez inne gniazdo przewidziane do tego celu, o którym zupełnie zapomniałem, z tyłu i które dochodzi bezpośrednio do obwodu:

image.jpeg


Musiałem więc:
+5.oV (maks. 5A)
+ 12V (2,5A)
-12V (o.2)

Muszę tylko znaleźć przypięcie (muszę znaleźć schemat).

Ale jeśli spojrzę na pierwsze 3 piny, wydaje mi się, że na górze jest 5V, poniżej 12V, a na dole -12V... Jeśli tak, to po co są pozostałe piny? Czy płyta główna musi "komunikować się" z zasilaczem....? Czy to o to chodzi, czy też spodziewam się za dużo Hala w Odysei kosmicznej 2001? : Chichot: :D Jeśli tak, to nie wiemy, o czym mówią!?
(płeć: - "jesteś tu? tak, jestem tam, a ty... Nie ma cię tam? Jeśli ch'tatrappe ch'te ugryzie... nie Jedi, jestem twoim ojcem...: ...") : Mrgreen:

Najlepszym scenariuszem byłoby zasilanie hubów z zewnętrznego zasilacza kaskadowo iw tym przypadku rozumiemy redundancję pinów w gnieździe...: 1x3 + 3x3 (5V, +12, -12)
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10

Re: Trochę radia uratowanego z centrum recyklingu…




przez RV-P » 01/09/16, 15:44

— Na komputerach PC +12V jest żółte, -12V jest niebieskie, a +5V jest czerwone! Jest też +3,3V, pomarańczowy, +5VSB, fioletowy i -5V, biały.
— Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zasil swój obwód przez wewnętrzne gniazdo (zdjęcie 1). Widziałem tam fioletowy (może niebieski?) przewód. To jest -12V!
„Chyba wiesz, jak uruchomić zasilacz PC ATX bez płyty głównej, prawda!?… Wystarczy zewrzeć zielony przewód do masy (jeden z czarnych przewodów)!
— Znalazłem w Internecie schemat podłączenia gniazda ATX płyty głównej:
atx24-wiring.jpg
24-pinowe okablowanie gniazda ATX
atx24-cabling.jpg (20.15 KiB) Wyświetlono 5778 razy

- Źródło : http://www.sospc20.com/cours_montage_pc ... teur=atx24 !
— Ale przyjrzyj się dobrze karcie obok gniazda, czy napięcia są tam odbite sitodrukiem! Może tak być...
- Z poważaniem.
*** PS: Aby przetestować tylne gniazdo, przedmuchaj omomierzem między pinami gniazda wewnętrznego i zewnętrznego! ***
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80