EPSON: karton o strukturze plastra miodu VS polistyren

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

EPSON: karton o strukturze plastra miodu VS polistyren




przez Christophe » 05/07/15, 18:28

Pozbywając się starych kartonów, trafiłem na „stare” pudełko projektora EPSON, które zawierało opakowania o strukturze plastra miodu zamiast „klasycznego” polistyrenu (frigolit dla Belgów) ...

Pudełko pochodzi już z 2010 roku, ale praktyka nadal nie jest uniwersalna: polistyrenu jest wciąż znacznie więcej niż „inteligentnych” kartonów takich jak ten… a szkoda!

Z pewnością historia kosztów (i to szkodzi środowisku ...)

Niektóre zdjęcia:

Obraz

Obraz

Obraz

ps: jeśli ktoś ostatnio kupił sprzęt EPSON, czy te skrzynki są nadal używane?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 05/07/15, 19:51

Nie chodzi o koszt.

Spieniony polistyren od dziesięcioleci jest zakazany do pakowania. Myślę, że przez 30/35 lat. Nie podlega recyklingowi.

Używany jest plastik nadający się do recyklingu lub papier.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/07/15, 19:58

Ach dobrze!

Polistyren nie nadający się do recyklingu nie, ale wielokrotnego użytku tak ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 05/07/15, 20:46

Spieniony polistyren może być oczywiście ponownie użyty w takiej postaci, w jakiej jest, ale po rozpuszczeniu w rozpuszczalniku daje dobry bezbarwny (ale trochę żółty) lakier, który nadaje się do ochrony drewna na zewnątrz. Jest trochę „rustykalny”, ale nadaje się do podstawowych zastosowań i nie trzeba dodawać, że cena jest bezkonkurencyjna!

Wskazane jest nałożenie pierwszej, dość płynnej warstwy wiążącej, a następnie możemy zwiększyć stężenie materiału ...
Podjąć środki ochrony dróg oddechowych w zależności od niebezpieczeństwa wybranego rozpuszczalnika.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/07/15, 21:51

Ciekawe Ahmed, jakiego rozpuszczalnika możemy użyć?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 06/07/15, 07:39

Z benzyną ... robisz napalm ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 06/07/15, 07:43

Myślę, że użyłem pozostałości trichloroetylenu; ten produkt nie jest już dostępny w drogeriach, ale dobrze nadają się zwykłe rozpuszczalniki do malowania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/07/15, 08:49

ten sposób klasyfikacji produktu nadającego się do recyklingu lub nienadającego się do recyklingu jest uważany za dobry produkt nadający się do recyklingu, nawet jeśli recykling jest droższy niż przydatny, nie podoba mi się

dla mnie liczy się wartość opakowania, które można odzyskać

karton ma wartość tylko w postaci pudełka, które można ponownie wykorzystać ... dziwne formy do klinowania nigdy nie są rezerwowane

ze mną zawsze używany jest styropian w dowolnej formie: w dowolnej formie! po prostu trochę zmielić, aby zrobić poduszki lub torebki fasoli!

małe luźne elementy mogą być używane do nazywania delikatnych przedmiotów

polistyren jest trwały: możemy przeciągać przedmioty, które muszą trwać długo: na przykład szklane cukierki ... ustawienie z bardziej naturalnym materiałem jest złe, jeśli gnije ... nie mówiąc już o produktach na bazie popcornu do ustawienia kto karmi myszy!

inne zastosowanie: izolacja luźna: wykonałem izolację pod zbiornikiem metanizacyjnym, z dobrą warstwą polistyrenu przepuszczoną przez kruszarkę do warzyw

styropian jest trwały: przechowuję wszystkie opakowania, które mogę odzyskać i przyjmuję stos, gdy jest potrzebny

do izolacji stosuję również mieszaninę pucolanu i zmielonego polistyrenu: pucolan zwiększa obciążenie dodatkowe bez kruszenia, a polistyren wypełnia puste przestrzenie między kawałkami pucolanu, co podnosi jakość izolacji

inny sposób porównywania materiałów: ile kosztuje nowy ... nowy polistyren do pakowania często kosztuje mniej niż części kartonowe: więc nie ma nic przeciwko styropianowi
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 06/07/15, 13:38

Recykling odzyskuje tylko resztkową część początkowego produktu, a tego niskiego poziomu odzysku można dokonać jedynie dzięki włączeniu darmowej pracy zapewnianej przez konsumenta.
Z drugiej strony bezpośrednie ponowne wykorzystanie zapewnia korzyść przejrzystości, wyceny jakościowej (a nie tylko ilościowej) i przynosi korzyści użytkownikom na dwóch poziomach: bez odzyskanych elementów i wyceny osobistej wiedzy specjalistycznej.

Dokuczliwe pytanie: czy istnieje możliwość sortowania, które nie jest selektywne?Obraz
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 06/07/15, 15:12

Ahmed napisał:Myślę, że użyłem pozostałości trichloroetylenu; ten produkt nie jest już dostępny w drogeriach, ale dobrze nadają się zwykłe rozpuszczalniki do malowania.


Ok, więc biały duch czy aceton? Dla jakiej minimalnej dawki, aby plama była skuteczna?

Dawkowanie powiedzmy w objętości styropianu / objętości rozpuszczalnika?
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91