Recykling kapsułki Tassimo, kompot z tykwy, przybory do pisania

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
VillagePilote
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/06/15, 09:07

Recykling kapsułki Tassimo, kompot z tykwy, przybory do pisania




przez VillagePilote » 05/06/15, 09:09

Witam,

Czy znasz projekt Terracycle?

Celem tego projektu jest bezpłatna zbiórka niektórych rodzajów odpadów (na przykład: kapsułki Tassimo, przybory do pisania i tykwy z kompotu). Są one następnie wysyłane przez Terracycle do kanałów recyklingu. Oprócz wpływu na środowisko zbiory te zapewniają również wsparcie finansowe stowarzyszenia.

Punkty zbiórki są dostępne wszędzie we Francji, a kolekcje umożliwiają gromadzenie punktów, które są następnie przekształcane w darowizny dla stowarzyszeń.

Jestem wolontariuszem w stowarzyszeniu w Lyonie, zaczęliśmy zakładać te kolekcje.

Chciałem udostępnić Ci tę bezpłatną usługę, a jeśli chcesz uzyskać informacje o zbiorach mojego stowarzyszenia, możesz skontaktować się ze mną za pośrednictwem prywatnej wiadomości.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 05/06/15, 09:57

Czy nie byłby to sposób legitymizacji marnotrawstwa, sprzedaży nieistotnych produktów, chwalonych reklamami i napędzania przemysłu kapitalistycznego?

Czy nie jest pierwszym krokiem, aby zacząć od nie kupowania tych zanieczyszczających produktów?
Z francuskiej prasy robię kawę tak dobrą, jak z tassimo, który generuje znacznie więcej odpadów.

Eko-kapitalizm, matryca przyszłego modelu gospodarczego?
Na czym opiera się działalność Terracycle?
0 x
VillagePilote
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/06/15, 09:07




przez VillagePilote » 05/06/15, 10:13

Możesz nie zgadzać się z marketingiem ekspresów do kawy Tassimo, masz prawo.

Ale dlaczego skupiać się tylko na tych odpadach? Dotyczy to również instrumentów piśmiennych, które są dziś używane przez wszystkich, a Terracycle przetwarza również inne odpady, których tu nie wymieniłem. Zapraszam do odwiedzenia ich strony internetowej.

Wszystkie te odpady istnieją dzisiaj i my, stowarzyszenie próbujące pomóc dzieciom, znaleźliśmy ten interesujący projekt, który pozwala nam odzyskać darowizny.

Z pewnością musielibyśmy pracować u źródła, ale myślę, że recykling tych odpadów jest lepszy niż nic nie robienie
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 05/06/15, 10:46

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 64