Zbuduj generator prądu stałego o bardzo niskiej prędkości

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024

Zbuduj generator prądu stałego o bardzo niskiej prędkości




przez Christophe » 18/06/09, 10:26

W ramach mojego „mały” projekt hydraulicznego koła łopatkowego (piszę "mały" bo jest mały przez inwestycje i moc ale na pewno nie przez to gówno i już upływający czas!), myślę (mogę się mylić?) że dla aby uzyskać najlepszą wydajność (a raczej produktywność w ciągu roku), konieczne jest zbadanie możliwości zbudowania od A do Z generatora na miarę...bezpośrednio sprzężony z bębnem, a tym samym niska prędkość!

W istocie koło obraca się między 50 a 100 obr/min, ma moment obrotowy, ale nie ma wystarczającej prędkości obrotowej aby uzyskać dobrą generację prądu z generatorem wiatrowym, nawet z redukcją (która ponadto zjada trochę mocy jako bonus). Ponadto podlega większym wahaniom mocy niż w przypadku turbiny wiatrowej...

Znalazłem więc w sieci kilka interesujących dokumentów na ten temat i zamierzam się w nie zagłębić (przepraszam, wszystko jest po angielsku):

a) Przebieg elektromagnetyzmu zastosowanego do generatorów

Dokument 1: teoria i zasada działania generatorów
Dokument 2: specjalny generator wiatrowy


b) Zbuduj generator turbiny wiatrowej z magnesami trwałymi od A do Z

c) Niektóre domowe generatory z kilkoma interesującymi krzywymi porównawczymi (napięcie/prędkość)

d) Drewniana turbina wiatrowa (wraz z generatorem)


Pomysł polega na stworzeniu generatora prądu stałego z magnesami trwałymi, zrozumiesz.

Pozostaje zdefiniować, aby „zacząć” (wszystko):

a) liczba magnesów
b) liczba zwojów (= a) w teorii ale?)
c) liczba zwojów
d) układ cewek
...mi) aby uzyskać mniej więcej 12 lub 24 V przy...50 obr./min!

Ale nie zaczynajmy od najprostszego: czy uważasz, że jest to realistyczny projekt, czy też jest to czysta strata czasu (i pieniędzy) w porównaniu do generatora przemysłowego + sprzęgło?

ps: te dokumenty pochodzą z tej strony http://www.greenenergywindturbine.com/download/vawt/ (dzięki Łukasz)
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/06/09, 11:41

nie ma tajemnic, aby mieć wystarczające napięcie przy niskiej prędkości, będziesz potrzebować dużej liczby biegunów.
jeden z twoich dokumentów mówi o słynnym zastosowaniu (w Australii) silnika pralki F&P smart drive.
ten silnik jest bardzo dobrze dopasowany, ale nadal ma więcej niż 50 obr./min: (raczej około 200 do 300)
Tego silnika nie można znaleźć w Europie, ale są odpowiedniki.
system napędu bezpośredniego w pralkach LG
Obraz

w przeciwnym razie pełna produkcja cewek osiowych (a nie promieniowych) odlewanych z żywicy jest opisana w wielu miejscach, takich jak ten Przykładowo

Myślę, że nie unikniesz kompromisu: redukcja w celu zwiększenia prędkości o współczynnik 3 lub 4, a następnie wolnoobrotowy domowy generator (200 obr./min)
pomyśl też, że redukcja pozwoli ci odsunąć generator od wody : Chichot:
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 18/06/09, 11:45

Tak jak na dużą ilość biegunów średnica koła pasa maszyny (około 30 cm średnicy) wypada dobrze :)

Jeśli się do tego dostanę (nie jestem pewien), to dla większości biegów ...

Dzięki za info, zajrzę!

Jeśli ma mieć 200 czy 300 obr/min tyle to kupić alternator w całości wykonany z turbiny wiatrowej nie?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/06/09, 11:59

Christophe napisał:
Jeśli ma mieć 200 czy 300 obr/min tyle to kupić alternator w całości wykonany z turbiny wiatrowej nie?


powiedziałeś „minimalny budżet”, więc budowa domu

Obawiam się, że napięcie uzyskiwane bezpośrednio przy 50 obr/min jest niskie, ale czemu nie.

inną rzeczą, o której już myślałem, biorąc pod uwagę niskie moce, byłoby użycie przetwornicy podwyższającej napięcie. Wejście 3 do 5 V: wyjście 12 V

z drugiej strony nie bardzo rozumiem, dlaczego absolutnie bez demultiplikacji? nie jest to skomplikowane, a pochłonięta moc pozostaje niska (prawdopodobnie nie więcej niż to, co zostanie zjedzone podczas wykonywania genu o bardzo niskiej prędkości)
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 18/06/09, 12:05

Cóż, minimalny budżet niekoniecznie oznacza budowę domu… ​​o równoważnych parametrach, jeśli wiesz, co mam na myśli! Dom budowlany musi przede wszystkim umożliwiać zaspokojenie nieobecnej na rynku potrzeby, ponieważ szybko może okazać się droższy niż zakup obiektu przemysłowego.

Napięcie przy 50 obr./min będzie zależeć od liczby biegunów… Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby generator wytwarzał 12 V przy 1 obr./min…

Później, jeśli mam wydać 300€ na miedziane druty lub magnesy, to wolę kupić gotowy gen...

Redukcja polega na tym, że (oprócz braku miejsca na zdjęciu), nawet jeśli oznacza to zrobienie niestandardowego genu, równie dobrze można się bez niego obejść i naprawić wszystko na kole, na którym mocowana jest korona:

Obraz
1 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 18/06/09, 12:51

Bonjour Christophe

Redukcja łańcucha pochłania bardzo mało lub wręcz śmiesznie energii, a także pozwala zoptymalizować wydajność.

Możesz potroić napięcie, po prostu łącząc mostki diodowe w inny sposób i używając trzech dużych kondensatorów.

Czy zrobiłeś jakieś pomiary napięcia z najnowszymi modami?

Jeśli tak, przekaż je nam, a my przygotujemy dla Ciebie prosty schemat.
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/06/09, 14:34

Wreszcie, gdy widzisz alternator samochodowy, składa się on z kilku cewek o dużym przekroju. Dlaczego nie przewinąć tego (cierpliwie:mrgreen:) do niższej sekcji?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12




przez Boulle » 18/06/09, 15:48

LUT

Pracuję nad półliniowym, półobrotowym generatorem, który zacznie produkować od pierwszych okrążeń...


dam ci znać : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 18/06/09, 19:15

Alain G napisał:Czy zrobiłeś jakieś pomiary napięcia z najnowszymi modami?


Ben przed zerwaniem z powodu nierównowagi nie przekraczał precyzyjnie szczytu 5-6 V :(

Skończyłem naprawiać 2. bęben + łożysko, ale zauważyłem, że 1. bęben był ... zasłonięty ... pfff ... rozwiązanie przynosi nowe gówno ... jti jur nie jest łatwe !!

Muszę założyć ostrza i włożyć go z powrotem do wody. Ma to nastąpić w najbliższych dniach...

słoń, problemem jest podniecenie, w przeciwnym razie możemy wykonać metodę pętli: samo-konstrukcja-i-zrób to sam/zmodyfikowany-alternator-do-turbiny-wiatrowej-t4674.html ale obroty są nadal za wysokie...

Zacząłem studiować dokument 1 i zgodnie z teorią można uzyskać przy 1 tr/s „prawidłowe” napięcie wystarczające do uzyskania wystarczająco silnych magnesów i wystarczającej liczby zwojów… ale hej, to jest teoria…

La boulle, sugeruję, żebyśmy byli na bieżąco informowani :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/06/09, 19:57

Christopher powiedział:

słoń, problemem jest podniecenie, w przeciwnym razie możemy wykonać metodę pętli: samo-konstrukcja-i-zrób to sam/zmodyfikowany-alternator-do-turbiny-wiatrowej-t4674.html ale obroty są nadal za wysokie...


Ben, podniecasz się, jak chcesz :D . Zwykle podstawowym wzbudzeniem jest prąd stały i seria, ale jeśli zwiększysz napięcie, możesz zmniejszyć prąd, ważne jest, aby wszystkie wzmacniacze były.

Więc jeśli masz teraz 6 woltów, jeśli masz 40 razy więcej zwojów, możesz mieć 40 razy więcej napięcia i mniej prądu.
1 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119