Odzyskiwanie wody za pomocą efektu Peltiera

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Marcant
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/02/09, 15:48

Odzyskiwanie wody za pomocą efektu Peltiera




przez Marcant » 13/02/09, 15:57

Witam/dobry wieczór, jestem studentem I roku IUT GMP (inżynieria mechaniki i produkcji) i w ramach studiów musimy wykonać wybrany przez nas projekt korepetycyjny, interesując się ekologią chcielibyśmy odzyskać wodę zawartą w powietrzu (w jakiś sposób skraplająca się) ale to w krajach suchych i potrzebujących.

Nasi nauczyciele zdecydowanie radzili nam wykorzystać efekt Peltiera, który pozwala wytworzyć zimno, umożliwiając kondensację, a tym samym uzyskanie wody.

Do tego dochodzi problem, patrz kilka, zapotrzebowanie na energię elektryczną do zasilania urządzenia, ilość (myślimy o panelach słonecznych) i ile Peltierów potrzebowalibyśmy, aby odzyskać wystarczającą ilość wody.

Jak widać, to jeszcze wstępny staż, a my cieszymy się (długo wyczekiwanymi) wakacjami :) ), aby kontynuować projekt.

Więc w tym temacie chciałbym poznać wasze opinie, wasze zarzuty i wasze rady dotyczące postępu tego projektu, tak naprawdę nie znamy urządzeń Peltiera, a wasza pomoc byłaby nieoceniona.

Mając nadzieję na odpowiedzi i nie będąc zbyt niejasnym, życzę miłego dnia

Żegnaj
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/02/09, 16:23

Sprzedaję osuszacze sprężonego powietrza od kilku miesięcy i wiem trochę o punkcie rosy. Wydaje mi się to trochę szalone, ponieważ wydaje mi się, że wydajność ilość pobieranej wody/ilość energii nie będzie faramina.
Chciałbym zaznaczyć, że były już udane eksperymenty z dużymi plastikowymi płachtami rozciągniętymi między dwoma palikami, które wczesnym rankiem zbierają rosę, nieodpłatnie za energię.

Myślę, że pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest zwykle punkt rosy powietrza w tych regionach. Jeśli uda ci się obniżyć temperaturę powierzchni poniżej tego punktu rosy, to zadziała.
1 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 13/02/09, 16:25

Widziałem reklamę boxa, który oferuje moduły do ​​odzyskiwania wody z powietrza, ale korzystał z klasycznego obwodu pompy ciepła / lodówki, który moim zdaniem ma znacznie lepszą wydajność niż moduły Peltiera (musiałbym znaleźć nazwę)
z drugiej strony peltiery nie mają ruchomych części, a zatem nie wymagają konserwacji.
1 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/02/09, 16:31

tak, w zasadzie nie potrzeba nawet bardzo drogiej specjalnej maszyny: taka jest zasada działania osuszaczy powietrza stosowanych w budownictwie (co jest z grubsza takie samo, jak osuszaczy chłodniczych sprężonego powietrza, z tą różnicą, że przekrój jest bardzo duży, a ciśnienie małe)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 13/02/09, 17:10

Witam,

zobacz także po stronie stowarzyszenia Opur ..

http://www.opur.u-bordeaux.fr/fr/index_fr.htm

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 13/02/09, 17:15

: Chichot: Fremeni : Chichot:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Marcant
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/02/09, 15:48




przez Marcant » 18/02/09, 10:50

Witam, rozumiem, że mostek rosy zużywałby mniej energii niż urządzenie Peltiera, ale problem polega na tym, że nie jest on zbyt „mechaniczny” pod względem projektu prowadzonego przez studentów mechaniki. :D , nadal będziemy o tym myśleć, ponieważ nie dbamy o nasz efekt Peltiera! Porozmawiaj z nauczycielem elektryczności, może kup małą płytkę Peltiera, aby zrobić model

Myśląc o tym, dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia.

Żegnaj
0 x
pola miejskie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/11/21, 14:09

Re: Odzyskiwanie wody za pomocą efektu Peltiera




przez pola miejskie » 30/11/21, 14:17

Witam,

Minęło kilka lat od opublikowania Twojej wiadomości, ale chciałbym wiedzieć, czy Twój system Peltiera skutecznie odzyskuje wodę?
Mam stowarzyszenie oparte na potrzebach środowiskowych i to rozwiązanie bardzo mnie interesuje.
Dziękuję za odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Odzyskiwanie wody za pomocą efektu Peltiera




przez GuyGadeboisTheBack » 30/11/21, 18:46

0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Odzyskiwanie wody za pomocą efektu Peltiera




przez Ahmed » 30/11/21, 18:52

Czy twoja historia nie jest trochę mglista? : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166