Oświetlenie LED

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
sebalban
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/07/07, 16:31
Lokalizacja: Angouleme

Oświetlenie LED




przez sebalban » 13/11/07, 15:43

Witam wszystkich,

Nazywam się Sebastien, mam 32 lata, mieszkam w tym pięknym mieście Angouleme.
Znam twoją stronę od jakiegoś czasu i piszę tylko.


Jer właśnie nabył oświetlenie LED (niebieski, zielony, żółty do dekoracji), ale także 2 marki E27 Xanlite 21 LED 1.4 W.

Myślałem, że przeczytałem tutaj, gdzie świetlówka kompaktowa byłaby jeszcze lepsza, więc martwię się o cenę.

ALE z góry przepraszam za ten post może być już zduplikowany : Oops: .

W rzeczywistości szukam innego sprzętu, który pozwoliłby mi zmierzyć wydatek energetyczny zarówno według jednostki (jak w przypadku lamp), jak i poznać moje zużycie w czasie rzeczywistym na mojej instalacji.

Kto może mi pomóc w tej dziedzinie.

Dziękuję wam wszystkim i do zobaczenia wkrótce
@+
seb :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/11/07, 15:56

Testowaliśmy diody już od dłuższego czasu i szczerze mówiąc na razie w 2007 roku nie jest to szczyt… zwłaszcza multilodów… Twoje obawy są uzasadnione: na razie diody to soczysty „rynek” dla producentów ... ale na pewno nie dla planety ...

Produkujemy Xanlite w naszym sklepie, ale nie ma mowy o oferowaniu ich spotów LED, które są „ulepszonymi” generykami. Myślę, że możesz sam zobaczyć ich niską skuteczność świetlną ...

Jeśli chodzi o monitorowanie konsumentów, najlepiej jest użyć oscyloskopu ... ze względu na przesunięcie fazowe prądu i napięcia w obwodzie elektronicznym, ale ponieważ uważam, że nie jesteś wyposażony, możesz bardzo dobrze wyjść z multimetrem.

W przeciwnym razie istnieje Watomierz PM231

Edycja w 2014 roku: oświetlenie LED bez problemu konkuruje z kompaktowym oświetleniem fluorescencyjnym: https://www.econologie.com/shop/ampoules-led-c-90
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 11 / 14, 12: 05, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
sebalban
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/07/07, 16:31
Lokalizacja: Angouleme




przez sebalban » 13/11/07, 16:03

Dziękuję Christophe
: Mrgreen:
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 28/01/08, 22:17

Kupiłem zestaw lamp ledowych w serwisie o nazwie „lampa led” lub coś w tym rodzaju ....

bardzo rozczarowany:
na 5, 1 jest w łupinie

Rozbieram: montaż na klej na gorąco, zasilacz pojemnościowy (to nie cudowne wykonanie!) I produkcja chińska (szkoda, że ​​reklamują "made in France").
Był to zepsuty drut w izolacji


skrót od lampek nocnych; do oświetlenia idzie również ... w kretach!

najdroższy (35 €) jest model dookólny z 140 diodami LED .... wygląda jak kostnica!

Odwagi!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/01/08, 22:23

iso14000 napisał:Kupiłem zestaw lamp ledowych w serwisie o nazwie „lampa led” lub coś w tym rodzaju ....

bardzo rozczarowany:
na 5, 1 jest w łupinie


Musisz zagrać w gwarancję!

Jeśli wszyscy przeczytają nasze testy i eseje (patrz https://www.econologie.com/forums/le-laborat ... -vf63.html ) byłoby mniej rozczarowań i pieniądze wyrzucone przez okno w końcu dobrze ...
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 29/01/08, 08:43

martw się Christophe, wiem, jak zadzwonić do legalnego klubu przed draniami.

Zrobiłem naprawę sam, co pozwoliło mi wykonać moją małą analizę .....
0 x
Gabe
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 29/01/08, 11:57




przez Gabe » 29/01/08, 16:10

Witam wszystkich

Mam żarówki LED w domu i jestem z nich bardzo zadowolony.
Zapowiedziane zużycie jest prawidłowe, sprawdziłem to za pomocą miernika.
Kompaktowe żarówki fluorescencyjne zastąpiłem żarówkami Led Gu10 120 °, dla mniejszego zużycia, mam więcej światła, a przede wszystkim dużo szybciej się świeci, to był fluorescencyjny philips (I nie mają fluorescencji, która nie jest oznakowana marką).

W toalecie umieściłem również zagłębione miejsce z GU10 led 120 °, to nikiel.
W toalecie jest to idealne, ponieważ potrzebujesz światła, które szybko się włącza dla tych, którzy mają krótki czas i którzy nie zużywają dla tych, którzy zostają długo.

Cena żarówek LED jest bardzo wysoka, dla oświetlenia odpowiadającego żarówce fluorescencyjnej (gdy jest gorąca) jest 4 razy droższa.
Ale świeci znacznie szybciej i zużywa mniej, a wewnątrz nie ma rtęci.
Myślę też, że łatwiej jest rozwiązywać problemy, chociaż żadne nie uległo awarii w ciągu 3 miesięcy.
Miałem już świetlówki, które trwały krócej.
W przypadku pomieszczeń przejściowych lub toalet jest to najlepsze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/01/08, 16:17

1) Mówienie, że świeci lepiej niż fluorescencyjne (kiedy są „gorące”) jest błędne ...

Nie wiedziałem, że Phillips robi Fluocompact w GU10 ... jaki dokładnie model?

2) 3 miesiąc brawo! W dalszym ciągu brakuje mu 50, aby inwestycja w diody LED (prawie karykaturalne) była bardziej opłacalna w porównaniu z fluo!

3) W przypadku metali ciężkich wszystkie fluos są teraz RoHS ... tak bardzo niska zawartość wynosi zero

4) W przeciwnym razie zgódź się na prowadzenie w pokojach przejściowych, chociaż fluo nowej generacji stało się niewrażliwe na ON / OFF
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 29/01/08, 16:20

iść!
powiedz, że jesteś dealerem!

Kupuję już GU (dawno temu to prawda), ale szczerze mówiąc bla!

Czekam na najnowsze diody LED OSRAM i zobaczymy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/01/08, 16:25

iso14000 napisał:iść!
powiedz, że jesteś dealerem!


Kiedy zacząłem czytać, pomyślałem to samo, ale ponieważ nie było linku „reklamowego”, doszedłem do wniosku, że nie ...

Z drugiej strony wciąż szukam GU10 fluo od philipps ...

iso14000 napisał:Kupuję już GU (dawno temu to prawda), ale szczerze mówiąc bla!

Czekam na najnowsze diody LED OSRAM i zobaczymy


Osram nie zrobi cudu ... przyjmujemy zakłady? Jeśli szukasz GU10, weź Fluo ingenium GU10 (tak, jestem sprzedawcą) i będziesz milczeć przez 10 lat!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 164