Posprzątaj swój PC: oprogramowanie, które go!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Posprzątaj swój PC: oprogramowanie, które go!




przez Christophe » 21/08/06, 11:41

Tworzę ten temat, aby zaprezentować fajne i skuteczne oprogramowanie do optymalizacji i „czyszczenia” komputera z „niechcianych”:

1) Spamihilator

Czy masz e-maile z kontem pop i masz dość spamu?

Strony: http://www.spamihilator.com/

Ta darmowa aplikacja została stworzona dla Ciebie, aby pobrać tutaj:
http://www.spamihilator.com/download/index.php

Konfiguracja jest trochę długa, ale wierzcie mi, kiedy tak jak ja otrzymujemy codziennie między spamem 50 a 100, jest to naprawdę bardzo przydatne!

Bądź ostrożny, jest prawie bezużyteczny dla Gmaila, Hotmaila, Yahoo i wszystkich „dużych” dostawców e-mail, którzy na szczęście mają swoje własne antyspamy, które działają całkiem dobrze.

2) SpyBot: Seek & Destroy

Bez wątpienia najlepsze oprogramowanie Anti SpyBot (reklamowe i inne ...). Również całkowicie za darmo.

Strony: http://www.spybot.info/

Pobierz:
http://www.spybot.info/fr/download/index.html

Uruchamiany mniej więcej 1 razy w tygodniu. Zobaczysz, że resztkowe „zanieczyszczenie” surfowania jest oszałamiające. Pamiętaj również, aby często aktualizować bazę danych ...

ps: pomyśl o deweloperze, istnieje możliwość przekazania darowizny twórcy ... kiedy znasz trochę czasu i przydatności tego oprogramowania, więc nie jest to luksus ...

To wszystko na razie. Jeśli znasz innych ...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 21/08/06, 14:04

Dodałbym oprogramowanie na ten temat, aby zapobiec pojawianiu się tego zanieczyszczenia. Zapobieganie jest zawsze lepsze niż korekta.

  • Przeglądarka mniej „wirusopodobna” niż MS Internet Explorer.
    Ja osobiście korzystam Mozilla Firefox który jest darmowy (i szybszy niż IE)
  • Klient pocztowy mniej „wirusopodobny” niż MS Outlook. Ja osobiście korzystam Mozilla Thunderbird który jest bezpłatny (a ponadto zawiera bardzo skuteczny filtr antyspamowy)
  • I wreszcie niezbędne: OGIEŃ który kontroluje wejścia / wyjścia komputera. Ten rodzaj narzędzia jest zintegrowany z „skrzynkami xxx” oferowanymi przez niektórych dostawców usług internetowych, ale jeśli łączysz się przez prosty modem ADSL, jest to niezbędne.
    Radzę zone Alarm jeśli niewiele o tym wiesz (prostszy interfejs) i Osobisty Sygate Firwall jeśli wolisz bardziej kompletne, ale także bardziej złożone narzędzie. Wszystkie 2 są bezpłatne.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 21/08/06, 18:10

Witam,

Ze swojej strony czyszczę komputery za pomocą następującego oprogramowania:

Pliki tymczasowe i rejestr:
Easycleaner => Bezpłatne ToniArts => http://www.toniarts.com/

Szpieg i inne śmieci:
Spyware Doctor
Zamiatacz szpiegów

Tymi softsami można „manipulować” przy pomocy vulgus pecum bez żadnych problemów.
Poza tym:
Browser => Opera, bardzo kompletna i z pocztą.
Anti-Virus => Nod32, najlepszy z testowanych w moim PRO !!

Firewall => NIGDY nie używany !!
Wyposażyłem w nie ponad sto komputerów !!

Obelix
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 22/08/06, 04:03

Masz dość wirusów, trojanów, programów szpiegujących, złośliwego oprogramowania i wszelkiego rodzaju pakietów bidule. Mam rozwiązanie:

LINUX

Nigdy więcej defragmentacji, skanowania antywirusowego i antyspyware ... a firewall jest zintegrowany z jądrem. W rzeczywistości działa tak dobrze, że nudzimy się i żałujemy godzin napraw i włamań do systemu Redmond (okrutne). : Mrgreen:

Płacimy nawet za luksus posiadania cierpliwego interfejsu 3D lepszego niż przyszły widok, mniej energochłonnego, bezpłatnego i ... już użytecznego : Mrgreen:

Był to prowokujący, mały post przebiegłego Linuxiana podczas czytania tego tematu : Chichot:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 22/08/06, 09:42

Rulian napisał:Masz dość wirusów, trojanów, programów szpiegujących, złośliwego oprogramowania i wszelkiego rodzaju pakietów bidule. Mam rozwiązanie:

LINUX

Nigdy więcej defragmentacji, skanowania antywirusowego i antyspyware ... a firewall jest zintegrowany z jądrem. W rzeczywistości działa tak dobrze, że nudzimy się i żałujemy godzin napraw i włamań do systemu Redmond (okrutne). : Mrgreen:

Płacimy nawet za luksus posiadania cierpliwego interfejsu 3D lepszego niż przyszły widok, mniej energochłonnego, bezpłatnego i ... już użytecznego : Mrgreen:

Był to prowokujący, mały post przebiegłego Linuxiana podczas czytania tego tematu : Chichot:


Całkowicie się zgadzam, jedyne czego brakuje to portowanie softów (a zwłaszcza gier) : Mrgreen: ) w tym systemie operacyjnym, a ja postawiłem się w miejscu.

Tutaj ponadto miałbyś rozkład doradztwa zgodnie z poziomem wiedzy:
  • dla tych, którzy nic nie wiedzą,
  • Dla tych, którzy dobrze znają się na informatyce, ale nie na Linuksie
  • dla tych, którzy dobrze znają unix lub linux
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/08/06, 21:02

Targol napisał:
Rulian napisał:Mam rozwiązanie:

LINUX

Nigdy więcej defragmentacji, skanowania antywirusowego i antyspyware ... a firewall jest zintegrowany z jądrem. W rzeczywistości działa tak dobrze, że nudzimy się i żałujemy godzin napraw i włamań do systemu Redmond (okrutne). : Mrgreen:

Płacimy nawet za luksus posiadania cierpliwego interfejsu 3D lepszego niż przyszły widok, mniej energochłonnego, bezpłatnego i ... już użytecznego : Mrgreen:


Całkowicie się zgadzam, jedyne czego brakuje to portowanie softów (a zwłaszcza gier) : Mrgreen: ) w tym systemie operacyjnym, a ja postawiłem się w miejscu.

Tutaj ponadto miałbyś rozkład doradztwa zgodnie z poziomem wiedzy:
  • dla tych, którzy nic nie wiedzą,
  • Dla tych, którzy dobrze znają się na informatyce, ale nie na Linuksie
  • dla tych, którzy dobrze znają unix lub linux


Mam nowy komputer od miesięcy 3.
Miałem wybór między Microdobe dla pirackiego Winsoftu a legalnym, darmowym i bezawaryjnym linuksem.
Problem polega na tym, że nie wiem, jak to skonfigurować ...
Ale jestem z tego bardzo zadowolony, biorąc pod uwagę cenę i funkcje.
Mam Mandrivę ...

Korzystam ze wszystkich rad leżących wokół ... na Linuksie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/08/06, 22:48

Rulian napisał:Masz dość wirusów, trojanów, programów szpiegujących, złośliwego oprogramowania i wszelkiego rodzaju pakietów bidule. Mam rozwiązanie:

LINUX

Nigdy więcej defragmentacji, skanowania antywirusowego i antyspyware ... a firewall jest zintegrowany z jądrem. W rzeczywistości działa tak dobrze, że nudzimy się i żałujemy godzin napraw i włamań do systemu Redmond (okrutne). : Mrgreen:


Teoria jest piękna ... właśnie miałeś konkretny praktyczny przykład z serwerem witryny, co dowodzi czegoś przeciwnego ... :zmarszczyć brwi:

ps: w systemie Windows prawdopodobnie plunąłby na długo zanim ... zrozumiemy się, huh : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 27/08/06, 00:05

Obawiam się, że żadna SE nie jest bezpieczna przed wypadkami, jedyne rzeczy, które się zmieniają: częstotliwość i dotkliwość.

Mój Linux (mandragora 10, jak sądzę) wciąż jest obsadzony, trzeba powiedzieć, że współdzielił komputer z 2 Ouine doze Me, które nie działają tak źle.

Dlaczego 2, ponieważ postanowiłem stworzyć własny system poważnego odzyskiwania po awarii.
:D
Mandriva Wciąż się waham, skończę.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 27/08/06, 10:42

Witam,

W tym samym stylu jest jeszcze lepiej!

LINUX dla manekinów !!

Bierzesz KNOPPIX lub KAELLA ...
Nie potrzebujesz nawet dysku twardego, tylko napęd CD-ROM i sam się instaluje.
I vogue galery ... w każdym razie miło sprawdzić, czy komputer nadal działa.

Obelix
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 27/08/06, 22:47

Targol napisał:Całkowicie się zgadzam, jedyne czego brakuje to portowanie softów (a zwłaszcza gier) : Mrgreen: ) w tym systemie operacyjnym, a ja postawiłem się w miejscu.


Ale noszenie softs jest więcej niż wystarczające !! Firefox, thunderbird i Open Office (na przykład, ale są inne) do zwykłej automatyzacji biura. Niekończące się odtwarzacze dźwięku i wideo, MSN, Jabber, IRC i inni klienci ... oprogramowanie do nagrywania ... A jeśli naprawdę lubimy się chłostać, możemy nawet uruchamiać aplikacje Windows pod Linux , dzięki specjalnym programom do tego stworzonym : Chichot:

W przypadku gier jest to nadal duży problem: istnieje wiele darmowych gier wszystkich typów w systemie Linux, niektóre są nawet doskonałe, a niektórzy wydawcy publikują wskazówki, aby ich gry (właściciele) były użyteczne w systemie Linux (w szczególności oprogramowanie ID). Ale to wciąż trochę skomplikowane. Najlepszym sposobem jest trzymanie okna w kącie, aby zagrać w najnowszą grę, która zabija wszystko.

Targol napisał:Tutaj ponadto miałbyś rozkład doradztwa zgodnie z poziomem wiedzy:
  • dla tych, którzy nic nie wiedzą,
  • Dla tych, którzy dobrze znają się na informatyce, ale nie na Linuksie
  • dla tych, którzy dobrze znają unix lub linux


Ci, którzy nie wiedzą nic o informacjach:
Potrzebujesz dystrybucji „przyjaznej dla użytkownika”. W szczególności Ubuntu, ale także Kaëlla / Knoppix, Mandriva ... W każdym razie, rozpoczęcie informacji o Linuksie jest równie łatwe, jeśli nie więcej, niż rozpoczęcie od win. Tylko Mac wciąż wyprzedza pod względem prostoty i interfejsu.

Ci, którzy dobrze znają IT, ale nie Linux:
Bez wahania Ubuntu. Jest bardzo "przyjazny dla użytkownika", oparty na Debianie, który jest czystym konkretem na poziomie stabilności / niezawodności, a przede wszystkim istnieje ogromna i bardzo aktywna społeczność. Jest to niezbędne: problem i przeskocz pytanie na temat forum i zazwyczaj jesteśmy naprawiani w ciągu 24 godzin. Ja odkryłem Linuksa z Ubuntu i właściwie niczego innego nie testowałem ... ale ponieważ jest doskonały, nie ma powodu do poruszania się;) Najtrudniej jest pozbyć się jego automatyzmu i jego myślące „okna”. Ale przy odrobinie wysiłku i przeczytaniu dokumentacji jest to łatwe.

Ci, którzy dobrze znają unix lub linux:
Ci ludzie nie potrzebują porady od nooba takiego jak ja : Lol:

W każdym razie nic nie kosztuje, aby spróbować zobaczyć. Większość dystrybucji jest dostępna w Live-CD, Uruchamiasz cd i hop linuksa. I w ogóle nie wpływa na dyski twarde, więc nie szkodzi twoim danym.

Czytanie, aby odkryć Linuksa.
Płyta CD z systemem Ubuntu Livena początek w Linuksie ... nie zapomnij przeczytać i ponownie przeczytać dokumentacji wiki.
Live-CD, która cieszy oczy, Wymagany interfejs pacjenta 3D i niezbyt stary komputer. ISO nie jest już dostępne do pobrania na stronie projektu. Ale szukanie w mule musi być możliwe. W każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść do interfejsu 3D XGL, gdy jesteś na Ubuntu lub innym Linuksie : Mrgreen:

Chodź, pierwszy, który migruje do Linuksa dzięki mojemu postowi, płacę mu za wieczór, żeby go podlał 8)
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 191