Jak odróżnić „faliste” gniazda?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Jak odróżnić „faliste” gniazda?




przez phil59 » 10/03/23, 10:13

Postanowiłam zająć się ostatnim kawałkiem w domu, który jeszcze nie był skończony.

Trochę łamiący serce, sufit ze znakomitą rozetą pośrodku, ale sufit "zniszczony", dookoła bardzo szerokie sztukaterie, nie do odzyskania... Między innymi dlatego tak się z tym zwlekaliśmy... i od tego czasu miejsca nie brakuje....

Może środkowa rozeta zostanie w połowie oszczędzona, facet, który robi dla mnie robotę, postara się jak najlepiej odzyskać...

Jak już wiecie, z moimi problemami z plecami nie mogę wiele zrobić.

Idę tylko przygotować osłony pod kable elektryczne itp....

Zamierzam zaplanować kilka gniazdek wspieranych przez falownik, ale falownik 2000 VA, i podłączę do niego maszynę do raclette, i bam, (pies), to się wyłączy...

Chciałbym to odróżnić nie szpetnymi czerwonymi wtykami, tylko czymś innym niż "naklejką"...

Czy masz pojęcie, co jeszcze jest standardem?

Skorzystam też z okazji, aby przerobić docieplenie na ścianie sąsiedniego pomieszczenia, nad istniejącym (minimalne), ale tutaj będzie to 70-75mm + ocieplenie BA13, ściana 3.2m wysoka, ponad 6.5m, z oknem, już na miejscu, około 2.2HX2.4L.

Czyli będę mógł bez problemu schować nowe kanaliki które będę kładł tak aby TV, BOX itp. też był na tekturze....

To nie jest odpowiedni czas na prace, ze wszystkimi cenami, które wzrosły, ale hej, Madame chce całkowicie przerobić ten pokój...

Co więcej, jeśli odsprzedamy, może to tylko zwiększyć wartość domu.

W przypadku materiałów, z wyłączeniem elektryczności, jest trochę za małe 2000 €, w tym malowanie (1800 € realne, + 200 € na nieprzewidziane wydatki).

Dla MO jest to droższe... Stawka ryczałtowa, około 2 razy więcej materiałów. (dobry, częściowy układ, ale tylko na małej części)
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Jak odróżnić „faliste” gniazda?




przez Christophe » 10/03/23, 10:16

Naklejka na spodzie gniazda? : Mrgreen:

Co ! To naprawdę nie jest naklejka!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Jak odróżnić „faliste” gniazda?




przez phil59 » 10/03/23, 10:29

Nie ładnie się śmiać! : Lol:

Dla TV BOX to żaden problem, skoro będzie już zajęty.... To dla pozostałych 2...

Gdyby był tylko jeden, postawiłbym na straży mojego czułego i kochanego, a nie ma nikogo, kto by się zbliżył! : Lol: : Lol: : Lol: .
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Jak odróżnić „faliste” gniazda?




przez Macro » 10/03/23, 10:54

Tak, istnieje norma dla gniazd falistych...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Jak odróżnić „faliste” gniazda?




przez Piotr » 10/03/23, 19:33

Osłony gniazd stosowane w celu uniemożliwienia małym dzieciom zabawy gniazdkami znajdującymi się blisko ziemi. Zapobiegłoby to przypadkowemu podłączeniu odkurzacza do gniazdka z tektury falistej, będąc jednocześnie dyskretnym.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Jak odróżnić „faliste” gniazda?




przez phil59 » 10/03/23, 19:42

Jest to możliwy pomysł.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 191