Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez Christophe » 04/09/22, 15:21

Odkryj Écowatt, „prognozę pogody dla energii elektrycznej”, aby wiedzieć, kiedy zmniejszyć zużycie i uniknąć cięć

Zrzut ekranu 2022-09-04 at 15-22-10 Ecowatt Twoja prognoza pogody dla energii elektrycznej dla odpowiedzialnego zużycia.png
Zrzut ekranu 2022-09-04 at 15-22-10


Zmiana zużycia energii elektrycznej może mieć znaczenie. To jest przesłanie, które RTE chce przekazać poprzez system Ecowatt uruchomiony z Ademe. Narzędzie, dostępne bezpłatnie w Internecie, pozwala dowiedzieć się, czy występują napięcia w sieci i oferuje Francuzom możliwość otrzymania alertu w przypadku wysokiego ryzyka, aby uniknąć przerw w dostawie prądu, stosując proste eko- gesty, takie jak na przykład, uruchom pralkę o 22:19 zamiast o XNUMX:XNUMX.

W obliczu zagrożeń związanych z dostawami energii elektrycznej tej zimy narzędzie skorzysta na jego szerokiej dystrybucji. Jest to system Ecowatt, stworzony przez RTE, zarządcę sieci elektrycznej i Ademe, agencję publiczną odpowiedzialną za ekologiczną transformację. Po raz pierwszy wdrożony w Bretanii, PACA i Normandii-Ile-de-France, Écowatt został rozszerzony na całą Francję w 2020 roku. Narzędzie, dostępne bezpłatnie w Internecie, działa jak prognoza energii elektrycznej, która w czasie rzeczywistym wskazuje poziom zużycie energii elektrycznej w kraju, region po regionie.

Wyposażony w system ostrzegania w przypadku ryzyka wystąpienia napięcia lub przecięcia, wskazuje najbardziej odpowiednie czasy na zmniejszenie lub zmianę zużycia. Dlatego zaleca się unikanie uruchamiania urządzeń gospodarstwa domowego lub ładowania samochodu elektrycznego lub telefonu komórkowego w godzinach od 8:13 do 18:20 oraz od 600:XNUMX do XNUMX:XNUMX w godzinach szczytu. Pozornie nieszkodliwe, te eko-gesty, gdyby były stosowane masowo, miałyby bardzo konkretne konsekwencje dla zużycia energii elektrycznej i umożliwiłyby uniknięcie cięć, zapewnia RTE. Tak więc, gdyby wszyscy Francuzi wyłączyli jedną żarówkę, zaoszczędziłoby się XNUMX megawatów, co odpowiada zużyciu energii elektrycznej w mieście takim jak Tuluza.
Zaoszczędzona moc reaktora jądrowego

Inny przykład, 4 kwietnia, podczas zimnego przystawki. Alarm Ecowatt RTE ogłaszający napięcie w sieci elektrycznej uniemożliwił produkcję ekwiwalentu mocy reaktora jądrowego, „znak, że świadomy i dobrze poinformowany konsument ma prawo do działania i „wywarcia wpływu na skalę krajową”. Nicolas Goldberg w notatce opublikowanej tego lata przez think tank Terra Nova na temat trzeźwości.

„Do prognoz pogody w kanałach informacyjnych można by na przykład dodać „prognozę pogody dotyczącą energii”, która jest silnie uzależniona od temperatur, aby podnieść świadomość zagrożeń związanych z dostawami energii elektrycznej w niektóre dni” – proponuje specjalista ds. energii. Celem jest, aby napięcia w sieci elektrycznej stały się informacją tak szeroko rozpowszechnianą i integrowaną, jak na przykład biuletyny Bison Fûté, tak aby każdy mógł odpowiednio działać.

System skierowany jest zarówno do osób prywatnych, jak i społeczności oraz firm. Grupa Carrefour zobowiązała się już do zmniejszenia lub rozłożenia zużycia energii elektrycznej w swoich sklepach w okresach wysokiego napięcia w systemie elektrycznym (sygnał czerwony), poprzez obniżenie na przykład natężenia światła w swoich sklepach lub zmniejszenie ogrzewania. Do systemu dołączą kolejne firmy, których nowa uproszczona wersja zostanie wdrożona we wrześniu.


Cóż, jest duża szansa, że ​​cięcia tej zimy nie są teorią spiskową... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Źródło: https://www.novethic.fr/actualite/energ ... 51012.html

Odkryj narzędzie: https://www.monecowatt.fr/
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14931
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4346

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez GuyGadeboisTheBack » 04/09/22, 15:27

Osobiście wyłączam wszystkie urządzenia (włączam listwy zasilające) i włączam zmywarkę i pralkę w nocy. Tylko lampka nocna (LED 2W) pozostaje włączona w korytarzu, aby móc się poruszać bez włączania czegokolwiek innego. Interesuje mnie mój pakiet pozaszczytowy.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez sicetaitsimple » 04/09/22, 16:17

GuyGadeboisLeRetour napisał:Osobiście wyłączam wszystkie urządzenia (włączam listwy zasilające) i włączam zmywarkę i pralkę w nocy. Tylko lampka nocna (LED 2W) pozostaje włączona w korytarzu, aby móc się poruszać bez włączania czegokolwiek innego. Interesuje mnie mój pakiet pozaszczytowy.


Daleko ode mnie odradzanie tych dobrych praktyk, ale jeśli nie masz ogrzewania, podgrzewacza wody, auta elektrycznego, to czy zawsze sprawdzałeś czy abonament HP/HC (nie "pakiet" chyba?) był zawsze interesujące w twoim przypadku?
Ponieważ z biegiem lat przewaga ma tendencję do zmniejszania się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14931
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4346

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez GuyGadeboisTheBack » 04/09/22, 16:21

sicetaitsimple napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Osobiście wyłączam wszystkie urządzenia (włączam listwy zasilające) i włączam zmywarkę i pralkę w nocy. Tylko lampka nocna (LED 2W) pozostaje włączona w korytarzu, aby móc się poruszać bez włączania czegokolwiek innego. Interesuje mnie mój pakiet pozaszczytowy.


Daleko ode mnie odradzanie tych dobrych praktyk, ale jeśli nie masz ogrzewania, podgrzewacza wody, auta elektrycznego, to czy zawsze sprawdzałeś czy abonament HP/HC (nie "pakiet" chyba?) był zawsze interesujące w twoim przypadku?
Ponieważ z biegiem lat przewaga ma tendencję do zmniejszania się.

Nie wiem, ale tego nie zmienię, to mój skromny wkład w upadek EDF. : Mrgreen:
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez sicetaitsimple » 04/09/22, 16:49

Medal EDF.jpg
Medaille EDF.jpg (12.5 Kio) Obejrzano 3191 razy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez Christophe » 04/09/22, 20:02

GuyGadeboisLeRetour napisał:Osobiście wyłączam wszystkie urządzenia (włączam listwy zasilające) i włączam zmywarkę i pralkę w nocy. Tylko lampka nocna (LED 2W) pozostaje włączona w korytarzu, aby móc się poruszać bez włączania czegokolwiek innego. Interesuje mnie mój pakiet pozaszczytowy.


Powiedz, że… Czy nie jest odwrotnie, co musisz zrobić, aby zwiększyć produkcję PV (nawet jeśli nie masz PV…)? : Mrgreen:

Zmiana zachowania idiotów zajmie trochę czasu... : Lol: : Lol: : Lol:

Poza tym wydaje mi się, że EDF od kilku lat nie podpisał żadnych nowych umów dwugodzinnych...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez sicetaitsimple » 04/09/22, 20:21

Christophe napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Osobiście wyłączam wszystkie urządzenia (włączam listwy zasilające) i włączam zmywarkę i pralkę w nocy. Tylko lampka nocna (LED 2W) pozostaje włączona w korytarzu, aby móc się poruszać bez włączania czegokolwiek innego. Interesuje mnie mój pakiet pozaszczytowy.


Powiedz, że… Czy nie jest odwrotnie, co musisz zrobić, aby zwiększyć produkcję PV (nawet jeśli nie masz PV…)? : Mrgreen:

Zmiana zachowania idiotów zajmie trochę czasu... : Lol: : Lol: : Lol:

Poza tym wydaje mi się, że EDF od kilku lat nie podpisał żadnych nowych umów dwugodzinnych...


Z pewnością będzie dzień „poza szczytem” w środku dnia w lecie, ale jeszcze go nie ma, przynajmniej we Francji.

I o ile mi wiadomo, zawsze są taryfy HP/HC. Jakiś czas temu zniknęła taryfa „zrzucania dnia szczytowego”. To może być nerd!
Ostatnio edytowane przez sicetaitsimple 04 / 09 / 22, 20: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez Remundo » 04/09/22, 20:22

małe Ecowatt są zabawne...

marginalnie mogą prawdopodobnie uniknąć 1 lub 2 GW...

Ale tam jest 20 do 30 GW, które brakuje w sieci, połowa niezbędnej. A po stronie gazowej niemiecka sieć będzie na kolanach...

Nie trzeba być świetnym urzędnikiem, aby zgadywać, że przez połowę czasu będzie sok... w zasadzie!

Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli 2/3 czasu z sokiem, a 1/3 na zrzucanie...

Módlmy się za wierzących o łagodną zimę!
1 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez Christophe » 04/09/22, 21:10

sicetaitsimple napisał:Z pewnością będzie dzień „poza szczytem” w środku dnia w lecie, ale jeszcze go nie ma, przynajmniej we Francji.

I o ile mi wiadomo, zawsze są taryfy HP/HC. Jakiś czas temu zniknęła taryfa „zrzucania dnia szczytowego”. To może być nerd!


Dzięki linky, które mogą zdalnie zmieniać swoją "bazę cenową" (według uznania), może to nastąpić szybciej niż oczekiwano!

Dzięki tej funkcji linky 1 kWh można policzyć 3 lub 4 razy, a nawet więcej… rozumiemy, dlaczego EDF spieszyło się z szybkim wyposażeniem całej Francji! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Dla HC HP tak mea culpa najwyraźniej nadal istnieje, ale było interesujące, gdy kraj miał silną aktywność przemysłową w ciągu dnia... tak naprawdę już nie jest... : Mrgreen: : Evil: :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Blackout EDF: ekowat, prognoza pogody, aby zużywać mniej energii elektrycznej i unikać cięć




przez Christophe » 04/09/22, 21:13

Remundo napisał:małe Ecowatt są zabawne...

marginalnie mogą prawdopodobnie uniknąć 1 lub 2 GW...

Ale tam jest 20 do 30 GW, które brakuje w sieci, połowa niezbędnej. A po stronie gazowej niemiecka sieć będzie na kolanach...

Nie trzeba być świetnym urzędnikiem, aby zgadywać, że przez połowę czasu będzie sok... w zasadzie!

Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli 2/3 czasu z sokiem, a 1/3 na zrzucanie...

Módlmy się za wierzących o łagodną zimę!


Właśnie zobaczyłem wiadomość mówiącą, że 20 reaktorów jądrowych EDF będzie ponownie działać przed końcem 2022 roku…

Mam tylko nadzieję, że to nie jest obietnica rządu crocron... : Mrgreen:
1 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 199