Chinoiserie à vent (chińska turbina wiatrowa) - udoskonalenie sterownika

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
cokolwiek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/01/21, 13:52
x 2

Chinoiserie à vent (chińska turbina wiatrowa) - udoskonalenie sterownika




przez cokolwiek » 29/09/21, 11:40

Witam,

Przede wszystkim wybacz mi, jeśli temat nie wydaje się być we właściwej sekcji (że moderator nie waha się poruszyć tematu).
Mają więcej wspólnego z elektroniką.

Niedawno miałem okazję znaleźć chińską turbinę wiatrową o napięciu 96 woltów.
Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak działa jego kontroler.

Dla informacji, to jest to urządzenie:

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Robię zdjęcia z tego postu: energia-odnawialna / 2kw-turbina-wiatru-studium-wykonalności-w-moim-domu-t14373-160.html

Funkcja jest co najmniej podstawowa, działa, ale uważam, że zrzucanie obciążenia podczas przesyłania jest nadal usuwane!
Rzeczywiście mamy stabilizowany zasilacz do zasilania obwodu, który jest regulowany. Było przy 14 woltach, obniżyłem go do mniej niż 12 woltów, aby później podłączyć arduino.

Z jednej strony pomiar tego, co wychodzi, przechodzi przez układ scalony, wtedy wszystko wydaje się być zarządzane przez 4 tranzystory i ... przekaźniki 12v / 250v, które otwierają lub zamykają dwa duże przekaźniki statyczne do zrzucenia. Tylko tutaj uważam, że ten montaż jest nieco obrzydliwy, nie wspominając o hałasie generowanym przez 3 niebieskie przekaźniki przekaźnikowe, nawet jeśli generator działa wyraźnie z mppt niż z pwm.

Mam też ten sam problem, który wydaje się powszechny na tym kontrolerze, to dioda "odwrotnej polaryzacji baterii", która zapala się, gdy wszystko jest prawidłowo podłączone.

Kontroler uwalnia wszystko, co przekracza 110 woltów w rezystorze rozładowującym. W tej chwili zamontowałem równolegle dwa kondensatory 520µf na 200v, aby wygładzić to, co wychodzi.
Celem byłaby zmiana układu, zrobienie czegoś lepszego z tranzystorami, ale nie mam wystarczającej wiedzy, gdzie ten post jest rodzajem wezwania o pomoc w zrobieniu zestawu z dlaczego nie arduino.

Rezultatem, który chcę uzyskać, byłaby możliwość podniesienia napięcia zrzucania obciążenia do około 140 V i, jeśli to możliwe, możliwość precyzyjnego dostrojenia. Kontroler tak jak jest lub prawie na zdjęciach jest aktualnie podłączony do ładowarki mppt.
Przy spokojnej pogodzie muszę robić zdjęcia toru tak, jak jest.

Nie mam szczególnej wiedzy na temat elektroniki Newbe, jak mówią, ale prostym językiem musi być możliwe wypełnienie tej luki.

Czekamy na czytanie!
2 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 110