Zarządzaj hasłami w 2021 roku (w chmurze lub lokalnie)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Zarządzaj hasłami w 2021 roku (w chmurze lub lokalnie)




przez izentrop » 23/05/21, 03:02

Witam,
Jak zarządzasz swoimi hasłami?

Potrzebujemy coraz więcej haseł i istnieje niesamowita liczba aplikacji, które oferują zarządzanie nimi w „sejfie” za pomocą jednego hasła, często bezpłatnego dla urządzenia, ale tak szybko, jak to konieczne, synchronizuj z kilkoma urządzeniami: komputer + laptop ++ , musisz zapłacić za licencję.
Jednak możemy sobie poradzić z darmowym oprogramowaniem.

Podzielę się pomysłem, który wydaje mi się prostszy niż niektóre płatne rozwiązania:
Pobierz 7zip https://www.7-zip.fr/, szyfrowanie jest bardzo solidne i open source.
Istnieją wersje na różne platformy, na Androida https://www.android-zone.fr/zarchiver-s ... chiers-7z/ bez reklamy.
Nawet cnil to reklamuje https://www.cnil.fr/fr/comment-chiffrer ... epertoires

Mały samouczek
Tworzymy katalog który będzie zawierał archiwum, nazwałem go "mots" a archiwum "!motdp.7z" (! jest tak aby było na górze w porządku alfabetycznym, inaczej robimy co chcemy : Wink: ).
Używam notatnika do zapisywania „nazwy użytkownika”, „hasła” w 2 liniach, możesz także dodać inne linie, takie jak adres witryny i ostatecznie zapisać pod nazwą witryny, rozszerzenie „.txt” jest automatycznie dodawane za pomocą notatnika systemu Windows. ( Możesz zapisać kilka z rzędu.)
Następnie wybierz nazwy plików, prawym przyciskiem myszy otwórz menu kontekstowe i wybierz „7z”, a następnie „dodaj do archiwum…”
Następnie otworzy się konfigurowalne okno, jak na poniższym obrazku.
Zdecydowałem się nie kompresować, bezużyteczne dla małych plików tekstowych.

Konfigurując zgodnie ze wskazówkami, nie zapomnij hasła, które będzie jedynym do zapamiętania.
Zaznaczając 2 pola: „Pokaż hasło” i „Zaszyfruj nazwy plików”, które są wymagane przy każdej próbie otwarcia archiwum
„Usuń pliki po kompresji” usuwa plik w postaci zwykłego tekstu zaraz po jego zapisaniu.
ustawienia są zachowywane, więc nie ma potrzeby modyfikowania za każdym razem, gdy dodawane jest nowe hasło.

Pomyślałem o pliku tekstowym, ponieważ jest on automatycznie porządkowany w porządku alfabetycznym lub wybranym przez Ciebie, a nawet jest wyświetlany w przeglądarce, jeśli nie masz aplikacji notatnik na smartfonie.

Plik archiwum można umieścić w „chmurze” i zsynchronizować, aby można go było czytać i modyfikować z kilku urządzeń (jeszcze nie pomyślałem jak?)
Na tym poprzestanę, bo z pewnością jest jeszcze coś do powiedzenia…

AddMdpArchive.gif
AddMdpArchive.gif (90.36 KiB) Wyświetlono 1730 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14964
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Zarządzanie hasłami




przez GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 04:05

Firefox (preferencje):
MdP.JPG
MdP.JPG (71.19 KiB) Wyświetlono 1705 razy

Nic. : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Zarządzanie hasłami




przez izentrop » 23/05/21, 09:55

Jak wszyscy nawigatorzy, Guy :P
Nie boisz się awarii, nie masz komórki?
Aby wysłać pliki pocztą, robi to również. : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Zarządzanie hasłami




przez Christophe » 23/05/21, 12:53

Istnieje narzędzia do synchronizacji międzymaszynowej od lat eh Izy (wiem że to sposób na prywatność i bezpieczeństwo wysyłania haseł do Chmury ale w razie awarii nic nie tracisz)...

Po prostu połącz Firefoksa z kontem w chmurze, a wszystko skończy się w ciągu kilku sekund na nowej maszynie!

Istnieją odpowiedniki dla Chrome (konto gmail) i Edge (konto grupowe MS: hotmail, live...) oczywiście...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Zarządzanie hasłami




przez Christophe » 23/05/21, 13:02

GuyGadeboisLeRetour napisał:Firefox (preferencje)


Jestem zaintrygowany i powątpiewający w metody wykrywania wycieków przez FF: https://support.mozilla.org/fr/kb/firef ... =inproduct

Jak Firefox powiadamia o wyciekach danych z witryn

Firefox porównuje datę znanego naruszenia danych witryny z datą zapisania hasła do tej witryny. Jeśli witryna została naruszona po tej rejestracji, zobaczysz alert.


:zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Dobrego hacka… nie widzą nawet administratorzy danej strony (przynajmniej na początku)! Skąd więc FF miałby wiedzieć, że miliony witryn mogą zostać naruszone?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14964
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Zarządzanie hasłami




przez GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 13:05

izentrop napisał:Jak wszyscy nawigatorzy, Guy :P
Nie boisz się awarii, nie masz komórki?
Aby wysłać pliki pocztą, robi to również. : Wink:

Nie, ale... wydaje nam się, że śnimy... Firefox daje super trudne hasła i nie potrzebuję Chmury, żeby je zapisać, ani nawet klucza USB czy zewnętrznego dysku twardego, wystarczy notebook! A w najgorszym przypadku, jeśli go zgubię (notatnik), resetuję i gotowe.

Christophe napisał:Dobrego hacka… nie widzą nawet administratorzy danej strony (przynajmniej na początku)! Skąd więc FF miałby wiedzieć, że miliony witryn mogą zostać naruszone?

Niezależnie od tego, czy on to wie, czy nie, w końcu jest to znane. Przynajmniej istnieje ta funkcja, która ma tę zaletę, że istnieje i która może ostrzec cię przed głównymi mediami. W obu przypadkach zostałbym zhakowany, więc niewiele to dla mnie zmienia.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Zarządzanie hasłami




przez Christophe » 23/05/21, 13:09

GuyGadeboisLeRetour napisał:A w najgorszym przypadku, jeśli go zgubię (notatnik), resetuję i gotowe.


A co zrobisz, jeśli zgubiłeś w tym notatniku wszystkie silne hasła wygenerowane przez FF dla WSZYSTKIE resetowane e-maile ? : Mrgreen:

Myślę, że będziesz miał to w ... luc ... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14964
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Zarządzanie hasłami




przez GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 13:10

Christophe napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:A w najgorszym przypadku, jeśli go zgubię (notatnik), resetuję i gotowe.


A co zrobisz, jeśli utracisz silne hasła wygenerowane przez FF dla WSZYSTKICH resetowanych wiadomości e-mail? : Mrgreen:

Myślę, że będziesz miał to w ... luc ... : Chichot:

NIE. Myśleć... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Zarządzanie hasłami




przez Christophe » 23/05/21, 13:11

GuyGadeboisLeRetour napisał:
Christophe napisał:Dobrego hacka… nie widzą nawet administratorzy danej strony (przynajmniej na początku)! Skąd więc FF miałby wiedzieć, że miliony witryn mogą zostać naruszone?

Niezależnie od tego, czy on to wie, czy nie, w końcu jest to znane. Przynajmniej istnieje ta funkcja, która ma tę zaletę, że istnieje i która może ostrzec cię przed głównymi mediami. W obu przypadkach zostałbym zhakowany, więc niewiele to dla mnie zmienia.


Czy w końcu się dowie? Media głównego nurtu mówią tylko o hackach GAFAM lub bardzo dużych firmach… kiedy o tym mówią!

Dość powiedzieć, że zbliża się do poziomu bezpieczeństwa prewencyjnego na poziomie 0 punktów!

Dlatego jestem zdezorientowany co do tej funkcji!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14964
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Zarządzanie hasłami




przez GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 13:12

Christophe napisał:Czy w końcu się dowie? Media głównego nurtu mówią tylko o hackach GAFAM lub bardzo dużych firmach… kiedy o tym mówią!


A Ty, jak zapobiegasz piractwu?
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171