Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiodła się

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13706
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1520
Kontakt :

Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiodła się




przez izentrop » 16/05/21, 23:26

Witam,
Po 6-dniowej nieobecności mój laptop ideapad 110_17ACL nie uruchamia się i wyświetla komunikat Blinitializelibrary nie powiódł się 0xc00000bb po około 1/4 godziny.

Naciskam przycisk start, logo marki wyświetla się normalnie i nic więcej, dopóki komunikat błędu nie pojawi się na górze ekranu.
Gdy odtwarzacz DVD uruchamia się, wydaje się, że kilkakrotnie próbuje ponownie uruchomić komputer, zanim pojawi się komunikat o błędzie.

Z tego co przeczytałem w sieci wynika, że ​​to awaria obwodu UEFI.

Na płycie głównej znajduje się obwód 25B64CSIG. Czy to jest obwód zawierający program UEFI?

W przeciwnym razie pomysł?

IMG_20210516_225039.jpg
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Pc Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia.




przez jean.caissepas » 16/05/21, 23:50

izentrop napisał:Witam,
Po 6-dniowej nieobecności mój laptop ideapad 110_17ACL nie uruchamia się i wyświetla komunikat Blinitializelibrary nie powiódł się 0xc00000bb po około 1/4 godziny.


Znalazłem odpowiedź tutaj: https://answers.microsoft.com/fr-fr/win ... d6c68dfc97

Pod warunkiem, że masz instalacyjną płytę CD, w przeciwnym razie utwórz klucz startowy UDB, aby ponownie uruchomić na tym kluczu

Nie majstrować przy elektronice płyty głównej, która nie wydaje się być przyczyną.

W przeciwnym razie musisz:
- przetestuj pamięć RAM, aby sprawdzić, czy jest zdrowa (nigdy nie wiadomo)
- zresetuj domyślną konfigurację (pokonaj ją odblokowuje się dobrze)
1 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez Christophe » 17/05/21, 00:07

Według linku znalezionego przez Jean jest to utrata sektora rozruchowego i tabeli partycji ... generalnie jest do bani ... to rozwiązanie może być wypróbowane, ale ja tylko w połowie w to wierzę ... nie w metodzie, ale w szansach na sukces ...

Utrata MBR jest poważna ...

https://fr.wikipedia.org/wiki/Master_boot_record

Rozwiązaniem jest uruchomienie komputera za pomocą dysku instalacyjnego i uruchomienie kilku poleceń. Oto proces:

1. Włóż dysk instalacyjny Windows 10 lub klucz USB.

2. Uruchom komputer z dysku lub klucza USB.

3. Kliknij Napraw mój komputer (na dole po lewej).

4. Kliknij opcję Rozwiązywanie problemów, a następnie wybierz Opcje zaawansowane, a następnie Wiersz polecenia.

5. W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia:

Bootrec / fixmbr
Bootrec / fixboot
Bootrec / rebuildbcd

następnie uruchom ponownie komputer


Więc na twoim miejscu, zanim spróbujesz, uruchomiłbym z Live CD lub USB (win lub linux), aby sprawdzić, czy system jest niezawodny, stabilny i czy widzisz swój stary dysk twardy ... jeśli tak, odzyskaj ważne dane (jeśli nie widzisz, jak próbuje się z doskonałym Testdisk: https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download co również pozwala na przebudowę MBR i MFT) na zewnętrznym dysku USB ...

Wykonaj powyższą procedurę po odzyskaniu ważnych danych.

Ps: nie masz w napędzie płyty DVD, której nie można uruchomić, co? : Chichot: : Chichot:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13706
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1520
Kontakt :

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez izentrop » 17/05/21, 00:25

Spróbowałem tego, co mówisz. To nie działa. Wchodzę do menu bios przyciskiem reset. Mogę nawet zmienić kolejność rozruchu, ale naprawcza płyta CD lub bootowalny klucz USB nie uruchamia się.
Dlatego myślę o awarii.

Christophe, pochodzi z 2017 r., A MBR został zastąpiony przez UEFI od 2010 r., Z tego, co przeczytałem.

W każdym razie dzięki.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez Christophe » 17/05/21, 01:12

UEFI i MBR to nie to samo narzędzie ... MBR jest zastępowany przez GPT ... UEFI to Bios ... MBR jest nadal szeroko stosowany.

Więc rozbierz swój dysk i przetestuj go na innym komputerze ...

W każdym razie laptopa CM nie da się naprawić, można go wymienić ... zobacz, czy jest opłacalny kosztem części i starzenia się ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13706
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1520
Kontakt :

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez izentrop » 18/05/21, 09:01

Christophe napisał:Więc rozbierz swój dysk i przetestuj go na innym komputerze ...
Miałeś rację, to rzeczywiście dd uniemożliwił start.
Odzyskałem dd ze starego zepsutego komputera.
Musiałem zmienić go z MBR na GPT, z diskpart, aby móc zainstalować W10 pobrany i zainstalowany na kluczu USB.

Oto znowu, ale komputer kilka razy zatrzymywał się podczas instalacji. Prawdopodobnie zmęczony dd?

Czy wiesz, czy warto zainstalować dysk SSD DD na nowym komputerze?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez Christophe » 18/05/21, 10:39

Kosz tam! :)

Rok 2017 jest niedawny! I tak, dysk SSD będzie na nim działał bardzo dobrze!

Czy udało Ci się odzyskać swoje dane?

To nie jest straszna instalacja, która się zawiesza ... masz na myśli twardy restart?

Czy nowa instalacja odniosła sukces, czy nie?

Hit HD Sentinel na dysku twardym, który utracił swój MBR: komputer-elektroniczny-elektrycznosc / odzyskiwanie-i-naprawa-dyski-twarde-klaster-danych-sektor-z-dyskiem-twardym-sentinel-t15809.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14937
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4350

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez GuyGadeboisTheBack » 18/05/21, 12:01

Na „starym” komputerze instalacja dysku SSD odbywa się w dzień i w nocy: nie wiruje, nagrzewa się i zużywa mniej, nigdy nie ulega defragmentacji. Musisz tylko „włączyć” TRIM i nie mówię ci o doładowaniu dla motocykla. Właśnie zainstalowałem jeden na starym iMacu z 2009 roku, jest nierozpoznawalny.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez Christophe » 18/05/21, 12:04

WYKOŃCZENIE ?? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14937
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4350

Re: Komputer Lenovo ideapad 110 już się nie uruchamia: blinitialize Library nie powiódł się




przez GuyGadeboisTheBack » 18/05/21, 12:12

https://lescahiersdudebutant.fr/stockag ... ur-un-ssd/
Nie jest to konieczne w systemie Windows, ale na Macu, z dyskiem SSD innym niż „Apple”, musisz to zrobić, przynajmniej na starych systemach operacyjnych (linia kodowa lub z włącznikiem „Trim”, płatne) .Nie wiem, na nowych nie wiem.
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117