Umowa Google i Apple na kontrolę internetu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Adrien (były nico239) » 26/10/20, 16:10

Czy Departament Sprawiedliwości USA ma konspirację?

26 października 2020
Apple i Google 15 lat temu osiągnęłyby porozumienie w sprawie kontroli internetu, Departament Sprawiedliwości złożył skargę

W miniony wtorek Departament Sprawiedliwości USA, Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, złożył pozew przeciwko Google, zarzucając mu stosowanie nielegalnych praktyk w celu ochrony monopolu na rynku wyszukiwania. Google robiłby to, zawierając umowy z największymi markami, umowy na wyłączność, pozwalające zdusić konkurencję. Według nowych doniesień, firma zawarła wielomiliardową umowę z Apple, która ma być domyślną wyszukiwarką na urządzeniach Apple, taktyka, która pozwoliła mu kontrolować Internet przez ponad 15 lat.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez ENERC » 26/10/20, 16:38

Adrien (ex-nico239) napisał:Czy Departament Sprawiedliwości USA ma konspirację?

26 października 2020
Apple i Google 15 lat temu osiągnęłyby porozumienie w sprawie kontroli internetu, Departament Sprawiedliwości złożył skargę

W miniony wtorek Departament Sprawiedliwości USA, Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, złożył pozew przeciwko Google, zarzucając mu stosowanie nielegalnych praktyk w celu ochrony monopolu na rynku wyszukiwania. Google robiłby to, zawierając umowy z największymi markami, umowy na wyłączność, pozwalające zdusić konkurencję. Według nowych doniesień, firma zawarła wielomiliardową umowę z Apple, która ma być domyślną wyszukiwarką na urządzeniach Apple, taktyka, która pozwoliła mu kontrolować Internet przez ponad 15 lat.

Nadal są tacy, którzy używają Google i Chrome (szpieg par excellence) ????
Używam Brave od dłuższego czasu (https://brave.com/fr/) z Qwant jako wyszukiwarką. Używam Google tylko wtedy, gdy nie mogę go znaleźć w Qwant.
Ponadto Qwant zachowuje pewną anonimowość i nie widzisz wyszukiwań innych osób, które mieszkają pod tym samym dachem i mają ten sam adres IP.

Gdyby nie aplikacja pro, przełączyłbym się na / e / dla mojego telefonu.
/ e / to klon Androida bez Google zaprojektowany przez Normanda Gaëla Duva

Obraz

Używać bez umiaru : Mrgreen:
https://e.foundation/fr/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Christophe » 26/10/20, 17:05

ENERC napisał:Nadal są tacy, którzy używają Google i Chrome (szpieg par excellence) ????


Tak 99% użytkowników smartfonów ... Nie mów nam, że nie wiedziałeś? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez ENERC » 26/10/20, 17:44

Christophe napisał:
ENERC napisał:Nadal są tacy, którzy używają Google i Chrome (szpieg par excellence) ????


Tak 99% użytkowników smartfonów ... Nie mów nam, że nie wiedziałeś? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Ba, jeśli wiem ... ale kiedy tylko mogę, zaznaczam, że istnieją alternatywy, które działają dobrze : Mrgreen: To było w trybie humoru : Chichot:
Dla Brave i Qwant to poważna sprawa

Na stronie Qwant mówią, że możemy dodać Qwant do Chrome, ale to zapewnia pewne bezpieczeństwo w pliku cookie :płakać:

Edycja: Qwant działa na Windows, Mac, Linux, Android i IOS
załączniki
qwant.png
qwant.png (38.48 KiB) Oglądane 2665 razy
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Adrien (były nico239) » 26/10/20, 18:12

ENERC napisał:Nadal są tacy, którzy używają Google i Chrome (szpieg par excellence) ????


Blady księżyc i Duckduckgo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Adrien (były nico239) » 03/11/20, 14:56

Uwaga (i to jest mój przypadek) na twoje konta e-mail ...
Był taki czas, kiedy miałem serwer w domu… ​​Zastanawiam się, czy nie będę miał znowu własnego serwera pocztowego

https://www.developpez.com/actu/310129/Des-utilisateurs-de-Google-bloques-apres-15-ans-d-utilisation-l-entreprise-n-a-fourni-aucune-explication-plausible-sur-ces-bannissements-pour-l-instant/

Kilku osobom zakazano dostępu do ich kont Google za rzekome naruszenie warunków korzystania z usług firmy. Wielu odwołało się od tego zawieszenia, ale otrzymało automatyczne odpowiedzi. Jest to sytuacja, która uniemożliwia wielu osobom dostęp do ważnych wiadomości e-mail, danych przechowywanych w różnych usługach Google, konta programisty itp., A nawet usług stron trzecich, w przypadku których są zarejestrowani na swoim koncie Google. Jak dotąd firma Google nie wysłała żadnej ofierze jednoznacznej odpowiedzi wyjaśniającej zasady użytkowania, które naruszyła.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Christophe » 03/11/20, 15:09

Hostuj 24-godzinny serwer tylko dla swoich e-maili, uważam, że nie jest zbyt przyjazny dla środowiska ...

Ale możesz łatwo mieć osobisty adres e-mail N za pośrednictwem dowolnej zarejestrowanej nazwy domeny ... za kilka euro rocznie ...

Jeśli chodzi o blokadę Gmaila, w Google są fałszywe alarmy i błędy, ale jest też inteligencja, do której niekoniecznie muszą się przyznać ... musieliby przekroczyć zablokowane profile, aby trochę przeanalizować ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Adrien (były nico239) » 03/11/20, 15:29

Christophe napisał:Hostuj 24-godzinny serwer tylko dla swoich e-maili, uważam, że nie jest zbyt przyjazny dla środowiska ...

Ale możesz łatwo mieć osobisty adres e-mail N za pośrednictwem dowolnej zarejestrowanej nazwy domeny ... za kilka euro rocznie ...

Jeśli chodzi o blokadę Gmaila, w Google są fałszywe alarmy i błędy, ale jest też inteligencja, do której niekoniecznie muszą się przyznać ... musieliby przekroczyć zablokowane profile, aby trochę przeanalizować ...


Tak, ale nadal jesteś powiązany z dostawcą
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Christophe » 03/11/20, 15:50

Tak, jesteś zależny od rejestratora i hosta (niekoniecznie to samo), ale jest bardziej niezawodny i tańszy niż serwer w domu ...

Ale aby gospodarz odciął domenę, jest to nakaz sądowy ... Nie jesteś oszustem? Tak ? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Umowa Google i Apple na kontrolę internetu




przez Adrien (były nico239) » 03/11/20, 18:05

Mam kilku hostów, ale ich e-maile z pytaniami o niezawodność ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 275