Złącza dźwigni elektrycznej

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Złącza dźwigni elektrycznej




przez GuyGadebois » 03/05/20, 17:48

Właśnie wymieniłem skrzynkę przyłączeniową wypchaną przewodami i kostkami domina, w której czasem było nawet 4 przewody w obudowie... (byłem kiepski z elektryki, trochę bałem się zacząć) i wymieniłem je na to:
Obraz
Obraz
Jest to niezwykle łatwe i czyste, nie wspominając o oszczędności czasu! Osobiście odkryłam te akcesoria niedawno, ale uważam je za niezbędne.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Elektryczne złącza dźwigni




przez ENERC » 03/05/20, 18:07

Zgadzam się. korzystnie zastępuje kostki domina. Musisz tylko policzyć liczbę przewodów do podłączenia w momencie zakupu :zaszokować:
Znak rozbiórki jest bardzo praktyczny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Elektryczne złącza dźwigni




przez GuyGadebois » 03/05/20, 18:13

ENERC napisał:Zgadzam się. korzystnie zastępuje kostki domina. Musisz tylko policzyć liczbę przewodów do podłączenia w momencie zakupu :zaszokować:
Znak rozbiórki jest bardzo praktyczny.

Czasami musiałem łączyć dwa z „5”. Ale to naprawdę bardzo proste.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Elektryczne złącza dźwigni




przez Forhorse » 03/05/20, 18:19

Dla informacji, wagony istnieją od lat 30.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Elektryczne złącza dźwigni




przez Macro » 03/05/20, 18:21

A ponadto.
Mocowanie jednostki za pomocą sprężyny na 1 przewodzie gwarantuje znacznie trwalszy i wydajniejszy styk elektryczny niż mocowanie śrubowe z zastrzeżeniem rozszerzania i cofania…z drugiej strony dla mostów z więcej niż 5 drutami…O ile nie jest to dla lądu ... chodzi o to, że gdzieś jest wilk... Ale w 90% przypadków tego wilka nie będzie widać, kiedy go użyjesz...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Elektryczne złącza dźwigni




przez GuyGadebois » 03/05/20, 21:41

Forhorse napisał:Dla informacji, wagony istnieją od lat 30.

Nigdy nie jest za późno na odkrywanie rzeczy.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Elektryczne złącza dźwigni




przez Forhorse » 03/05/20, 23:30

Makro napisał:z drugiej strony dla mostów z więcej niż 5 drutami... Chyba że chodzi o uziemienie... to że gdzieś tam jest wilk... Ale dobrze w 90% przypadków tego wilka nie zobaczy jak używać...


Istnieje wersja z 8 gniazdami, nie jest często używana, ale jest przydatna... szczególnie dla przewodu neutralnego np. w obwodach oświetleniowych... i rzeczywiście dla uziemienia.
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208