Polityczna cenzura Facebooka? Fakebook Inside?!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Polityczna cenzura Facebooka? Fakebook Inside?!




przez Christophe » 27/11/19, 12:18

François Ruffin właśnie opublikował to... uff, udało mi się to przeczytać i udostępnić przed cenzurą...



Kopiuję tu pastę raw bo nie wiem jak długo wytrzyma:

Szanowny Panie Ministrze Kultury i Komunikacji,

Pod koniec sierpnia byłem jeszcze na wakacjach w Tarn, kiedy mój kierownik ds. komunikacji zaalarmował mnie: „Nie rozumiem, twoja strona na Facebooku już nie działa. Prawie nie ma już wizyt. Nie przejmowałem się tym: musiałem zabrać córkę na kucyka.

Tydzień później, dzięki artykułowi Médiapart, zagadka została wyjaśniona: wiele stron na Facebooku, wszystkie zaangażowane, powstańcze Lille, czarna Bretania, wściekłe Collectif Auto Media, Groupe Lyon Antifa, bunt w Nantes, wszystkie podlegały tej samej cenzurze, przez cały ten sam weekend co ja.

Na przykład strona „Niedostępne mózgi” spadła z 300 000 wyświetleń dziennie do mniej niż 1000…
Zbieg okoliczności?


W tym samym czasie w Biarritz odbywał się szczyt G7 z udziałem Emmanuela Macrona, Angeli Merkel i Donalda Trumpa.
G7 w odgrodzonym mieście.
Z zablokowaną komunikacją.
I tak zablokowane kontrinformacje.

Te strony aktywistów protestowały na Facebooku. Ale to był algorytm, który im odpowiedział: „Twoja opinia zostanie wykorzystana do ulepszenia Facebooka. Dziękujemy za poświęcenie czasu na przesłanie nam raportu. » : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Z kolei Médiapart przesłuchał Facebooka, który wydał algorytmiczną nowomową: „Strony, o których mowa, nie zostały ocenzurowane. Jeśli ich widoczność została zmniejszona, to dlatego, że opublikowali treści, które naruszają Standardy społeczności. »

Ależ oczywiście!

Tym razem w październiku, jak donosi Le Parisien, to pracownicy kolei z Sud-Rail i CGT widzieli, jak ocenzurowano ich strony. I z tą samą odpowiedzią: naruszyliby „Standardy społeczności”. Ale co to są te „standardy”? Zakazują polityki? Polemika?

Jako minister komunikacji jest pan strażnikiem wolności wypowiedzi w naszej demokracji.
Uszkodzenie jest tutaj oczywiste.
Czy kwestionowałeś zarządzanie Facebookiem?
Jakie odpowiedzi otrzymałeś?
A może wręcz przeciwnie, czy te cenzury Ci odpowiadają?

Wiosną tego roku prezydent Macron spotkał się z dyrektorem generalnym Facebooka Markiem Zuckerbergiem, aby – cytuję – „zwalczyć treści nienawiści”.
Krytyka rządu, poparcie dla ruchów społecznych, czy zalicza się je do tych „nienawistnych treści”?


72471343_1346949832153217_7358049598260117504_n.jpg
72471343_1346949832153217_7358049598260117504_n.jpg (119.36 KB) Oglądane razy 3895


Przeczytaj komentarze (nie wszystkie bardzo sprytne) do oryginalnego postu Ruffina:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Cenzura polityczna na Facebooku? Fałszywa książka w środku?!




przez GuyGadebois » 27/11/19, 12:45

"Musiałem zabrać córkę na kucyka"...
Nie ma to nic wspólnego z polityką, Facebook cenzuruje bestialstwo, I ON MA RACJĘ!!!! : Mrgreen:
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Cenzura polityczna na Facebooku? Fałszywa książka w środku?!




przez Christophe » 27/11/19, 12:50

Naprawdę zasługujesz na cenzurę… ale hej… tym razem będzie dobrze, postawimy to na twój śmiały humor! Teraz wiemy, że jesteś Mariollą! : Mrgreen:

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Cenzura polityczna na Facebooku? Fałszywa książka w środku?!




przez GuyGadebois » 27/11/19, 12:52

To odrażające! : Mrgreen:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Cenzura polityczna na Facebooku? Fałszywa książka w środku?!




przez Christophe » 01/12/19, 12:58

Ten sam przypadek na filmie:



Ruffin nadal jest dobrym facetem!
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Cenzura polityczna na Facebooku? Fałszywa książka w środku?!




przez Piotr » 01/12/19, 19:43

Facebook podkreśla treści, które im odpowiadają (kompatybilne z reklamodawcami) i ogranicza widoczność tych, których rozpowszechnianiem nie jest zainteresowany, nic w tym dziwnego. Nikogo już nie dziwi, że kanały telewizyjne robią cenzura hierarchia informacji, dlaczego na facebooku miałoby być inaczej?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Cenzura polityczna na Facebooku? Fałszywa książka w środku?!




przez Christophe » 01/12/19, 21:10

Ach nie, tam jest BARDZO inaczej... Bo autorzy myślą, że są czytani!

A przypadek Ruffina i niedawne cenzury polityczne nie mają nic wspólnego z targetowaniem reklam, a nawet gdyby je mieli, to i tak jest to cenzura zamaskowana, ponieważ dyskurs społeczny z konieczności będzie mniej przyciągał reklamodawców, a biedni automatycznie będą mieli mniejszą siłę nabywczą...!

W każdym razie, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany algo, minęło trochę czasu, odkąd zrozumiałem oszustwo na facebooku...

Średnio 6% zasięgu (= liczba osób, które polubiły i WIDZĄ Twoją publikację strony, to oszustwo... tych, którzy linkują i tych, którzy klikają, jest z konieczności mniej niż 6%) to kompletna strata czasu!

Pisząc tutaj wiadomość na a forum public, masz przynajmniej pewność, że 100% odwiedzających może przynajmniej to przeczytać (nawet jeśli nie...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Cenzura polityczna na Facebooku? Fałszywa książka w środku?!




przez Christophe » 19/02/21, 09:25

Najnowszy przypadek cenzury fukbooka:

https://www.lemonde.fr/economie/article ... _3234.html

Australijczycy są za głupi… zamiast płakać nad blokadą fb, muszą po prostu odwdzięczyć się: zablokować sieć fb na poziomie krajowym metodą chińską lub północnokoreańską…

Zobaczymy, kto później będzie najbardziej płakał :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145