Odzyskaj i napraw swoje dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą HD Sentinel (Hard Drive Sentinel)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odzyskaj i napraw swoje dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą HD Sentinel (Hard Drive Sentinel)




przez Christophe » 29/10/18, 12:47

Jeśli masz problemy z dyskami twardymi (a każdemu z nas kiedyś się to zdarza), mamy dla Ciebie świetne oprogramowanie do odzyskiwania danych!

Kilka dni temu testowałem wersję demonstracyjną Hard Drive Sentinel, oprogramowania, którego jeszcze nie znałem (mimo 25 lat doświadczenia na PC). Dzieje się tak, ponieważ jeden z moich dysków twardych „zwalnia” bardziej niż zwykle… dlatego chciałem przeprowadzić zaawansowany test porównawczy.

Et tam, bin niespodzianka, natknąłem się na „prawdziwe” oprogramowanie (ponieważ nie robimy już zbyt wiele!) zarządzanie dyskami (nie ma to nic wspólnego z prostotą CCleanera...).

Gorąco polecam, ponieważ trzymanie starego dysku twardego zamiast jego wymiany jest ekonomiczne, nie mówiąc już o utracie danych.

Główne funkcje tego HD Sentinel to:

a) Całodobowe monitorowanie stanu (temperatura) i szacowanie pozostałej żywotności (niezawodność?), system ostrzegania w przypadku degradacji
b) Odzyskiwanie/naprawa dysków twardych z uszkodzonymi sektorami/klasterem (z utratą danych lub bez)
c) Dogłębne badanie powierzchni (z usunięciem danych)
d) Długoterminowy punkt odniesienia

Możesz nawet zobaczyć zawartość każdego sektora... Myślę, że ostatni raz widziałem oprogramowanie wyświetlające sektory w formacie szesnastkowym na... Amidze! :zaszokować:

Krótko mówiąc, zdecydowałem się kupić licencję z zamkniętymi oczami (33 € dożywotnio za wersję pro na oprogramowanie, które zapewnia tak wiele usług, to prezent)!

Kilka osobistych ujęć:

hd_Sentinel.gif
hd_Sentinel.gif (148.95 KiB) Przeglądano 11703 razy

hd_Sentinel2.gif
hd_Sentinel2.gif (93.44 KiB) Przeglądano 11703 razy

hd_Sentinel3.gif
hd_Sentinel3.gif (28.98 KiB) Przeglądano 11703 razy


Oficjalna strona internetowa: https://www.hdsentinel.com/
Strona pobierania: https://www.hdsentinel.com/download.php
Próbny: https://www.hdsentinel.com/hard_disk_se ... creenshots
Pobierz wersję demonstracyjną: https://www.harddisksentinel.com/hdsent ... _setup.zip


Potem dobrze, nie rób sobie nadziei: jeśli Twój dysk jest zbyt uszkodzony, nie kręci się lub nie świeci, nie spodziewaj się cudu, co! Na przykład mam inny dysk WD, który spadł ze stołu i od tego czasu wystąpił problem z we/wy i nic nie pomogło... Przetestowałem wszystko pod winem i linuksem...

Myślę jednak, że regularnie dbając o swoje klastry, można znacznie wydłużyć żywotność dysku twardego! Naprawiany WD ma prawie 10 000 czasów włączenia/wyłączenia i 540 dni ciągłej pracy, czyli 13000 XNUMX godzin... (to nie jest dysk serwerowy, co?)

ps: mój Western Digital przy 6% życia jest „naprawiany” Powiem ci, co się dzieje, nie spiesz się za bardzo z tego rodzaju manipulacjami (prognozowany czas trwania: 48h), ale częściowe naprawy, które ja wykonane wczoraj wydają się trzymać! (błędy nie są już wykrywane podczas drugiego przejścia) 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Odzyskuj i naprawiaj dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą Hard Drive Sentinel




przez Christophe » 29/10/18, 13:54

Kolejną ciekawą funkcją, którą właśnie odkryłem, jest możliwość porównania stanu dysków twardych ze stanami innych użytkowników (ściśle identyczny model).

Właśnie zobaczyłem, że mój systemowy dysk twardy ma dokładnie to samo w porównaniu z innymi dyskami:
- 3595 włącz/wyłącz dla maksymalnie 90033 włącz/wyłącz (jest margines!)
- 8409 godzin maksymalnie przez 39060 godzin (bis)

Natomiast jestem powyżej średniej w tych 2 wartościach:
- średnia wł./wył.: 1396
- średnia godzin: 4351

Więc sesje trwają średnio 2h20 pomiędzy 2 cyklami włączania/wyłączania, podczas gdy średnia dla innych użytkowników wynosi 3h06... to mnie trochę dziwi, bo to mój komputer służbowy i spędzam na nim 10-12h dziennie bez przerwy (potem nigdy nie zostaw go włączonego na noc za darmo... i nie pobiorę! : Chichot: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Odzyskuj i naprawiaj dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą Hard Drive Sentinel




przez Christophe » 30/11/18, 15:42

Jeśli oprogramowanie w ogóle nie działa, musisz podać sprzętowi pomocną dłoń...

Coś, co właśnie zrobiłem, pierwsze dla mnie od 30 lat informatyki: Fizycznie otworzyłem swój pierwszy dysk twardy! Nie miałem wiele do stracenia, ponieważ ten dysk twardy w ogóle nie reagował (ani pod WIn, ani pod Linuksem). Ten dysk twardy przeżył szok w 2013 roku: głowice utknęły w dyskach po upadku na podłogę z wysokości około 1 m... Dlatego przez te lata zostawiłem go porzuconym bez większych nadziei... Aż trafiłem na te filmy:





Operację przeprowadzoną „jak świnia” w moim salonie (dlatego nie jest to czysty pokój!) bez rękawiczek i żadnych środków zapobiegających „kurzowi” i zadziałała: dysk twardy, który już w ogóle nie reagował, reaguje!

WD1.jpg
WD1.jpg (173.78 KiB) Przeglądano 11528 razy

WD2.jpg
WD2.jpg (128.69 KiB) Przeglądano 11528 razy


Na poziomie wyniku dysk twardy zawierał około 800 GB danych (z 2 TB) na 4 partycjach, 2 z 4 nie są już w ogóle dostępne (i są oznaczone w formacie RAW jako 100% zajęte), ale znaczna część jest nadal dostępna : to jest dla mnie najważniejsze, bo to dane osobowe! :D

Umieściłem strzał TestDisk i kilka przebiegów CHKDSK na każdej partycji.

Z drugiej strony dysk twardy jest bardzo wolny (głównie czasy dostępu), a średnia prędkość jest mniejsza niż 1 MB/s, ale transfery, to najważniejsze, tylko się nie śpiesz.

W 3 dni udało mi się przenieść 250 GB... : Mrgreen:

Po przesłaniu danych spróbuję różnych testów powierzchni za pomocą HD Sentinel... żeby zobaczyć, czy da się go odnowić (dysk nie wydaje żadnych podejrzanych dźwięków), dysk twardy miał tylko 10 godzin, zanim wpadł do 2013 roku ...
1 x
kadencja
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/03/20, 02:50

Re: Odzyskuj i naprawiaj dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą Hard Drive Sentinel




przez kadencja » 20/03/20, 03:10

dziękuję
Świetny poradnik dotyczący naprawy starych dysków twardych.
Spróbuję to naprawić
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Odzyskuj i naprawiaj dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą Hard Drive Sentinel




przez Paul72 » 22/03/20, 18:08

OH!!! Spróbuję, przegrana, mam też „zablokowany” zewnętrzny dysk twardy. zamiast się obracać, po uruchomieniu wydaje „kliknięcie”, może się zablokować (już upadł raz czy dwa razy… to stara rzecz, która ma prawie 10 lat) : Chichot:
Merci !!
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Odzyskuj i naprawiaj dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą Hard Drive Sentinel




przez Christophe » 22/03/20, 18:34

Tak, otwórz je i ostrożnie odblokuj ręcznie głowicę odczytującą.

Uważaj, musisz go poruszyć w tym samym czasie, co obrót dysku...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Odzyskuj i naprawiaj dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą Hard Drive Sentinel




przez Paul72 » 22/03/20, 22:23

Christophe napisał:Tak, otwórz je i ostrożnie odblokuj ręcznie głowicę odczytującą.

Uważaj, musisz go poruszyć w tym samym czasie, co obrót dysku...


OK, to nie jest problem... Roll:

dysk się nie kręci, musi to być problem z silnikiem lub czymś innym
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Odzyskuj i naprawiaj dyski twarde (klaster, sektor, dane itp.) za pomocą Hard Drive Sentinel




przez Christophe » 04/06/21, 11:57

Nawiasem mówiąc, istnieje doskonałe FAQ na temat HDSentinel: https://www.hdsentinel.com/faq.php (o technologii i zarządzaniu dyskami twardymi, a nie tylko o oprogramowaniu)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118