Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Christophe » 28/09/17, 17:22

Tak tak tak, mowa o Francji, kraju „praw człowieka”…

Krótko mówiąc, bez komentarza... Mam nadzieję, że Senat albo inny to zablokuje, bo robi się poważnie...

Co to jest znowu „podejrzane zachowanie”? Mało obiektywne...

Posłowie przegłosowali wczoraj wieczorem indywidualne środki kontroli i nadzoru. W partii przyjęto obowiązek, aby osoba zachowująca się podejrzanie przekazała organom administracyjnym wszystkie swoje identyfikatory.

Projekt ustawy o bezpieczeństwie wewnętrznym i walce z terroryzmem jest kontynuowany w Zgromadzeniu Narodowym. Posłowie głosowali późno w nocy za artykułem 3 projektu ustawy, który oprócz obowiązku zamieszkania w określony obszar.

Inny środek dotyczy w szczególności dziedziny nowych technologii. Jest to obowiązek podania jego identyfikatorów. Jak wspomniano w naszej panoramie, planowano to od pierwotnego projektu ustawy, ale wskoczyło to do Senatu. W Zgromadzeniu, popierając wygodną większość, Gérard Collomb ponownie wprowadził ten środek.

To ograniczenie ponownie będzie ciążyć na osobie, „co do której istnieją poważne powody, by sądzić, że jej zachowanie stanowi szczególnie poważne zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego”.

Jest to w rzeczywistości tylko pierwszy warunek, ponieważ władze będą musiały również wykazać, że te ostatnie „zwykle wchodziły w stosunki z osobami lub organizacjami podżegającymi, ułatwiającymi lub uczestniczącymi w aktach terrorystycznych” lub wspierały, rozpowszechniały lub stosowały się do „tezy nawołujące do popełnienia aktów terroryzmu lub gloryfikujące takie czyny”.

Po wykonaniu tej czynności osoba o podejrzanym zachowaniu i związkach będzie musiała zadeklarować wszystkie swoje „identyfikatory techniczne wszelkich środków komunikacji elektronicznej, którymi dysponuje lub których używa”.

Jeden zapomniany identyfikator, trzy lata więzienia i grzywna w wysokości 45 000 euro

(...)


https://www.nextinpact.com/news/105265- ... niques.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Christophe » 29/09/17, 14:17

Czy nikogo tutaj to nie obchodzi? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Gaston » 29/09/17, 14:37

Jeśli właśnie wszyscy usunęliśmy nasze konto na ekonologii, będzie o jedno mniej do zadeklarowania, kiedy nadejdzie czas : Wink:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Christophe » 29/09/17, 16:22

Ach cóż, jestem głupi : Chichot:

Cóż, mam nadzieję, że nie przejdzie przez Senat… lub inną blokadę konstytucyjną…

Cóż, co myśli CNIL o tym wszystkim?

Jak dotąd nic nie znaleziono na ich stronie: https://www.cnil.fr/ :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Gaston » 29/09/17, 16:26

Christophe napisał:Cóż, mam nadzieję, że nie przejdzie przez Senat… lub inną blokadę konstytucyjną…
Zdziwiłbym się, gdyby tak się nie stało :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Christophe » 29/09/17, 16:32

Ach tak, stan wyjątkowy (w tej chwili nielegalny dla przypomnienia) ma dobre plecy…

Dlatego każdy aktywista (nawet pokojowy) prawdopodobnie znajdzie się na celowniku tej ustawy… to niepokojące, bardzo…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Christophe » 29/09/17, 16:33

Christophe napisał:Jak dotąd nic nie znaleziono na ich stronie: https://www.cnil.fr/ :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:


Można jednak znaleźć to: https://www.cnil.fr/fr/proteger-sa-vie- ... n-6-etapes

https://www.youtube.com/watch?v=U7xOBOnQ0G4

Cóż, to wciąż mniej poważne niż to, co dzieje się w Hiszpanii z zakazem referendum w Katalonii: http://www.lemonde.fr/europe/article/20 ... _3214.html

Ale zawsze gdzie indziej jest gorzej...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez sicetaitsimple » 29/09/17, 18:34

Christophe napisał:Tak tak tak, mowa o Francji, kraju „praw człowieka”…



Tylko wtargnięcie i po obiecuję, że będę interweniować więcej w tym temacie.

Wydaje mi się, że jednym z praw człowieka, które należy zachować we Francji, jest możliwość pójścia na koncert lub pokaz sztucznych ogni bez ryzyka masakry ze strony pacjentów.

To jest to.

Zróbcie miejsce dla retoryki o prawach „wolnobójczych”, którą dobrze znam, ponieważ praktykowałem ją trochę kilkadziesiąt lat temu…

Z poważaniem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez Christophe » 29/09/17, 19:07

sicetaitsimple napisał:Wydaje mi się, że jednym z praw człowieka, które należy zachować we Francji, jest możliwość pójścia na koncert lub pokaz sztucznych ogni bez ryzyka masakry ze strony pacjentów.


I wskakuj jeszcze jeden, który wpada w pułapkę manipulacji medialno-polityczno-terrorystycznej, która polega na narzuceniu ogólnego stanu inwigilacji pod pozorem islamskiego terroryzmu *

Terroryści to sukinsyny, którym należy się tylko kula w łeb!! Nigdy nie broniłbym wolności tych łajdaków!

Tylko obawiam się, że państwo francuskie nie tylko atakuje terroryzm islamski za pomocą tego rodzaju prawa…

A poważnie, we Francji jest mniej więcej 10 000 zradykalizowanych islamistów, państwo zna ich nazwiska i mniej więcej ich lokalizację…że państwo już zaczyna od ograniczania wolności tych 10 000 zradykalizowanych (ponieważ nie zasługują na przyznaną im wolność) przed głosowaniem za ogólną rzeczą, która może dotknąć WSZYSTKICH przeciwników systemu…

Mam nadzieję, że wyjaśniłem swoje stanowisko w tej sprawie...

* tylko tymi słowami, które właśnie tam powiedziałem, cóż Mogę zostać uznany za podejrzanego, ale daleko mi do bycia terrorystą, ale myślę, że we Francji nadal możemy mieć PRAWO nie zgadzać się z pewnymi PRAWAMI... Oto prawdziwe niebezpieczeństwo tego PRAWA: definicja podejrzanego...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Obowiązek deklarowania identyfikatorów elektronicznych przegłosowany we Francji!!




przez chatelot16 » 29/09/17, 21:17

tajemnica jest skomplikowana… kilka dekad temu środki komunikacji szyfrowanej były całkowicie zakazane, zarezerwowane dla wojska… co zawstydzało firmy chcące zachować w środkach komunikacji swoje tajemnice handlowe

teraz IT może szyfrować całą komunikację ... nie wydaje mi się nienormalne, że państwo ma nadrzędne prawo do kontroli

kiedy państwo chce kontrolować komunikację, powinniśmy móc mu zaufać, że kontroluje i nie ujawnia nikomu treści ...

trzeba wiedzieć czego się chce... NSA w USA narzuciła backdoory na oprogramowanie szyfrujące, co wydaje mi się absurdalne, bo jak jest backdoor w oprogramowaniu, to koniecznie wpada w niepożądane ręce

dużo zdrowsze wydaje mi się to, że państwo ma prawo wymagać od identyfikatorów kontroli! to mniej poważne niż ostateczne tylne drzwi… nadanie identyfikatorów państwu nie jest ostateczne… wystarczy zmienić hasło, aby odzyskać poufność
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147