Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 13/10/16, 13:50

Od kilku tygodni mam coraz większe trudności ze znalezieniem wartościowych informacji w Google: ich ranking robi się naprawdę „gówniany” i trzeba się powtarzać kilka razy (przeredagowanie), aby w końcu znaleźć dobre informacje… Kilka komputerów naukowcy wokół mnie podzielają tę opinię...

Większość witryn na pierwszych stronach to teraz duże witryny medialne, które nieustannie pompują się nawzajem w tych samych informacjach...

Co gorsza, od jakiegoś czasu zauważyłem redundancję w tej samej domenie, coś, czego wcześniej nie było (Google przedstawiło najlepszą stronę według domeny), na obrazie daje to:

cic_google.png


Krótko mówiąc, Google jako wyszukiwarka to coś więcej… wina… hm… może zbyt dużej dywersyfikacji, zbyt wielu nadużyć ze strony cwaniaków, ograniczeń obliczeń algorytmu… . itd itd...???

Czy zauważyłeś te same lub inne awarie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Obamot » 13/10/16, 15:13

Już dawno nie zastanawiałem się, skąd taki (przynajmniej) zastój.
Prawie nie przekroczyliśmy 3 wystąpień, aby uzyskać użyteczne odpowiedzi (rzadko 4)
Możesz dodać ograniczenia/wykluczenia, umieszczając „-” przed słowem, którego nie chcesz brać pod uwagę, ale im więcej „-” umieścisz, tym bardziej liczba wystąpień drastycznie spadła bez wyjaśnienia.

W rzeczywistości, z powodu tych czysto sztucznych ograniczeń (a było to co najmniej dziesięć lat temu), google, choć lepsze od innych, zawsze było raczej kiepskim narzędziem (z różnego rodzaju arbitralnymi zastrzeżeniami, takimi jak czasami ograniczony wybór konfigurowalnych dat dla dany język i tego typu rzeczy: ludzie w końcu przyznają się, ponieważ nie mają innego wyboru, jak zrobić „inaczej”… Na przykład ekstremalną trudność w przeprowadzeniu szczegółowych badań na kanałach YouTube, podczas gdy panel jest znacznie większy w przypadku Google. ..)

Czy pachnie nadejściem płatnych „wyszukiwarek”?
Powód, dla którego Google uruchomiłby własną przeglądarkę i rozszerzył swoje „usługi”:
(youtube, google.map itp.) i co stać się niezbędną platformą?

...nie zwariowana osa! Dla mnie w świecie komputerów (w tym Apple) wszyscy są draniami. Pasek punktowy.

PS: pozostać Linuksem?
► Pokaż tekst
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 13/10/16, 15:33

Obamot napisał:Czy pachnie nadejściem płatnych „wyszukiwarek”?


Może nie wiem...

Pośrednio już są (nie bez powodu Google stało się pierwszą kapitalizacją rynkową od 1 lat...)... ale byłoby to sprzeczne z pozornie „bezinteresowną” polityką, dzięki której Google odniosło taki sukces…

Obamot napisał:PS: pozostać Linuksem?


??? jaki jest związek z wyszukiwarkami ???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 20/10/16, 13:14

I wskakuj tam, kolejny przykład awarii google!!

Historycznie „separatory” (w rzeczywistości przedimki, zaimki lub litery następujące po apostrofie w języku francuskim) nie były brane pod uwagę przez Google (i jest to raczej logiczne… chociaż co do zaimków mam wątpliwości…… oczywiście są teraz i to jest nonsens...

a) Fakt dodania pojedynczego artykułu (w kierunku języka francuskiego) całkowicie wykoleja wyniki* !!??!!!

google_fail2.gif
google_fail2.gif (14.09 KiB) Wyświetlono 10262 razy

google_fail.gif
google_fail.gif (44.3 KiB) Wyświetlono 10262 razy


b) Jeśli chodzi o treść i trafność wyników w tym zapytaniu to tak naprawdę jest zero jak widać...żaden z pierwszych linków nie zawiera najmniejszego równania, z drugiej strony są 3 szkoły napędów stąd linki komercyjne.. .

Tutaj zaczynam naprawdę rozumieć, dlaczego ruch z Google tego forumzorientowany technicznie, spadł...

Google szczerze mówiąc, nadszedł czas, aby wziąć się w garść!!

* minusem te 2 przechwycenia zostały zrobione zeszłej nocy, a dziś (nadal złe) wyniki dla 2 zapytań są identyczne… mały tymczasowy błąd (??)… ale to nie zmienia substancji wspomnianej przez b)
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez sherkanner » 21/10/16, 10:04

Ach, to nie tylko ja ^^

Stało się dość dramatyczna tam kilka dni i absolutnie żadnej odpowiedzi odpowiada moich badań.

Mierzy linków sponsorowanych podświetlone kosztem jakości ...
1 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 21/10/16, 10:41

Oj, nie tylko ja ^^

Linki sponsorowane trochę na pewno, ale także niektóre nadużycia i techniki odwoływania się oraz niezdolność Google do wykrycia tego (coś, co próbowało wykryć za pomocą ....).

Co dziwne, tak naprawdę nie widziałem żadnych artykułów odnoszących się do niedawnego spadku wydajności Google ...
Więc co ? Zbyt duża optymalizacja zabija optymalizację?

Pod koniec 2012 r forum stracił 40% swojego ruchu z Google i to natychmiast (brak progresywności: było to bardzo widoczne na krzywych obciążenia serwera)… Nigdy, pomimo dziesiątek godzin badań (i wszystkiego, nawet „małego” doświadczenia z SEO) udaje się zidentyfikować przyczynę, a nawet przyczyny...

sherkanner napisał:Stało się dość dramatyczna tam kilka dni i absolutnie żadnej odpowiedzi odpowiada moich badań.


Czy możesz określić, które zapytania? Zrzut ekranu by się przydał :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Christophe » 01/11/16, 22:15

I jeszcze jeden przykład gówna!!

Kiedy szukamy współczynnika siły nośnej (Cz) skrzydła szybowca K8, trafiamy na takie gówniane wyniki!

Google myli skrzydło i wyspę !!

Robi się poważnie!!


Gogol.gif
Gogol.gif (47.84 KiB) Wyświetlono 10207 razy


Proponuję teraz zadzwonić do Google...Gogole...ale to działa tylko w języku francuskim...
0 x
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Trzęsienie ziemi » 02/11/16, 01:23

Cześć wam,

Jestem dość zaskoczony, że dokonujesz takich odkryć dopiero w tym roku.

Wyszukiwarka Google była rewolucją od samego początku, dzięki nieustannemu „skanowaniu” globalnego internetu przechowywanego na własnych serwerach, co gwarantowało najszybsze odpowiedzi w sieci, co przyniosło jej światowy sukces.

Przez wiele lat byliśmy w stanie przeprowadzać precyzyjne wyszukiwania w Google z wyrażeniami w cudzysłowach („”), z plusami (+) lub minusami (-) przed określonymi terminami (operatory boolowskie), a te wyszukiwania zwracały odpowiedzi specyficzne dla naszych badań .

Te same wyszukiwania obejmują teraz wszystkie wyniki, których nie chcieliśmy. Google sprzedawał „słowa” kupione przez reklamodawców, regionalizację (lokalizację adresu IP żądającego) i prawdopodobnie inne kryteria (takie jak historia wyszukiwania przechowywana w plikach cookie i na serwerach Google), z których wiele mi umyka. Nie jestem członkiem... ale jest to trend „przyjaznego użytkownika”, który zadowala większość, więc to się opłaca!

Na szczęście, po pewnym zamieszaniu i skargach użytkowników, Google oferuje teraz funkcję „Narzędzia wyszukiwania”, oferującą opcje zawężania lub rozszerzania wyszukiwania („Słowo po słowie”, „Wszystkie kraje”, „Wszystkie języki”, co pozwala uniknąć pewnych filtrowanie reklam, językowe i lokalizacyjne, ale wciąż nie jest idealnie...)

Chyba że polegasz na ostrych badaniach nad małymi niezależnymi silnikami zagrożonymi ograniczeniami ekonomicznymi:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_de_moteurs_de_recherche#Moteurs_en_langage_naturel
Stąd nie ma wyjścia.

Bien à vous.
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Trzęsienie ziemi » 02/11/16, 03:57

Tak, czytam Twoje wiadomości lepiej i przepraszam za moją ostatnią wiadomość.

Problemy, które napotykasz, są rzeczywiście poważniejsze niż poprzednie...

Jednak z google.ca, do wyszukiwania: CZ skrzydło k8

Otrzymuję prawie różne wyniki, ale także propozycję:

Wyniki w tym dla CZ wyspa k8
Szukaj tylko CZ skrzydło k8.

Jeśli kliknę na drugi wybór, otrzymam 2 pierwsze wyniki w topmodel, więc słowa zostały kupione przez topmodel.

Na stronie duckduckgo.com otrzymuję inne wyniki, bardziej związane z CZ lub Czechami.

Tak czy inaczej, otwarty i darmowy internet już nie istnieje… wydaje się, że wszystko zostało sprzedane.
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!
Trzęsienie ziemi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 78
Rejestracja: 17/10/16, 14:53
x 15

Re: Google (wyszukiwarka) dostaje zły? Spadek znaczenia!




przez Trzęsienie ziemi » 02/11/16, 05:13

A co jest jeszcze bardziej niepokojące, jeśli chodzi o trafność, to po przekroczeniu granicy bistro/jestem-rozczarowany-w-dobrym-wyrazem-suisse-am-explication-t14964.html#p310379, chciałem poszukać niejasnego wspomnienia szwajcarskiej ekspresji zbliżonej do „toyet”, czegoś w rodzaju „todzet”.

Google zwraca dwie odpowiedzi „tod.zet w serwisie eBay”, a następnie przeskakuje do nieskończonej liczby odpowiedzi „todet”, bez wyboru ani wyjaśnienia zniknięcia litery „z”.

Nowe i przerażające!

Jeśli postawię "+" przed todzet, to Google daje:

Wyniki dla +touzeta
Brak wyników dla +todzet

Operatory logiczne są martwe! Google wkrótce będzie zarządzać wszystkimi naszymi „odchyleniami” bez pytania nas o zdanie!

Przyjazny użytkownik!!!
0 x
Słowo kluczowe naszego przetrwania, to życie, bo nie jemy kamyki, a następnie zabić ich z szacunkiem i rozeznania!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175