Linky: żarty i podróbki krążące w Internecie!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Linky: żarty i podróbki krążące w Internecie!




przez fabio.gel » 04/01/16, 18:33

A niebezpieczeństwo linky?
Info czy intox?



Edytuj przez moderację:

Temat podzielony od: miernik-linky-obsluga-i-instrukcje-obslugi-t9748.html

Miernik Linky od kilku miesięcy jest celem mniej lub bardziej poważnych kampanii dezinformacyjnych w oskarżeniach...

Może to być zaaranżowane przez niektórych inteligentnych facetów, którzy manipulują licznikami dysków i którzy nie będą już w stanie tego robić z Linkym…

Spróbujmy to wyjaśnić!
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79355
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 04/01/16, 18:45

Tak Fabio, kolejny w tym samym gatunku:



(jeszcze bardziej alarmistyczny...)

O ekonologii Linky (i jej wadach) mówiliśmy od dawna: miernik-linky-obsluga-i-instrukcje-obslugi-t9748.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 01 / 16, 17: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79355
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 04/01/16, 18:46

I dokument (w końcu zbiór dokumentów) trwający ponad 1:30: https://www.youtube.com/watch?v=-T7_b0fnc90
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13713
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: A niebezpieczeństwo linky?




przez izentrop » 04/01/16, 18:49

fabio.gel napisał:A niebezpieczeństwo linky?
Info czy intox?

https://www.youtube.com/watch?v=hMAvKgMf19E
Intox.
PLC znajduje się w paśmie HF, bardzo niski poziom między miernikiem a zewnętrznym koncentratorem. Poziom promieniowania jest ponad 1000 razy niższy niż na przykład w przypadku elektrycznej girlandy LED.
Przejeżdżałem już obok nadajnika France Inter GO, którego promieniowanie jest miliardy razy większe... Tylko moje radio samochodowe było zakłócone. Nikt nigdy nie był dotknięty żadną chorobą, a mimo to anteny stoją na poboczu drogi.
Istnieje oczywiście kilka stron internetowych, które zachęcają ludzi do wysyłania petycji ze względów zdrowotnych... Są całkowicie nie na miejscu.

Na odmowę Linky mam odpowiedź:

w EDF Ogólne Warunki Sprzedaży określają:
„Urządzenie pomiarowe jest konserwowane, sprawdzane i odnawiane przez EFRR.
W tym celu EFRR musi mieć możliwość dostępu do tego urządzenia w dowolnym momencie po okazaniu dowodu tożsamości swojego technika. W przypadkach, gdy dostęp do licznika wymaga obecności klienta, jest on wcześniej informowany, o ile nie zachodzi podejrzenie oszustwa, o wizycie technika. Koszty naprawy lub wymiany elementów urządzenia pomiarowego wynikające, w stosownych przypadkach, z tych wizyt ponosi EFRR (chyba, że ​​doszło do uszkodzenia z winy klienta). EFRR może modyfikować lub zastępować te elementy zgodnie z rozwojem technologicznym”
a także, że „EDF może rozwiązać umowę w przypadku niewywiązania się przez klienta z jednego z jego obowiązków przewidzianych w umowie, po wysłaniu klientowi formalnego wezwania do wykonania zobowiązań, które nie przyniosło skutku w ciągu trzydziestu dni”.

Jeśli więc odmówisz wymiany licznika, znajdziesz się bez prądu. Na dobrych warunkach...

http://droit-finances.commentcamarche.n ... ique-linky
0 x
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28

Re: A niebezpieczeństwo linky?




przez simplino » 05/01/16, 13:51

izentrop napisał:
fabio.gel napisał:A niebezpieczeństwo linky?
Info czy intox?

https://www.youtube.com/watch?v=hMAvKgMf19E
Intox.
PLC znajduje się w paśmie HF, bardzo niski poziom między miernikiem a zewnętrznym koncentratorem. Poziom promieniowania jest ponad 1000 razy niższy niż na przykład w przypadku elektrycznej girlandy LED.
Przejeżdżałem już obok nadajnika France Inter GO, którego promieniowanie jest miliardy razy większe... Tylko moje radio samochodowe było zakłócone. Nikt nigdy nie był dotknięty żadną chorobą, a mimo to anteny stoją na poboczu drogi.
Istnieje oczywiście kilka stron internetowych, które zachęcają ludzi do wysyłania petycji ze względów zdrowotnych... Są całkowicie nie na miejscu.

Na odmowę Linky mam odpowiedź:

w EDF Ogólne Warunki Sprzedaży określają:
„Urządzenie pomiarowe jest konserwowane, sprawdzane i odnawiane przez EFRR.
W tym celu EFRR musi mieć możliwość dostępu do tego urządzenia w dowolnym momencie po okazaniu dowodu tożsamości swojego technika. W przypadkach, gdy dostęp do licznika wymaga obecności klienta, jest on wcześniej informowany, o ile nie zachodzi podejrzenie oszustwa, o wizycie technika. Koszty naprawy lub wymiany elementów urządzenia pomiarowego wynikające, w stosownych przypadkach, z tych wizyt ponosi EFRR (chyba, że ​​doszło do uszkodzenia z winy klienta). EFRR może modyfikować lub zastępować te elementy zgodnie z rozwojem technologicznym”
a także, że „EDF może rozwiązać umowę w przypadku niewywiązania się przez klienta z jednego z jego obowiązków przewidzianych w umowie, po wysłaniu klientowi formalnego wezwania do wykonania zobowiązań, które nie przyniosło skutku w ciągu trzydziestu dni”.

Jeśli więc odmówisz wymiany licznika, znajdziesz się bez prądu. Na dobrych warunkach...

http://droit-finances.commentcamarche.n ... ique-linky


„Nikt nigdy nie był dotknięty żadną chorobą”
fałszywe stwierdzenie sprzeczne z faktami !! Biorąc pod uwagę poziom mocy emitowanej tuż przy antenach!!

i konieczne jest porównanie rzeczywistego poziomu w zależności od odległości malejąca jak jeden na dystansie do kwadratu, 10 razy dalej to 100 razy słabiej, 1 km to milion razy słabiej niż na XNUMX metr i dlatego z dala od anten GO poziom France Inter GO jest znacznie niższy niż poziom nadajnika linky bardzo blisko ciebie w twoim domu, również znacznie niższy niż poziom twojego telefonu komórkowego lub bezprzewodowego w kieszeni lub przy uchu!!

Więc zanim linky, przestań używać telefonu komórkowego, sieci bezprzewodowej lub Wi-Fi!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79355
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: A niebezpieczeństwo linky?




przez Christophe » 05/01/16, 14:16

simplino napisał:Więc zanim linky, przestań używać telefonu komórkowego, sieci bezprzewodowej lub Wi-Fi!


Właśnie, czy autorzy właśnie dokonali rzeczywistych pomiarów za pomocą tego rodzaju urządzeń: https://www.econologie.com/shop/capteurs ... iques-c-67 ?

Obawiam się, że nie!

Myślę, że wkrótce powtórzę krótki film z pomiarów... telefony komórkowe bardzo ewoluowały od mojego filmu z 2008 roku!!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13713
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: A niebezpieczeństwo linky?




przez izentrop » 05/01/16, 14:27

Christophe napisał:
simplino napisał:Więc zanim linky, przestań używać telefonu komórkowego, sieci bezprzewodowej lub Wi-Fi!


Właśnie, czy autorzy właśnie dokonali rzeczywistych pomiarów za pomocą tego rodzaju urządzeń: https://www.econologie.com/shop/capteurs ... iques-c-67 ?

Obawiam się, że nie!
Zrób to!
Wiadomo jednak, że promieniowanie CPL jest kilka tysięcy razy słabsze niż zwykłej diody sygnalizacyjnej (kwestia mocy, częstotliwości, a zwłaszcza energii fotonów).

CPL jest przesyłany tylko raz dziennie w formie ramki przez dochodzący kabel sieciowy.
Obawiam się, że mierzysz tylko pola magnetyczne indukowane przez prąd sieciowy 50 Hz.

powodzenia : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 05/01/16, 14:35

kilka lat temu zrobiłem test z technikiem criirem, u jednego z moich klientów, który jest bardzo świadomy dobrostanu, w tym elektromagnetyzmu.

Wniosek, CPL prawie nic nie emituje (jak odpowiednik szumu tła), ale fale WIFI, DECT lub GSM to znacznie więcej (nie pamiętam rzędów wielkości, ale robi wrażenie)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13713
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :




przez izentrop » 05/01/16, 15:26

Superform napisał:kilka lat temu zrobiłem test z technikiem criirem, u jednego z moich klientów, który jest bardzo świadomy dobrostanu, w tym elektromagnetyzmu.

Wniosek: CPL prawie nic nie emituje (jak odpowiednik szumu tła), ale Fale WIFI, DECT czy GSM to znacznie więcej (nie pamiętam rzędów wielkości, ale robi wrażenie)
Nie przesadzajmy, wciąż jest słabo http://www.radiofrequences.gouv.fr/spip.php?article39
Nawet dla 2 W max laptopa, to mniej energii niż ta sama moc światła
a przede wszystkim, dopóki nie zostanie osiągnięta częstotliwość UV, pozostaje tylko ciepło (promieniowanie niejonizujące).

Laptop przyklejony do ucha przez długi czas, nagrzewa się nie przez HF, ale przez straty w dżulach.
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79355
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 05/01/16, 15:30

Ach, nie wszystko śledziłem… Myślałem, że w Linky jest karta SIM i dlatego korzysta z sieci GSM lub 3G lub 4G… i…

Jeśli Linky używa TYLKO CPL, to autorzy tych "opracowań" to prawdziwe dupki!! Zupełnie jak suka, która kilka lat temu powiedziała, że ​​świetlówki emitują niebezpieczne fale!! Problem sprawił BUZZ bez żadnych podstaw naukowych !! Nawet telewizja francuska przekazała… szkoda!

CPL nie emituje żadnych fal poza oczywiście połączeniem CPL + Wifi...

: Evil: : Evil:

Przepraszam, że mówię surowo, ale denerwuje mnie tyle głupoty! !
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 220