Freaks przeciwdziałać

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)

Freaks przeciwdziałać




przez moby25 » 07/01/11, 09:43

Bonjour a tous

Od 2 dni, kiedy wracam do domu lub przedwczoraj w nocy, wywala mi główny wyłącznik automatyczny.

Na moim panelu żaden z wyłączników nie zadziałał.
Ale hej, mój obraz wymaga odnowienia. To majsterkowanie.

Jak mogę przetestować obwód lub inny element, aby określić, który obwód jest uszkodzony.

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Licznik podróży




przez Gaston » 07/01/11, 09:59

moby25 napisał:Od 2 dni, kiedy wracam do domu lub przedwczoraj w nocy, wywala mi główny wyłącznik automatyczny.
Istnieją dwie możliwości wyzwolenia głównego wyłącznika:

1) Przekroczenie dopuszczalnej mocy (jeśli masz abonament 45A, ustawiasz 5 obwodów na 10A: żaden z obwodów nie jest uszkodzony, ale suma przekracza). Jeżeli posiadasz elektroniczny licznik EDF, musi on zapamiętać maksymalną wartość, jaką przekroczył.

2) Zadziałała funkcja „wyłącznika różnicowego”. Jeśli panel nie jest wyposażony w jeden lub więcej wyłączników różnicowych (zwykle 30 mA), upływ prądu do ziemi jest wykrywany jedynie przez mechanizm różnicowy głównego wyłącznika automatycznego. Ponieważ jest to problem losowy, znalezienie przyczyny nie jest łatwe...
Możesz (odciąć prąd) zmierzyć rezystancję każdego obwodu w stosunku do ziemi, ale jeśli przyczyną wycieku jest sprzęt, może to nastąpić tylko wtedy, gdy jest włączony...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/01/11, 11:12

Rzeczywiście, może to być irytująco niekonsekwentne!

Niemniej jednak, gdy stwierdzisz, że generał się wyłączył, obniżasz wyłączniki na wszystkich liniach.

Przekazujesz generała.

I cofasz się po kolei do każdej linii. Przy odrobinie szczęścia wybuchnie w momencie, gdy zaatakujesz wadliwą „gałąź”.

Miejmy nadzieję...

A jeśli to zadziała, zrób to samo ponownie, odłączając wszystkie odpowiednie urządzenia i podłączając je ponownie, jedno po drugim, aż do zatrzymania. I ty jesteś winien.

Ale w rzeczywistości, jeśli znajduje się na granicy tolerowanych wycieków, może nie wyskoczyć podczas testowania i wyskoczyć później.

Zapomniałem: a priori podejrzewam tylko urządzenia posiadające gniazdo z uziemieniem (czyli gniazdo z metalowym „titonniotem” pośrodku). Pozostałe (prosta wtyczka z dwoma złączami) nie są uziemione i nie powodują prądu upływowego...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/01/11, 11:16

Podejrzane a priori są dwie kategorie urządzeń: ulegające korozji (pralka itp.) i te narażone na działanie wilgoci (miałem taki problem ze staromodną elektryczną płytą grzewczą, z obracającymi się przyciskami: przelewająca się wrząca woda , wyciek pod przyciskiem, nieszczelna uszczelka, upływ prądu, potknięcie dobrze po - przeniknięcie tego zajęło trochę czasu; powiedzieć, że może być „nudne”!)
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 07/01/11, 11:18

Obecnie nie wiem, czy jest to bezpośrednia przyczyna, ale wszędzie jest bardzo mokro ze względu na topniejący śnieg.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 07/01/11, 11:21

Zapomniałem: a priori podejrzewam tylko urządzenia posiadające gniazdo z uziemieniem (czyli gniazdo z metalowym „titonniotem” pośrodku). Pozostałe (prosta wtyczka z dwoma złączami) nie są uziemione i nie powodują prądu upływowego...



Upływ prądu do ziemi może pochodzić z żeńskiej strony gniazdka (gniazda ściennego).
Zdarzyło mi się to już dwa razy. Jednak z dobrymi ujęciami (Legrand).
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/01/11, 11:27

Nie wiedziałem

Ale tak naprawdę urządzenia to tylko pierwsza i najłatwiejsza hipoteza.

Miałem przewodniki pogryzione przez mysz (która również została porażona prądem, więc sama została ukarana).

Więc tak, jeśli test „urządzeń” jest negatywny, musisz spojrzeć szerzej!
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 07/01/11, 11:31

A priori myślę podobnie jak Gaston, że jest to autoryzowany nadmiar mocy.

Czy to ogrzewanie elektryczne?
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/01/11, 11:57

Jeśli chcesz iść do przodu, odpowiedz na pytania!

masz licznik elektroniczny? jeśli tak, zapamiętuje maksymalną pobraną moc, zobaczysz, czy to moc spowodowała skok... w przeciwnym razie będziesz musiał trochę więcej pomyśleć

jaki typ wyłącznika? na jaki prąd jest ustawiony? 15A? 30A...?

czy to różnica? jaki prąd różnicowy? 500mA?

lista podłączonych urządzeń... ogrzewanie elektryczne, maszyna

pierwsza wskazówka: całkowicie odłącz wszystko, czego nie używasz... jeśli po ponownym podłączeniu zacznie działać, będziesz miał winowajcę!
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 07/01/11, 12:32

Nie jest to spowodowane ograniczeniem mocy, ponieważ nie korzystam już z ogrzewania elektrycznego. Miałem już taką sytuację

To wyłącznik różnicowy 300 mA (muszę sprawdzić)

Właśnie pomyślałem, że może mam w ogrodzie listwę zasilającą....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112