Francuskie testy nuklearne na Saharze - Arte

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Francuskie testy nuklearne na Saharze - Arte




przez Christophe » 10/02/10, 19:49

Dziś wieczorem, środa w historii, specjalne testy atomowe:

Niech żyje Bomba!

Środa, 10 lutego 2010 o 20:35

Powtarza:
Bez powtórki
Niech żyje bomba!
(Francja, 2005, 86 mln)

W 1962 roku na algierskiej pustyni próba nuklearna kończy się niepowodzeniem... Film telewizyjny Jean-Pierre'a Sinapi, opowiadający o mało znanym wydarzeniu, trzyma nas w napięciu od pierwszego do ostatniego obrazu.

Algieria, 1 maja 1962. Wojna się skończyła, ale na mocy tajnych porozumień z FLN de Gaulle kontynuuje francuskie testy atomowe na Saharze. Philippe, młody porucznik, oraz trzej poborowi z kontyngentu, Fred, Jaubert i Jviens, wchodzą w skład jednej z kompanii odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa wokół góry Taourirt, gdzie odbędzie się podziemna próba nuklearna. Ale podczas testu Taourirt pękł; chmura atomowa ucieka z góry i rozprzestrzenia się nad młodymi żołnierzami...

Skandal państwowy

W listopadzie 1961 roku Francja przeprowadziła pierwszą podziemną próbę nuklearną w Algierii. W maju 1962 roku, podczas drugiego testu, góra wypuściła radioaktywną chmurę. Zainspirowany tym wypadkiem Jean-Pierre Sinapi przenosi nas do czasów, gdy Francja starała się, aby jej głos był słyszalny na arenie światowej. Ewentualne „szkody uboczne” nie mają znaczenia: racje stanu są warte życia kilku osób. Reżyser nie patrzy jednak moralizująco na swoich bohaterów, wszystkich rzuconych w wir historii...


Część 2: środa, 10 lutego 2010 o godzinie 22:00

Tajemnice archiwalne

1946. Próby atomowe w Bikini. Fascynujące śledztwo historyczne oparte na zdjęciach archiwalnych, znanych lub wcześniej niepublikowanych.

Odkąd istniało kino, nigdy tak wiele kamer nie sfilmowało wydarzenia. Skąd tyle zamieszek związanych z urządzeniami do tworzenia obrazów dwóch eksplozji atomowych na Pacyfiku w następstwie wojny?


http://www.arte.tv/fr/Comprendre-le-mon ... 55598.html

Mam nadzieję, że podniesie to trochę poziom po wczorajszym katastroficznym temacie: https://www.econologie.com/forums/internet-l ... t9277.html

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 20/02/10, 10:49

ta historia była trochę identyczna z tą, która wydarzyła się w ZSRR i Stanach Zjednoczonych
wielu pracowników cywilnych i wojskowych zostało zaangażowanych w badania przez przypadek lub dobrowolnie, aby poznać bezpośrednie i pośrednie skutki radioaktywne
niestety w przypadku każdego nowego wynalazku ryzyko jest nieznane i realne
kto wie ? może z naszymi „nieszkodliwymi” telefonami komórkowymi
Czy na horyzoncie rysuje się katastrofa?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 23/02/10, 20:31

Ofiarami są poborowi, a nie rekruci. Czy ktoś wie, po co wysyłano poborowych, żeby służyli jako ludzkie króliki doświadczalne? Mam na ten temat swoje zdanie i osobistą historię na szczęście nie doświadczoną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 23/02/10, 21:37

jeśli trochę się zastanowimy, łatwo zrozumiemy............
nie znęcamy się nad rodziną!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 24/02/10, 15:38

Cóż, nie, poborowi jest mniej w populacji i możemy wskazać inne przyczyny niż narażenie na promieniowanie.
Wojsko pozostałoby we względnym kontakcie i dlatego nawiązałoby szybszy kontakt z wystawami, w związku z czym wojsko musiałoby szybciej się nimi zająć.

W serii spiskowej daj spokój, państwo ma rozproszenie próby w populacji - biorąc pod uwagę ślepą kalibrację, czyli klasyczne narażenie środowiskowe - ale możliwość monitorowania każdej narażonej osoby (dostęp do akt ZUS i Stanu Cywilnego) ).
A tym drugim trudniej jest zebrać się w grupę i otrzymać odszkodowanie.
Ale od tego czasu istnieje Internet oferujący ogromne możliwości wymiany pomysłów i informacji...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/02/10, 17:01

Szkoda, że ​​bym to nagrał.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 24/02/10, 19:04

Czy ktoś wie dlaczego ci poborowi znaleźli się na pierwszej linii frontu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 24/02/10, 19:35

Prawdopodobnie dlatego, że wydaliśmy im zamówienie lub zaprosiliśmy do obejrzenia tego ładnego grzyba.

Pytanie dlaczego dostali taki rozkaz, wiedząc, że to samo zjawisko miało miejsce w USA i ZSRR na żołnierzach.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 25/02/10, 10:26

Były oceaniczny napisał:Cóż, nie, poborowi jest mniej w populacji i możemy wskazać inne przyczyny niż narażenie na promieniowanie.
Wojsko pozostałoby we względnym kontakcie i dlatego nawiązałoby szybszy kontakt z wystawami, w związku z czym wojsko musiałoby szybciej się nimi zająć.
W serii spiskowej daj spokój, państwo ma rozproszenie próby w populacji - biorąc pod uwagę ślepą kalibrację, czyli klasyczne narażenie środowiskowe - ale możliwość monitorowania każdej narażonej osoby (dostęp do akt ZUS i Stanu Cywilnego) ).
A tym drugim trudniej jest zebrać się w grupę i otrzymać odszkodowanie.
Ale od tego czasu istnieje Internet oferujący ogromne możliwości wymiany pomysłów i informacji...


Były oceaniczny napisał:Prawdopodobnie dlatego, że wydaliśmy im zamówienie lub zaprosiliśmy do obejrzenia tego ładnego grzyba.

Pytanie dlaczego dostali taki rozkaz, wiedząc, że to samo zjawisko miało miejsce w USA i ZSRR na żołnierzach.

Nie jesteś daleko od prawdy Ex-oceanio.

Powiedziałem, że mogę przedstawić nie opinię, ale świadectwo: ci poborowi, którzy mieli ogromny zaszczyt i przywilej znalezienia się na pierwszej linii frontu, zostali wybrani według określonych kryteriów. Nie mamy jeszcze odwagi tego powiedzieć: kary kumulowali głównie poborowi, ale także homoseksualiści, komuniści itp. Krótko mówiąc, chłopaki najpierw byli przez hierarchię kwalifikowani jako „Mali Wojskowi”, a potem otrzymywali status „agenta pogodowego”, prezentowanego w ramach promocji, i były one dobre dla strefy zakazanej...

Ofiary nie mają odwagi tego powiedzieć, bo pojawiłoby się zbyt wiele reakcji typu „to im wyjdzie na dobre na twarz”. Byłoby to dla nich nie do zniesienia.

W razie potrzeby złożę zeznania, ja również zostałem sklasyfikowany jako „niezbyt wojskowy” i „agent pogodowy” dobry dla Mururoa. Na szczęście dla mnie decyzja została podjęta zbyt późno (zostały mi 3 miesiące i zaczynaliśmy skracać czas trwania SM), a na moje miejsce wybrano innego.

Kolejna ciemna karta w historii Francji.
Ostatnio edytowane przez Leo Maximus 25 / 02 / 10, 14: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 25/02/10, 14:27

Było prawie Testy nuklearne w 2050 r wszystkie kategorie (oficjalnie) na świecie!!!

Realizowano je wszędzie: klimatyczne ujęcia w terenie ze znanym nam opadem.
Podmuchy atmosferyczne z dużej wysokości, w kilku przypadkach powodujące uszkodzenie warstwy ozonowej.
Następnie wykonali zdjęcia kosmiczne: testy szybko zarzucono ze względu na wpływ na jonosferę, zdjęcia przeprowadzone na Pacyfiku umożliwiły zakłócenie sprzętu elektronicznego na tysiące kilometrów...
Były podwodne, podziemne ujęcia, szybko wykonywane na miękkich glebach, aby uniknąć tellurycznego „przebudzenia uskoków”, podwodne podziemne (Mururoa)....bardzo często w najbardziej rajskich miejscach na świecie (Polinezja, wyspy bikini, Australia...)
Tysiące cywilów zostało wysiedlonych z dnia na dzień, a ich domy zostały całkowicie zniszczone, a ich dzieci skażone…
Szaleństwo ludzkie nie ma granic...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 337