Milenijne cele rozwoju: jakie wyniki?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Tanguysauvin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/12/09, 19:10

Milenijne cele rozwoju: jakie wyniki?




przez Tanguysauvin » 15/12/09, 10:48

Witam,

Podczas szczytu w Kopenhadze chciałbym zwrócić Państwa uwagę na inne równie ważne dla mnie kwestie. Milenijne Cele Rozwoju mają spełniać kilka celów, takich jak walka z głodem, dostęp do wody pitnej, równouprawnienie płci itp.

Starają się osiągnąć te cele z dość praktycznego punktu widzenia, na ogół pomagając lokalnym podmiotom w rozwijaniu ich projektów. Co więcej, dość ciekawe jest obserwowanie ich sposobu działania, który trochę kłóci się ze stereotypem, że aby pomóc krajom Południa, trzeba stworzyć szkołę, wysłać im żywność, umorzyć dług lub wysłać im pieniądze... Zagłębiając się w temat, zdajemy sobie sprawę, że tego typu działania nie sprawdzają się zbyt dobrze…

Oto artykuł, który przedstawia trochę tego, czym są te Milenijne Cele Rozwoju, które odzyskałem ze strony, która przedstawia trwające działania:

2010: 10. rocznica celów
Jakie wyniki dla Francji?

We wrześniu 2010 r. ONZ zbada postępy w realizacji ośmiu milenijnych celów walki z ubóstwem przyjętych przez społeczność międzynarodową (191 krajów). Na kilka miesięcy przed pierwszą oceną przed 2015 r., gdzie znajduje się Francja? Jakie są konsekwencje kryzysu gospodarczego i żywnościowego w zwalczaniu nędzy?

Ekologiczna i ludzka świadomość jednostek jest dziś uznawana, ale czy znają oni Milenijne Cele Rozwoju i związane z nimi wyzwania? Czy wiedzą, że każdy kraj zobowiązał się i będzie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje zobowiązanie w zakresie pomocy? Czy znają projekty realizowane w terenie i rozwój działań, które się pojawiły?

Osiem celów milenijnych ma wspólny i ambitny cel, jakim jest reagowanie na obawy dotyczące przyszłości planety i ludzi, którzy ją tworzą: walka z ubóstwem, śmiertelnością niemowląt, zdrowiem, środowiskiem, globalnym partnerstwem itp.

Podnoszenie świadomości Osiem Celów wśród szerokiej opinii publicznej zmieni mentalność i zmotywuje władze publiczne do wzmożenia działań i wsparcia.

Wiele powodów, dla których warto dowiedzieć się o Milenijnych Celach Rozwoju (MCR):
- Dowiedz się o zaangażowaniu Francji w ONZ na rok 2015.
- Odkryj znaczenie, jakie Francja przywiązuje do biednych krajów?
- Znajomość MCR przez ogół społeczeństwa determinuje ODA (pomoc
rozwój publiczny).
- Poznaj postęp w zakresie rozwoju we wszystkich kwestiach.

Więc powiedz tak:
walka z ubóstwem i głodem
edukacja podstawowa dla wszystkich
równość płci
zmniejszenie śmiertelności niemowląt
poprawa zdrowia matek
walka z chorobami
zrównoważone środowisko
globalne partnerstwo

Źródło: http://www.huitfoisoui.fr

Moim zdaniem mają dobre pomysły, to z pewnością jedyny sposób, aby posunąć sprawy do przodu, a co o tym sądzisz?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 15/12/09, 11:14

Dlaczego mówisz w 3 osobie?

Powinieneś raczej powiedzieć "mamy"... mylę się?

Poza tym ciekawe tematy… ale to wciąż promocja filmu… więc dlaczego nie zacząć od tego z całą uczciwością? :zaszokować:

Przepraszam, trochę irytują mnie wszelkiego rodzaju spamerzy...szczególnie ci, którzy próbują udawać...
0 x
Tanguysauvin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/12/09, 19:10




przez Tanguysauvin » 15/12/09, 11:20

To nie jest film! Gdzie to widziałeś?

Mówiłem o ich systemie pomocy miejscowym zamiast tworzenia lokalnych organizacji, które wykonują swoją pracę, dlatego uważam to za interesujące.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 15/12/09, 12:07

:zaszokować: Ej a co to jest http://www.ldmproductions.fr/8/ ?

Kurczak z hormonami?

Obraz

Jest połączony na wszystkich stronach http://www.huitfoisoui.fr
0 x
Tanguysauvin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/12/09, 19:10




przez Tanguysauvin » 15/12/09, 12:14

Och, rozumiem, nawet nie widziałem tej historii z filmu! Krótko mówiąc, jeśli został wydany w 2009 roku, musiał już minąć, skoro jest już 15 grudnia. Tak czy inaczej, wątpię, by był to film komercyjny do zarabiania pieniędzy.

Kurczak z hormonami? ha ha. Powiedziałbym raczej, że ładne plecy.

W każdym razie nie to było celem mojego postu, bardziej chodziło o to, aby dowiedzieć się, co sądzicie o tego rodzaju akcji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 15/12/09, 12:24

Ach tak, według zestawu prasowego jest raczej „stary”: wyemitowany w październiku 2008 jako zapowiedź.

por http://www.ldmproductions.fr/8/press/Do ... 231208.pdf

Co do akcji: tak, to dobrze, ale powodzenia, bo tak długo, jak system ekonomiczno-finansowy jest przegniły do ​​szpiku kości i dla większości „bogatych” liczą się tylko interesy osobiste (wszyscy, którzy potrafią surfować po sieci, należą do bogatych) no cóż, taka akcja będzie stratą czasu...

Zobacz „milczącą umowę”:
https://www.econologie.com/forums/j-accepte- ... t8934.html
http://www.dailymotion.com/video/x2agre ... shortfilms
0 x
Tanguysauvin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/12/09, 19:10




przez Tanguysauvin » 15/12/09, 12:59

Będę z tobą szczery, słyszałem ten widok tysiące razy.

Ale co robimy oprócz zauważenia, że ​​sprawy nie idą dobrze (co jest prawdą samo w sobie)?

Opowiadamy się za rewolucją lub odrzuceniem systemu jako całości, minęło już ponad 200 lat od powstania tego pomysłu. W 1789 r. mieliśmy rewolucję, której rezultatem były tysiące ofiar, przez cały XIX wiek podłożyliśmy bomby (patrz anarchizm), które zabiły niewiarygodną liczbę ludzi będących u władzy lub bliskich władzy, nawet wywołaliśmy pierwszą wojnę światową w ten sposób.

Widzieliśmy, co dały nam kraje komunistyczne: miliony zgonów.

Wniosek, widziałem twój film, akceptuję. Cóż, ja wyraźnie akceptuję i opowiadam się za stopniową ewolucją. W Afryce śmiertelność niemowląt spadła o połowę w ciągu 20 lat (lub mniej więcej), nie mówmy, że nic się nie dzieje. Akceptuję więc dzisiaj i jutro staram się ulepszyć świat.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 247