Francuski autokar potoczył się w oleju: skonfiskowane puszki

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Francuski autokar potoczył się w oleju: skonfiskowane puszki




przez słoń » 12/12/09, 16:23

Francuski autobus jeździł na ropie: puszki skonfiskowane przez duńską policję
15:03 12 grudnia 2009 Drukuj Wyślij znajomemu

(Belga) Duńska policja skonfiskowała setki litrów oleju spożywczego potrzebnego do powrotu z Kopenhagi autobusu francuskiego stowarzyszenia, które prowadzi kampanię na rzecz recyklingu tej substancji na paliwo, w obawie, że zamiast tego zostanie ona wykorzystana do produkcji bomb, według świadkowie.

„Policja skonfiskowała naszą ropę w celu zwrotu w obawie, że użyjemy jej do produkcji bomb” – Grégory Gendre, 31 lat, koordynator stowarzyszenia „Roule Ma Frite”, które „nie chce być asymilowane z bandytami”, – nalega. Według zdjęć duńskiej firmy produkcyjnej Local Eyes, które obejrzała AFP, trzy policyjne furgonetki zablokowały w piątek autobus w pobliżu Ministerstwa Środowiska w Kopenhadze, sprawdziły jego pasażerów i chwyciły kanistry z olejem umieszczone w bardzo widocznym miejscu na dachu. „Młodzi ludzie, około dwudziestu, byli zszokowani armią policjantów, którzy otoczyli ich, jakby byli poszukiwanymi przestępcami” – powiedział kamerzysta Robert Hermansen. Według Gregory'ego Gendre policja przejęła 17 puszek oleju odpowiednio o pojemności 20 i 50 litrów, zawierającego 250% mieszanki z olejem napędowym. Te 17 litrów przeznaczono na podróż powrotną zaplanowaną na 20 grudnia. „Ale policja powiedziała nam w sobotę, że zwróci nam je dopiero XNUMX-go” – dwa dni po zakończeniu szczytu klimatycznego ubolewał aktywista, wzywając ambasadę francuską do interwencji u władz duńskich. (ZAWIETRZNY)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/12/09, 18:48

Czy to nie jest to, co nazywamy „tworzeniem szumu”???

Poważnie, ile pojazdów można uruchomić na całym oleju spożywczym z Francji, Belgii i Nawarry???

Jeśli taka jest ich wizja Kopenhagi, jeśli zostaną w domu, będzie ona jeszcze bardziej energooszczędna!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 12/12/09, 19:17

To nie jest źle !! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 12/12/09, 19:38

Ale ciii : Wink:

Zirytujesz Jonule...

Poza tym nie wiedziałem, że trzymanie puszki z oliwą grozi podejrzeniem o bycie zamachowcem w Danii : Chichot:
0 x
Obraz
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 12/12/09, 19:47

Więc czegoś nie rozumiem:

Dlaczego obwiniasz ich, kiedy próbują zrobić coś konkretnego, az drugiej strony forum mówisz, że toczenie w oleju jest super itp.
Czy nie jesteś trochę hipokrytą?
Powinieneś wiedzieć, po której stronie ogrodzenia jesteś!
To nie przez zniechęcanie do inicjatyw posuniesz naprzód swoją sprawę, zaczynam wierzyć, że jesteś dobry tylko w mówieniu i krytykowaniu, ale zrobienie czegoś konkretnego jest trudne....
: Evil:
I nie jest to pierwszy raz, kiedy zauważyłem tego rodzaju sprzeczność, odkąd się tym zająłem forum .
Wyjaśnij więc jasno swój punkt widzenia, inaczej tą niekonstruktywną postawą odstraszysz wszystkich, którzy chcieliby zmienić swój sposób życia na bardziej ekologiczny.
Nie odbierzcie tego źle, raczej jako zaproszenie do bycia mniej „elitarnymi” w swoich wystąpieniach, które widzą także ludzie, którzy nic nie rozumieją!
Trochę pedagogiki, do cholery!

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/12/09, 23:04

???? Czy byłem zniechęcony? Przekazałem jedynie informacje, co po raz kolejny pokazało, jak tępi potrafią być gliniarze! : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 13/12/09, 00:33

Elephant, nie sądzę, że post netshamana był adresowany do ciebie :D , ponieważ opublikowałeś te informacje bez ich krytykowania. Moim zdaniem chodzi raczej o uściślenie komentarzy, które po nim nastąpiły.
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 13/12/09, 01:41

Przepraszam, że odpowiadałem na did67:

Czy to nie jest to, co nazywamy „tworzeniem szumu”???


Myślę, że taki jest cel operacji, prawda?

Poważnie, ile pojazdów można uruchomić na całym oleju spożywczym z Francji, Belgii i Nawarry???


Z pewnością ich liczba jest dziś ograniczona, ale zależy to tylko od podjęcia przez państwo działań ułatwiających jej wykorzystanie (wierzę, że w naszych snach)

Jeśli taka jest ich wizja Kopenhagi, jeśli zostaną w domu, będzie ona jeszcze bardziej energooszczędna!


To konstruktywna odpowiedź, brawo!

Celem tej akcji było z pewnością podniesienie świadomości na temat tego paliwa i jego wykorzystania!

słoniu, ja też podskoczyłem, kiedy zobaczyłem reakcję szefów, więc zadałem sobie pytanie, czy ta konferencja nie jest znowu fikcją, skoro po raz kolejny karzemy ludzi, którzy podejmują inicjatywę, która nie jest „kierowana” przez władzę lub państwo.
Poza tym, gdyby chcieli podłożyć bomby, nie wystawiliby swoich puszek na widok publiczny.
To nie ma znaczenia, ci Duńczycy są głupi, zauważ, to tak jak tutaj, czy gdziekolwiek.
Ich programowanie naprawdę wymaga przeglądu, cholerne roboty!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/12/09, 01:57

Halo

Poza tym, gdyby chcieli podłożyć bomby, nie wystawiliby swoich puszek na widok publiczny.
To nieważne nawak, oni są głupi duńscy policjanci, zauważ, że jest jak tutaj gdzie indziej lub gdziekolwiek .
Ich programowanie naprawdę wymaga przeglądu, cholerne roboty!

We Francji nie jest lepiej, jeśli chcesz wejść na pokład małego Jodela, aby odbyć lokalny lot, konfiskuje on butelkę wody mineralnej na wypadek, gdyby była to substancja wybuchowa.

Od 11 września wszędzie widzą złych facetów...
Pośredni koszt tego fałszywego bezpieczeństwa wystarczyłby do wyeliminowania głodu na świecie.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 13/12/09, 02:37

Myślę, że netshaman ma rację, trochę skomplikowane jest śledzenie tego, co dzieje się w sieci forum.

Ale trzeba już wyraźnie zauważyć, że ludzie na forum nie są jednorodne w swoim myśleniu, dalekie są od tego, nie ma jednoznacznych rozwiązań/odpowiedzi. Myślę, że dlatego odniesienie do Jonule'a.


Ze swojej strony też nie rozumiałem ich reakcji.Na pewno nie wierzę, że ropa nas uratuje (problem ilości, opłacalności - ktoś będzie musiał zapłacić podatki) może i zdrowia. Ale tak naprawdę uważam, że fajnie jest spróbować przedstawić pewne pomysły w Kopenhadze, zwłaszcza że w przypadku oleju pochodzącego z recyklingu (nawet jeśli może być on stosowany tylko w małych ilościach) jest to korzystne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 358