Ginie mega pole naftowe Burgan w Kuwejcie (1,4 mb/d).

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Ginie mega pole naftowe Burgan w Kuwejcie (1,4 mb/d).




przez freddau » 27/09/09, 14:22

Mega pole naftowe Burgan w Kuwejcie (1,4 Mb/d) pozostało tylko około 10 lat życia. Światowa produkcja ropy spada o 6,7% rocznie (Grupa Gerson Lehman)

Bez pomocy międzynarodowych koncernów naftowych produkcja z drugiego co do wielkości pola naftowego na świecie może spaść. Kuwejt, który wydobywa 2.2 mln bbl dziennie, nie przedłużył umów z kilkoma międzynarodowymi koncernami naftowymi, w tym z BP i Chevron.

Burgan, drugi pod względem wielkości po Ghawar w Arabii Saudyjskiej, ma szacunkową przepustowość na poziomie 1.4–1.5 mln baryłek dziennie. Prawdopodobnie można było go utrzymać przez ponad 10 lat. Bez specjalistycznej wiedzy produkcja spadnie w ciągu pięciu lat.

...

Burgan, znajduje się bardzo daleko na szlaku wyczerpywania się zasobów i, o ile nowa, nieznana jeszcze technologia, w ciągu 10–20 lat osiągnie etap porzucenia.

Ten sam los czeka dużą liczbę złóż nadolbrzymów, w tym Ghawar, Samotlor (w Rosji), Agha Jari, Ahwaz, Gach Saran, Marun (wszystkie w Iranie), pola Bolivar Coastal w Wenezueli, Cantarell (dużo w wiadomościach) w Meksyku, Huntington Beach, Long Beach i Wilmington w Kalifornii, wschodnim Teksasie oraz Yates w Teksasie i Prudhoe Bay na Alasce.

Rosnące tempo spadku wydobycia tych złóż jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do światowego tempa spadku wydobycia czarnej ropy, obecnie szacowanego na 6.7% rocznie i stale rosnącego.

Te przygnębiające statystyki oznaczają, że pilnie potrzebne są inne źródła paliwa transportowego.


W sieci:

Bęben z ropą: analiza szybkości spadku (pdf)
http://www.theoildrum.com/pdf/theoildrum_4820.pdf

Źródła Grupa Gersona Lehmana
http://www.glgroup.com/News/Burgan-fabl ... 43526.html

http://contreinfo.info/breve.php3?id_breve=7353
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/09/09, 16:41

: Arrow: To informacja, która wywoła uśmiech na twarzy Dirk Pitt. 8)
Od lat słusznie pokazywał nam awatar ilustrujący Peak Oil (spadek światowej produkcji ropy w związku z wyczerpywaniem się złóż).

Do chwili obecnej żaden polityk ani ekonomista nie przekazuje tego rodzaju informacji. : Evil: :x

Nie wiem, kto powiedział (wielki naukowiec), że ludzkość zniknie na długo przed końcem zapasów ropy, ze względu na konsekwencje wykorzystania tej ropy…

Najgorsze jest to, że koncerny naftowe i inni oportuniści mają nawet nadzieję wykorzystać globalne ocieplenie do eksploatacji złóż ropy, które ich zdaniem znajdą w pobliżu Bieguna Północnego...
:płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 27/09/09, 21:46

Moué, to nie wyczerpywanie się mega złóż XX wieku oznacza koniec ropy...

Aby zatem zakwalifikować się np. ten wywiad wideo z Le Floch Prigent
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/09/09, 22:02

: Arrow: Nie zmienia to faktu, że PILNIE należy przestać marnować ropę naftową tak, jak to robimy w transporcie…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 27/09/09, 22:06

Nigdy nie powiedziałem czegoś przeciwnego… ale olej marnujemy zwłaszcza podczas ogrzewania!

Pkoi? Bo w przeciwieństwie do transportu (nie mówię tylko o samochodach prywatnych), gdzie tak naprawdę nie ma poważnych alternatyw dla oleju, do ogrzewania, mamy rozwiązania, które można zastosować od ręki!!

To się nazywa: izolacja, energia słoneczna i...zmiana zachowań!

Krótko mówiąc, chcę tylko powiedzieć: w roku 2100 ropy będzie jeszcze całkiem sporo...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/09/09, 22:52

Christophe napisał:Nigdy nie powiedziałem czegoś przeciwnego… ale olej marnujemy zwłaszcza podczas ogrzewania!

Pkoi? Bo w przeciwieństwie do transportu (nie mówię tylko o samochodach prywatnych), gdzie tak naprawdę nie ma poważnych alternatyw dla oleju, do ogrzewania, mamy rozwiązania, które można zastosować od ręki!!

To się nazywa: izolacja, energia słoneczna i...zmiana zachowań!
Tak, to prawda, dla mnie było to oczywiste... :?
Masz rację, że to podkreślasz. : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 27/09/09, 23:00

Rooch, nie denerwuj się...

Wiem, że 60% osób mogłoby być zadowolonych z drugiego samochodu elektrycznego, ale wyraziłem się jasno: „nie tylko samochody”…

Na razie nigdy nie widziałem żadnych elektrycznych ciężarówek do transportu drogowego...nawet we śnie w pipoproto producenta...

Wystarczy kilka prototypów hybrydowych i elektrycznych śmieciarek...

Nie brakuje jednak powierzchni, aby umieścić tam kilkadziesiąt m² fotowoltaiki. :)
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 27/09/09, 23:35

Nie brakuje jednak powierzchni, aby umieścić tam kilkadziesiąt m² fotowoltaiki.


Całkiem, i to nie jedyne miejsce, gdzie moglibyśmy je umieścić... na przykład pociągi! Ale to oczywiste, tylko do użytku na zewnątrz... także na dachach stacji. Tylko w tym kontekście musimy dotrzeć do kolosalnych powierzchni! :zaszokować: Nie wspominając już o pociągach zaparkowanych na terenach zewnętrznych. Wiem również, że istnieją projekty wykorzystania filarów, na których podtrzymują kable energetyczne za pośrednictwem małych turbin wiatrowych, aby zobaczyć przyszłość tego typu projektów. Choć wydaje mi się, że z tymi małymi turbinami wiatrowymi jest sporo problemów, to do wprowadzenia prądu do sieci w związku z produkcją potrzeba stosunkowo sporego sprzętu...
Czy ktoś wie ile pociągów kursuje w Europie? Liczba stacji? Co więcej, w przypadku pociągów jest to bardzo praktyczne, jeżdżą głównie w ciągu dnia : Chichot:

Dla turbin wiatrowych: http://www.noe.org/fr/les-pilnes-rseau- ... 760p1.html

Wracając do tematu, nie sądzę, żeby politycy spodziewali się realnego spadku dostępności ropy, a jedynie dużego wzrostu jej ceny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 28/09/09, 05:20

dobry wieczór

w miejscu, do którego się odwołujesz, jest to kwestia słupów nośnych sieci trakcyjnej, jest ich bardzo wiele we Francji i na całym świecie... ale znowu chodzi tu między innymi o badania wpływu hałasu, aspektem ryzyko kolizji z ptakami: moim zdaniem obecne pociągi zabijają więcej ptaków niż istniejące we Francji turbiny wiatrowe... z drugiej strony oczywiście ci, którzy mówią o instalowaniu tych turbin wiatrowych, sami wsiadają do pociągu, ale z drugiej strony z drugiej strony nie należy często oglądać pociągów przejeżdżających na wsi, kiedy ich prędkość jest największa: występują duże turbulencje i bardzo często w znacznej odległości (kilka metrów), na tyle, że wielu traci orientację (turbiny wiatrowe oczywiście) i nie tylko na północy, ich ostrza zostaną wystawione na próbę. i nie wszystkie tory kolejowe są zelektryfikowane!

jeśli chodzi o fotowoltaikę, czemu nie, są tam gigantyczne niezamieszkane powierzchnie, ale poza stwierdzeniem, że byłyby idealne do tego zastosowania, proszę o zobaczenie: na przykład płaskowyżu Larzac, jest mnóstwo wolnej przestrzeni, bez upraw, bez lasu ponieważ jest porywany przez silny wiatr, dlatego idealnie nadaje się do wykorzystania energii wiatru... ale zniekształciłby krajobraz, zagroził ptakom itp.

instalować turbiny wiatrowe w środowisku morskim, blisko wybrzeża: ale musimy także pomyśleć o ptakach żyjących wzdłuż wybrzeża: mewach, mewach i innych ptakach... nie zapominając o burzach, falach, morskim powietrzu i woda (słona, nawet bardzo słona)... a rachunek za osadę też będzie bardzo słony!

ostatecznie to wśród najzagorzalszych ekologów znajdujemy najwięcej przeciwników turbin wiatrowych, wierząc, że zdecydowanie wolą dobry reaktor jądrowy od wielu innych rozwiązań.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 28/09/09, 05:53

re

duże złoża wyczerpią się, a ceny znów wzrosną: kanadyjskie piaski bitumiczne znów staną się i powinny stać się opłacalne... nadchodzą złe czasy dla ekologii.

Jeff
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209