Faszyzm finansowy i zielony wzrost, postęp solidarności

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Faszyzm finansowy i zielony wzrost, postęp solidarności




przez Capt_Maloche » 04/08/09, 14:47

Na stronie Solidarité et Progrès: http://www.solidariteetprogres.org/

Obraz

twoja opinia?

Jest to bardzo prawdziwe w przypadku „ZIELONEGO BIZNESU”
Nie myli się też, gdy twierdzi, że powrót do przeszłości nie jest możliwy (ma na myśli bez wojny i zagłady)

Z drugiej strony nie jestem pewien, czy Yahn Arthus Bertrand nakręcił swój film DOM na potrzeby wyborów europejskich, z drugiej strony, czy jego messene nakręcił go w tym celu, ok.

Następnie, jeśli chodzi o gęstość energii, wyraźnie pokazuje, że wybrał energię jądrową (ITHER?)
Ostatnio edytowane przez Capt_Maloche 04 / 08 / 09, 15: 09, 1 edytowany raz.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/08/09, 15:08

Właściwie myślę, że jeśli rozwiążemy problem dostępu do energii, gęstość zaludnienia nie będzie już problemem, ale CO z globalnym ociepleniem?

ryzyko zmian klimatycznych jest realne i nikt nie jest w stanie zapewnić realistycznego modelu projekcji na przyszłość

A co z zawieszoną gotówką?

Dla SetP globalne ocieplenie jest oszustwem

Obraz

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Finansowy faszyzm i zielony wzrost... Plik SetP




przez Christophe » 04/08/09, 19:01

Capt_Maloche napisał:Z drugiej strony nie jestem pewien, czy Yahn Arthus Bertrand nakręcił swój film DOM na potrzeby wyborów europejskich, z drugiej strony, czy jego messene nakręcił go w tym celu, ok.


To samo: to zbieg okoliczności, jaki był wynik tych wyników?

Na razie widzę tylko jeden: podatek „węglowy”, który w rzeczywistości jest (i prawdopodobnie tak pozostanie) „bis” TIC/TIPP…

Więc ten podatek wcale nie jestem pewien, czy służy ekologii... i praktycznej, i politycznej...

Myślę nawet, że wprowadzono go pochopnie, aby przeciwstawić się temu „zwycięstwu” ekologii politycznej: sprawi to, że większość Francuzów będzie bardzo antyekologiczna…

Będą mnie mieć po!

Capt_Maloche napisał:Dla SetP globalne ocieplenie jest oszustwem


Szkoda, właśnie stracili wiarygodność, jaką dla nich miałem... cholera, i pomyśleć, że masz ich kartę członkowską!

Oszukiwanie przez kogo wobec kogo i przede wszystkim w jakim celu? (nie widziałem jeszcze tego filmu)...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/08/09, 19:14

Spojrzałem... tak, ale:

a)
Zieloni nie lubią technologii i nauki


No cóż, może zieloni, ale nie ekolodzy!!!
OK, nie jestem zielony... :D

b)
Energie odnawialne są opłacalne tylko dlatego, że są dotowane paliwami kopalnymi


Tak, to prawda, ale pewnego dnia to się zrównoważy (kopalnie będą kosztować energię odnawialną), więc jeśli obecne dotacje ze strony paliw kopalnych na rzecz energii odnawialnej umożliwią rozwój technologii energii odnawialnej, mówię TAK!

c)
Potrzebujemy gęstości przepływu energii, która wzrasta w przeliczeniu na człowieka


Co to za nonsens? W imię czego? Możemy żyć lepiej, zużywając mniej pierwotnej energii kopalnej.

Co do reszty tak, całkowicie przeciwko finansom spekulacyjno-przemysłowym!

Ale Maloche nas uspokaja; nie jest nawet przeciwny...ekonomii, prawda? :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/08/09, 22:58

tego jeszcze nie wiem

Musiałbym się z nim spotkać, zadałem mu te pytania mailem, czekam na odpowiedź
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/08/09, 23:00

Ach, jakie pytania?
Moje uwagi?
0 x
crash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 10/08/06, 12:24
Lokalizacja: Strasbourg




przez crash » 05/08/09, 11:31

Pozwalam sobie

Cytat:
Potrzebujemy gęstości przepływu energii, która wzrasta w przeliczeniu na człowieka



Co to za nonsens? W imię czego? Możemy żyć lepiej, zużywając mniej pierwotnej energii kopalnej.


to nie jest jakiś nonsens. Rozumiem przez to, że rzeczywiście, jeśli chcemy zmniejszyć zużycie energii, cokolwiek to będzie, będziemy musieli zainwestować bardziej osobiście (bardziej fizycznie). Oznacza to wsiadanie na rower i wspieranie innych w autobusie :p itd.
0 x
włączyć alarm obywateli!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/08/09, 11:36

W jaki sposób takie zachowanie jest szkodliwe dla WZROSTU? Jako studenci wszyscy jeździliśmy na rowerach, prawda? Dlaczego kiedy pracujesz, o ile to możliwe, nie jest to już możliwe?

Cheminade wyraźnie stwierdza, że ​​+ wzrost = + zużycie energii...

Działo się tak przez ostatnie dziesięciolecia (i XX wiek), ale może się to zmienić…

W każdym razie należy dokonać przeglądu definicji wzrostu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 05/08/09, 22:19

Chyba ma na myśli to, że aby osiągnąć honorowy próg jakości życia, potrzeba minimalnej ilości energii na mieszkańca i że tego wymagają także badania i rozwój.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/08/09, 22:42

Zgadzamy się z tym, ale... jeśli myślał o czymś innym niż skamielina, w tej kwestii wyraził się wyjątkowo słabo!
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 261