Inteligentny olej napędowy wygrywa to, czego potrzebuje: konie

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi

Inteligentny olej napędowy wygrywa to, czego potrzebuje: konie




przez recyclinage » 27/07/09, 11:25

25 Smart Diesel wygrywa to, czego mu brakowało: konie

Prowadzenie najbardziej ekonomicznego samochodu na rynku będzie przyjemniejsze w prowadzeniu.

Smarta Fortwo CDI
Przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 88 g / km, Smart Diesel jest mistrzem świata w emisji CO2. Żaden inny homologowany samochód nie radzi sobie lepiej. Ale przy obecnym ruchu bardzo ograniczona moc samochodu zachęca do nieprzyjaznej jazdy, często poprzez gwałtowne przyspieszanie, po prostu do poruszania się w przyzwoitym tempie. Dlatego mile widziane jest zwiększenie władzy. Mały 3-cylindrowy CDI jest teraz o 21% mocniejszy, jego moment obrotowy również wzrósł o 18%. Jednak dzięki 54 KM i 130 Nm momentu obrotowego Smart Diesel nie pobije żadnych rekordów przyspieszenia i nigdy nie będzie bestią autostradową, ale w końcu jest wszechstronny.

Smarta Fortwo CDI
Zużycie pozostaje takie, jakie jest: 3,4 l / 100 km. Później zauważalny rozwój w zakresie standardów przeciwdziałania zanieczyszczeniom. Smart był zgodny tylko ze standardem ochrony przed zanieczyszczeniami Euro 4, teraz spełnia normę Euro 5. A filtr cząstek stałych jest ostatecznie montowany w standardzie. Należy również zauważyć, że od października wszystkie samochody Smart będą miały homologację Euro 5. Faktem jest, że Smart CDI nie jest już takim mistrzem, jakim był, od czasu pojawienia się Priusa 3, który odrzuca tylko 89 g / km CO2. Mały gram różnicy, podczas gdy Japończyk to 5-osobowy. Możemy postawić na rychłe pojawienie się systemu Stop & Start, podobnie jak w przypadku benzyny Smart, w celu zmiany położenia tej wersji.








silniki źródeł wiadomości przyrodniczych
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/07/09, 12:02

Dla informacji i "wzbogacenia" debaty przypominam sobie możliwą opcję (tę, którą wybrałem): kup trochę badziewia jak wersja benzynowa C1 = low-end wyprzedany w tej chwili (brak reklam tego modelu - jest mnóstwo odpowiedniki) i zamienić na LPG.

Koszt samochodu czteroosobowego: około 4 euro (w tym przebudowa)
Emisja CO²: około 95 g (90% teoretycznej 106 gw wersji benzynowej); niezbyt daleko od Priusa (3 razy taniej)
Emisja CO: 10 razy mniejsza niż w wersji benzynowej (także ok. 10 razy mniejsza w porównaniu z Priusem)
Emisja Nox: mniej więcej połowa benzyny (więc także połowa Priusa)
Emisja cząstek: prawie żadna (nieskończenie mniejsza niż w odpowiednikach silników Diesla - które w razie potrzeby mogą emitować mniej CO²; ale w małych toaletach rzadko są wyposażone w filtr DPF, a to się opłaca! Lub nawet Smart.)

Tutaj zostawiam to refleksji ... Mój wybór: jest uporządkowany!

Kilka informacji tutaj: http://www.gpldistribution.com/ecologie.php
(oczywiście witryna „pro GPL”)
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 27/07/09, 12:09

alors

dla jeźdźców miejskich

te małe pojazdy są zaprojektowane jako kartingi, które są znacznie bardziej zwrotne w prowadzeniu i dają dużo więcej wrażeń


na obszarach miejskich maksymalnie 90 km (w Belgii)

dobry mały krzyż lepsza przyczepność na oponach


w skrócie, przyjemność jazdy


uważaj na autostradzie te modele są znacznie bardziej responsywne i nie są zalecane dla osób przyzwyczajonych do kierowania barką
0 x
simseb
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 06/07/09, 12:33




przez simseb » 27/07/09, 13:48

Did67 napisał:Dla informacji i "wzbogacenia" debaty przypominam sobie możliwą opcję (tę, którą wybrałem): kup trochę badziewia jak wersja benzynowa C1 = low-end wyprzedany w tej chwili (brak reklam tego modelu - jest mnóstwo odpowiedniki) i zamienić na LPG.

Koszt samochodu czteroosobowego: około 4 euro (w tym przebudowa)
Emisja CO²: około 95 g (90% teoretycznej 106 gw wersji benzynowej); niezbyt daleko od Priusa (3 razy taniej)
Emisja CO: 10 razy mniejsza niż w wersji benzynowej (także ok. 10 razy mniejsza w porównaniu z Priusem)
Emisja Nox: mniej więcej połowa benzyny (więc także połowa Priusa)
Emisja cząstek: prawie żadna (nieskończenie mniejsza niż w odpowiednikach silników Diesla - które w razie potrzeby mogą emitować mniej CO²; ale w małych toaletach rzadko są wyposażone w filtr DPF, a to się opłaca! Lub nawet Smart.)

Tutaj zostawiam to refleksji ... Mój wybór: jest uporządkowany!

Kilka informacji tutaj: http://www.gpldistribution.com/ecologie.php
(oczywiście witryna „pro GPL”)


Śmierć w reklamie forums!

: Evil:
0 x
gaston13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 31/07/08, 15:47




przez gaston13 » 27/07/09, 14:12

w przeciwnym razie za 2500 € mamy to (to tylko przykład, nie znam sprzedawcy): http://www.leboncoin.fr/vi/54445374.htm?ca=21_s

Udało mi się zejść do 3 litrów 5 moim saksofonem z silnikiem 1.5

3 miejsca więcej niż smart

10.000 XNUMX € mniej

oczywiście mniej połączone ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/07/09, 14:34

gaston13 napisał:w przeciwnym razie za 2500 € mamy to (saksofon diesel w prawym rogu)
Udało mi się zejść do 3 litrów 5 moim saksofonem z silnikiem 1.5
3 miejsca więcej niż smart
10.000 XNUMX € mniej
oczywiście mniej połączone ...
Bardziej modne. :? Mam. : Lol:
Mój 106 Electric. 8)
Mój wrócił do mnie w powyższym budżecie saksofonu iw obecnym użytkowaniu jestem na poziomie 2.65 € / km czyli równowartość 2.5l GO / 100km. Mniej hałasu i zanieczyszczeń (i wiele innych rzeczy na lepsze).
Zdziwiłbym się, że na moich podmiejskich podróżach z saksofonem zużywasz 3.5l na 100km ...
Ponieważ nie używam już mojego safrane'a na GPL do pracy, ale tylko w weekendy, moje zużycie spadło o 20%.
: Mrgreen:
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 27/07/09, 16:44

idź, gdy mówimy o mobilności dużego kalibru
w moim garażu mam ...

para łososi postawiona na półce i suszą się, bo pada owce robiące liny
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/07/09, 18:10

1 ° Przepraszamy za ogłoszenie. Ale wyjaśniłem, że istnieje wiele innych modeli, które mają równoważne ceny i zakresy zanieczyszczeń. Przestudiowałem ten model - i kilka innych przed podjęciem decyzji ...

2) Zgadzam się na dobre okazje. Ale kątem odbicia było zanieczyszczenie. Jeździłem też przez kilka lat z AX z małym olejem napędowym o pojemności 1.5 l ... Pytanie o zanieczyszczenie (w szczególności cząstki), to wszystko było tak samo coś innego ...

Mając „dobrą okazję” dążymy raczej do optymalizacji stosunku jakości do ceny. Co jest godne pochwały, ale nie była to prawdziwa debata (a przynajmniej zrozumiałem, że koncentruje się ona na samochodach „niskoemisyjnych” - zobacz dwa modele wspomniane przed moją interwencją).

Jest kilka „dobrych okazji” - nie każdy je znajdzie. Ale „dobre rozwiązanie”, aby było skuteczne, musi być w miarę możliwości możliwe do uogólnienia na jak największą liczbę ...

Tak samo dla Citro. Doskonałe rozwiązanie. Nie miałem zaufania do baterii (przekręconych zgodnie z wymianą, którą mieliśmy gdzie indziej). To powiedziawszy, nie każdy znajdzie używanego elektrycznego 106 (biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych w sumie!). Czyli dla mnie bardzo doskonałe rozwiązanie (lepsze niż to, które proponuję), ale nie dające się odtworzyć na znaczącą skalę ... (moje - GPL - też nie jest możliwe do uogólnienia dla wszystkich; ale to wciąż znacznie więcej) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 27/07/09, 18:20

C1

Bez haka holowniczego,

iść do centrum recyklingu ...

: Mrgreen:
0 x
gaston13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 31/07/08, 15:47




przez gaston13 » 27/07/09, 18:22

Did67 napisał:
2) Zgadzam się na dobre okazje. Ale kątem odbicia było zanieczyszczenie. Jeździłem też przez kilka lat z AX z małym olejem napędowym o pojemności 1.5 l ... Pytanie o zanieczyszczenie (w szczególności cząstki), to wszystko było tak samo coś innego ...


Czy masz jakieś dane, żeby poprzeć swoje słowa?
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 278