Wyszukaj osoby w poszukiwaniu raportu telewizyjnego na temat SYSTEM D

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
oultaf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/05/09, 15:17

Wyszukaj osoby w poszukiwaniu raportu telewizyjnego na temat SYSTEM D




przez oultaf » 11/05/09, 15:19

Witam,

Realizuję film dokumentalny dla kanału telewizyjnego W9 na temat zaradności Francuzów.
Chodzi o to, aby pokazać, jak rodziny korzystają z dobrych ofert i wskazówek (wymiana, „domowa robota”, wyprzedaże itp.), aby konsumować taniej lub nawet za darmo.
Zdjęcia będą realizowane pod koniec maja lub w czerwcu, a emisja reportażu odbędzie się na początku września 2009 roku.

W związku z tym poszukuję osób, które:
- ćwiczyć wymianę barterową i/lub darowizny, zbieranie
- praktyka „domowej roboty”: czyli wytwarzająca we własnym zakresie artykuły gospodarstwa domowego, żywność, produkty kosmetyczne itp.
- konsumuj dzięki kuponom rabatowym, wyprzedażom, aucjom itp.

Czy mógłbyś się ze mną szybko skontaktować, jeśli dopasujesz ten profil/y i/lub przekażesz te informacje do swojej sieci?

Z góry dziękuję... !

Sarah Ultaf
Agencja prasowa TONY COMITI dla W9
taossarah@yahoo.fr
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 11/05/09, 15:22

Oto odpowiedź, którą właśnie przekazałem Sarah e-mailem (skontaktowała się ze mną przed wysłaniem wiadomości). Ponieważ uważam, że jest to interesujące dla raportu, zamieszczam go publicznie:

(...)

Myślę, że musimy wyraźnie rozróżnić 2 kategorie ludzi:

a) ci, którzy robią to dla planety, znajdując alternatywy
inteligentny (to „nasz” przypadek)

b) ci, którzy robią to tylko dla własnego portfela (bardziej skąpstwo niż ekologia) i gdyby mogli jeździć za darmo na zużytym oleju, to by to zrobili.

Nie chcę więc Cię pouczać: jeśli Twój dokument mógłby spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy i nie sprawiać, że zachowania przyjazne dla środowiska będą wyglądać jak skąpstwo, byłoby dobrze.

Z poważaniem
C. Martz
0 x
oultaf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/05/09, 15:17




przez oultaf » 11/05/09, 15:32

a oto szczegóły które podałem:

Pragnę Państwu zwrócić uwagę, że nie mam zamiaru przedstawiać ekologów jako skąpiec, ale rozumiem Waszą obawę.
Myślę, że zaproponowane przeze mnie rozróżnienie nie jest konieczne na tym etapie moich badań.
Dowody na to, że ekolodzy nie są tam tylko i wyłącznie dla oszczędności, pojawią się w dokumencie, słuchając osób, które będą zeznawać.
Ogólnie rzecz biorąc, chcę pokazać, że ludzie dzisiaj konsumują inaczej, w bardziej „inteligentny” sposób.
Jeśli rzeczywiście po jednej stronie są „skąpi” ludzie, a po drugiej „ekolodzy”, to też uważam, że Francuzi, którzy przed „kryzysem gospodarczym” nie interesowali się ekologią i środowiskiem, od tego czasu są tym bardziej zainteresowani a niektóre angażują się w formy dewzrostu ze względów finansowych, ale także ze względów ekologicznych w szerokim tego słowa znaczeniu.


DZIĘKUJĘ za pomoc, TAK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 11/05/09, 15:34

Ach, dziękuję za odpowiedź, jeszcze jej nie przeczytałem!

Myślę, że nadajemy na tych samych falach i że ten temat zainteresuje wielu ekonologów!

Christine (to moja przyjaciółka) w ciągu najbliższych kilku dni spróbuje zrobić lemoniadę... będziemy Cię informować na bieżąco!
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 05 / 09, 16: 00, 1 edytowany raz.
0 x
oultaf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/05/09, 15:17




przez oultaf » 11/05/09, 15:39

Też mam nadzieję ! I powodzenia z lemoniadą... :)
Jeszcze raz dziękuję.
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 31/05/09, 15:37

witam,

http://underground-pressbook.ifrance.com


jeśli potrzebujesz pomocy, nie wahaj się
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 178