Nowe narzędzie dla ogrodnictwa: the Sarkozyne

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Nowe narzędzie dla ogrodnictwa: the Sarkozyne




przez Grelinette » 18/04/09, 13:31

Po kilku miesiącach badań i badań oto wynik: Sarkozyne !

Obraz Obraz
Dlaczego Sarkozyne?… Ponieważ jest wykonany z barierą dla zamieszek i pozwala pracować więcej za tę samą cenę!

Czy to nie jest zrównoważony rozwój? : Mrgreen:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246




przez Remundo » 18/04/09, 16:16

Ha ha! :D

Jest świetny, a po wysiłku można go używać nawet jako leżaka! : Idea:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 18/04/09, 20:34

Znakomite (realizacja i nazwa!), wygląda naprawdę solidnie i bardzo praktycznie: z uchylnym czopem, świetnie!

Z drugiej strony nie robi się tego wyłącznie za pomocą bariery. Koła wyglądają na ocalone ze starej przyczepy drogowej? Ach tak, dowód: zavé zatrzymał nawet koło zapasowe! :) : Chichot:

Przypomina mi "stare" taczki rolnicze, które wciąż rzadko widuje się... służyły głównie do transportu obornika, jak sądzę... Kształt był prawie taki sam, ale na 1 kole.

Ale czy po załadowaniu nie jest za ciężki do poruszania się (po 2 "skokach" jak na zdjęciu musi zacząć ważyć)?

Wskocz na pomoc mały silnik elektrosłoneczny i gotowe! Cholera, niejasno przypomina mi to coś innego projekt wyścigów konnych, który zapowiada się epicko (żart z sobotniego wieczoru)... : Mrgreen:

ps: Nawet nie chcę wiedzieć, jak odzyskałeś barierę zamieszek : Mrgreen:

powtórzenia: Zmieniłem tytuł, tak będzie bardziej odpowiedni!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 18/04/09, 23:22

Kilka szczegółów na temat sprytnych mechanizmów Sarkozyne'a (dla tych, którzy chcą taki stworzyć):

Zasadniczo są to koła taczki (widać, że są wykonane z tworzywa sztucznego) i są osadzone na metalowej ramie z klasycznymi uchwytami taczki.

Bramę (barierę przeciw zamieszkom) łatwiej znaleźć: w chwili, gdy na ulicach panują zamieszki, jeśli mogę tak powiedzieć : Mrgreen: , po prostu miń po burzy (zamieszkach) i beztrosko podnieś barierę, jakby nic…

Następnie trzeba obciąć nóżki, przeciąć je na pół i wykonać system składania końca: Obraz

(Pamiętaj, że przy montażu materaca możesz go także ustawić całkowicie poziomo, wygodniej się na nim leży, ale pracujesz wolniej... i nie zarabiasz więcej, ale też nie mniej :D )

A teraz, voila!

Jest bardzo solidny: na tym ze zdjęcia dźwigam z rękami w kieszeniach kilkaset kg, albo prawie!
W zasadzie kolejnym krokiem DIY jest właściwie dodanie małego silnika elektrycznego z pedałem przyspieszenia motoroweru na jednym z uchwytów, aby poruszał się równie szybko, jak ten, którego nosi nazwę!

Mówię, że kiedy powróci spokój, będziemy musieli znaleźć inne zastosowanie dla tych wszystkich barier dla zamieszek, które nie będą już używane. :D

ps: żeby to zamaskować, próbowałem go pomalować, ale na ocynkowanym metalu nie wytrzyma! Nie warto próbować.

re-ps: dla tych, którzy chcą to zrobić, sądzę, że w przyszłym tygodniu planowana jest demonstracja w moim domu. Wystarczy złożyć zamówienie na barierki! : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/04/09, 11:29

Obraz

Jeśli chodzi o farbę, to dziwne, ponieważ galwa jest „podstawową” obróbką większości wyrobów stalowych przed malowaniem. Jakiego rodzaju farby użyłeś?

Czy bariery mogą zostać poddane specjalnej obróbce, aby zapobiec ich zmianie kierunku?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 19/04/09, 11:47

cześć

cynkowanie jest „podstawową” obróbką większości wyrobów stalowych przed malowaniem

OK.. po co więc malować.
prawie żadna farba nie trzyma się galwy!
są specjalne farby i nawet przy tej trzeba wykonać obróbkę powierzchni kwasem (to się nazywa trawienie), potem spłukać i pomalować
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/04/09, 12:15

Dlaczego malować? Ben na przykład za kolor, nie?

Pracowałem w Sollac Usinor w Strasburgu jako praca wakacyjna w tyglu cynkowniczym: wszystkie zwoje zostały ocynkowane PRZED pójściem do lakierowania/malowania (ale 100% nie było malowane)... jeśli tak (z łańcuchem o wartości kilku milionów €) musi być dobry powód, prawda?

Uważam, że klientami była głównie branża sprzętu gospodarstwa domowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 19/04/09, 12:54

Jeśli chodzi o farbę, która „trzyma się” na galwie, jest co najmniej jedna, jest to farba Rilsan.
Poważne odtłuszczanie, nakładanie suchej farby proszkowej pistoletem elektrostatycznym, przejście w piecu (na 250°?) w celu polimeryzacji...tylko chleb błogosławiony dla amatora... :zmarszczyć brwi: : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 19/04/09, 13:00

No cóż, nigdy nie mówiłem, że malowanie na galwie jest łatwe...

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 19/04/09, 15:52

No cóż, szkoda farby! Będę musiał po prostu unikać chodzenia z moim Sarkozynem w środku demonstracji, gdy tylko uważny CRS rozpozna sprzęt państwowy... :D

To powiedziawszy, często mam kosę lub widelec, kiedy używam mojego Sarkozyne’a:
kosa lub widelec kontra pałka... to jest grywalne! Obraz)
Obraz

Cóż, z drugiej strony rzadko ogrodzę w środku demonstracji... żeby mogła zachować naturalność bez malowania mojego sarkozyne'a! : Mrgreen:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122