Pomaganie środowisku: pomysły praktyczne

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
cgregoir
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/02/09, 11:42

Pomaganie środowisku: pomysły praktyczne




przez cgregoir » 11/02/09, 11:46

Witam,

Jesteśmy studentami enseeiht (szkoły inżynierskiej w Tuluzie) i braliśmy udział w konkursie Société Générale, którego celem jest codzienne podnoszenie świadomości ludzi na temat środowiska. Celem do osiągnięcia jest zaproponowanie jasnych i wykonalnych pomysłów mających na celu powiązanie banku i jego klientów w celu zaproponowania alternatyw chroniących środowisko. Zaproponowaliśmy pewne pomysły, takie jak zielona karta czy rachunek o zmiennej stopie procentowej, preferowany przez oszczędność energii...
Chcielibyśmy, aby każdy wziął udział w rozwijaniu naszych pomysłów. Jeśli jesteś zainteresowany lub ciekawy, zostaw nam swoją opinię na naszej stronie:

http://www.citizenact.com/wiki_tou829.php

Dziękujemy za udział i być może do zobaczenia wkrótce, aby debatować nad pewnymi innowacyjnymi pomysłami, które mają realne możliwości urzeczywistnienia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79113
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/02/09, 11:59

Tssss, jeśli nawet bankierzy zaczną prać ekologicznie...

Jeśli chcesz zrobić coś dla środowiska wystarczy, że zaciągniesz pożyczkę zerooprocentową!!

Albo jeszcze lepiej: spraw patronat… ale znam już ich pogardliwą reakcję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/02/09, 12:42

Christophe napisał:Jeśli chcesz zrobić coś dla środowiska wystarczy, że zaciągniesz pożyczkę zerooprocentową!!
!


Jesteś zbyt naiwny, Christophe: pożyczki o zerowym oprocentowaniu są o zerowym oprocentowaniu dla klienta końcowego. To państwo rekompensuje bankom ich koszty!!!

Cóż, często państwo rekompensuje słabo (w porównaniu z tym, ile przeciętny klient rozgniewany na matematykę „obciąża” bankiem), stąd fakt, że o tych pożyczkach z dopłatami jest mniej reklam niż o innych „produktach” opracowanych przez banki!

Żeby przestali przeklinać swoje okazałe lokale, zasypywali nas reklamami i mailingami, żeby wszyscy dali darmowy dostęp do Internetu (moje opłaty, więc odmawiam), będziemy mniej podróżować... Więcej vahce: qu Spekulują mniej, uspokoi to ich komputery i zmniejszy konsumpcję w pokojach traderów...

A co do reszty, niech mnie zostawią w spokoju. Jestem już zobowiązany (dobrze zobowiązany, chętnie – ale bez banku trudno!) płacić za ich eskapady! Wyjaśnię: nie jestem klientem Société Générale, ani Crédit Lyonnais, ani Dexii... I mimo wszystko ma to wpływ!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/02/09, 13:21

: Arrowu: + 1 z Christophe

Dzięki tej karcie osoba będzie mogła korzystać ze zniżek na listę „zielonych” produktów. Produkty te, o których będziemy wspominać, mogą obejmować produkty organiczne i czyste samochody. Dodatkowo zakup jednego z tych ekologicznych produktów pozwala także na zdobycie punktów na karcie.

- Nie ma czegoś takiego jak czysty samochód. We Francji nie ma nawet nowych samochodów elektrycznych
- Celem jest transfer oszczędności uzyskanych na konsumpcji, która i tak jest marnotrawstwem.
Nawet jeśli jest to produkt „organiczny”,
konsumować = zanieczyszczać

To tylko greenwashing. : Evil:

Pamiętaj, że banki są najbardziej zanieczyszczającymi „firmami” na świecie ze względu na charakter ich inwestycji. badania wykazały, że każde euro zainwestowane przez tradycyjne francuskie banki generowało KOLOSYCZNE zanieczyszczenie.

Wykazano, że główne banki francuskie zainwestowały masowo w projekty chemiczne, naftowe i przemysłowe. BARDZO szkodliwy dla środowiska.
Co gorsza, udowodniono udział banków w zagrożeniach dla pokoju na świecie. Tym samym Crédit Agricole został niedawno wyróżniony za inwestycje w fabryki broni...

Jeszcze niedawno projekt ogromnej tureckiej tamy hydraulicznej, powodujący „przesiedlenia ludności”, pozbawienie zasobów sąsiadujących z rzeką państw… został odrzucony przez niemieckie banki, w szczególności ze względu na nieprzestrzeganie kryteriów społecznych, środowiskowych , etyczny...
Zatwierdziły go wszystkie francuskie banki zaangażowane w ten projekt. : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/02/09, 18:49

Banki z pewnością mogłyby z radością przyjąć inwestycje w zakresie oszczędzania energii.

Pozwólcie, że wyjaśnię: jeden przykład spośród tysięcy, który powinien mnie zrozumieć:

Moje mieszkanie jest słabo izolowane: na ogrzewanie wydaję miesięcznie o około 50 euro za dużo. Dlatego chciałbym zostać „powitany” (tzn. z entuzjazmem i realizmem oraz uzyskać pożyczkę) do zainwestowania 1200 euro w izolację, z dodatkową premią w postaci bezpłatnego lub taniego dostępu do biura doradczego, które sprawdzi, czy mój inwestycje są mądre.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233