Paliwo pochodzenia ludzkiego

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Paliwo pochodzenia ludzkiego




przez Flytox » 10/01/09, 21:59

Bonjour à tous

http://www.courrierinternational.com/ar ... j_id=93207

Tłuszcz liposukcyjny: paliwo na przyszłość

Chirurg plastyczny z Beverly Hills twierdzi, że znalazł ekologiczny sposób na pogodzenie dwóch wielkich obsesji Amerykanów, tocząc swoje 4 x 4 tłuszczem pobranym od pacjentów podczas liposukcji. Alan Bittner, który otworzył ekskluzywną klinikę na Rodeo Drive, najbardziej ekskluzywnej alei Los Angeles, zasila swojego Forda Explorera i jego partnera Lincolna Navigatora biopaliwem wytwarzanym z tłustych pozostałości żołądków, pośladków i ludzkie uda. „Mam więcej niż potrzebuję, ponieważ większość moich pacjentów prosi mnie, abym używał ich tłuszczu jako paliwa” - mówi. W ten sposób pozbywają się swoich miłosnych uchwytów, pomagając jednocześnie uratować planetę ”.
Dr Bittner opublikował wiadomość na stronie internetowej (lipodiesel.com), wskazując, że wykonał około 7 000 operacji liposukcji i że 1 litr ludzkiego tłuszczu jest mniej więcej równoważny tej samej ilości biopaliwa.

Zdaniem naukowców nie ma powodu, aby ludzki tłuszcz nie mógł zostać zamieniony w biopaliwo, ponieważ zawiera on te same trójglicerydy, co tłuszcz zwierzęcy, który jest już wykorzystywany do tego celu. Ale to odkrycie nie przekonało władz zdrowotnych. Wykorzystanie ludzkich odpadów medycznych do napędzania pojazdów - lub do jakichkolwiek innych celów komercyjnych - jest generalnie nielegalne, a klinika dr Bittnera została zaatakowana przez California Health Services. Według magazynu Forbes, zdolność dr. Bittnera do produkcji „lipodiesla” została ujawniona podczas procesów wytoczonych przeciwko niemu przez byłych pacjentów: oskarżono go o pozwolenie jego towarzyszowi i asystentowi , którzy nie posiadali niezbędnych kwalifikacji do wykonywania skomplikowanych operacji.

Jeden litr lipodiesla powinien pokonać w przybliżeniu taki sam dystans, jak zwykły olej napędowy - kontynuuje magazyn. Obecnie większość biopaliw jest produkowana z mieszanki kukurydzy i tłuszczu wołowego lub wieprzowego.

Niestety, Dr Bittner nie jest już w pobliżu, by cieszyć się swoją nowo odkrytą sławą. Wkrótce po przeszukaniu swojej kliniki w listopadzie przestał działać w Beverly Hills i najwyraźniej poleciał do Ameryki Południowej. Teraz próbują go znaleźć prawnicy jego byłych pacjentów. Jeden z nich, Andrew Better, twierdzi, że partner dr Bittnera usunął zbyt dużo tłuszczu z trzech jej klientów, co potwornie zarzynała, a dziesiątki innych pacjentów złożyło skargę do Komisji. California Sanitary. Prawnik dr. Bittnera nie zareagował. Ogłoszenie na stronie internetowej chirurga wskazuje, że obecnie mieszka on w Kolumbii.

Niezależne
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 10/01/09, 22:29

Szkoda, bo Stany Zjednoczone ze swoją otyłością byłyby światowymi liderami biolipopaliw :P
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 10/01/09, 23:19

No cóż, zgrzeszył z chciwości

zbyt mocno pompował swoich klientów, aby zatankować :D : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 10/01/09, 23:34

.


Pacjent: "Więc doktorze, ile mam?"

Lekarz: "Z dobrym dieslem, około 300 km w mieście!"































Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 10/01/09, 23:38

Jaka szkoda marnować ludzki tłuszcz, skoro możemy z niego zrobić świetne mydła (i trotyl)! :)
Pierwsza zasada fight clubu, nie mówimy o fight clubie ...

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/01/09, 18:55

Mam nadzieję, że zaoferuje swoim klientom rabat równy cenie wyprodukowanego paliwa! : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 243