Rewolucja neolityczna

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

Rewolucja neolityczna

przez agriculturegaia » 10/01/09, 16:10

Rewolucja neolityczna najpierw miała miejsce na wschodzie (Syria, Liban, Izrael, Jordania i dzisiejsza Turcja). Najnowsze badania (datowanie metodą węgla-14 należy skorygować w zależności od historii promieniowania kosmicznego i jego odmian) wykazały, że pomiędzy 12000 6300 a XNUMX XNUMX lat p.n.e. w tej części świata miało miejsce wcześniej niż gdzie indziej przejście od grup łowców-zbieraczy po pierwszych chłopów i hodowców.

Obraz

Według Jacques’a Cauvina (Narodziny bóstw, narodziny rolnictwa) pojawienie się rolnictwa i hodowli zwierząt stworzyło podwaliny naszych współczesnych społeczeństw. Modele ekonomiczne, które czynią produkcję na własne potrzeby odpowiedzią na presję biologiczną, demograficzną i ekologiczną, zostają porzucone na rzecz prawdziwych zmian kulturowych. Każda cywilizacja w krytycznym okresie szuka źródeł głęboko w przeszłości, aby zrozumieć siebie. Musimy cofnąć się dalej, aby zrozumieć, gdzie nastąpiła ta mutacja (rewolucja neolityczna), ale oznacza to, że szukanie źródła mutacji, która leży u źródła naszej mocy, byłoby równoznaczne z uczynieniem z prehistoryka narzędzia anamnezy w quasi-- psychoanalityczne znaczenie tego terminu. Istnieje bardzo ścisła analogia pomiędzy psychoanalizą i archeologią.

Obraz

demonstracja:

Obraz

Aktualne problemy wynikają przede wszystkim z wizji gatunku ludzkiego na otaczający go świat. Człowiek się boi, więc uspokaja się iluzjami, takimi jak władza i kontrola, które obecnie symbolizują pieniądze. Pieniądze to sposób kontrolowania czasoprzestrzeni. Zatem problemem jest psychika człowieka. Innym sposobem kontroli i władzy nad Naturą jest tworzenie GMO, pestycydów, grzybobójców i nawozów. Myślenie o problemach dzisiejszego agrobiznesu przypomina studiowanie psychologii człowieka.
Obraz
Dlaczego ludzie chcą produktów poza sezonem? Po co przyciągać to, co egzotyczne i dlatego nie rośnie w domu? Dlaczego niektórzy ludzie głodują, a inni są otyli? Dlaczego biedne kraje eksportują żywność, gdy panuje głód? Dlaczego do Dakaru przyjeżdżają pomidory z Hiszpanii uprawiane na wełnie skalnej? Dlaczego rolnicy i ich rodziny głodują? Czy to nie jest sprzeczne? Dlaczego rolnicy w bogatych krajach stosujący traktory, pestycydy i nawozy rozsiewają te aberracje 3-4 razy w roku, skoro sami wiedzą, że raz będzie „wystarczy”. Ten rytuał jest sposobem na utwierdzenie się w obawie, że nie uda się zebrać dobrych zbiorów. W ten sposób winowajcy mogą sobie wmówić, że zrobili wszystko, aby zapewnić zadowalającą produktywność (a nie produkcję). Więc to już nie jest ich wina. To zachowanie sięga czasów neolitu, kiedy to powstawały bóstwa równolegle z rozwojem rolnictwa, jakie znamy dzisiaj. Obecnie nie mamy już bóstw rolniczych w krajach bogatych i zachodnich. Aby zrekompensować ten brak, rolnicy 3 razy rozsiewali chemikalia, nie po to, żeby być złośliwym i zanieczyszczać przyrodę 3 razy bardziej za darmo, ale żeby uspokoić się poprzez ten nowy rytuał współczesnych czasów.. Stąd do wydawania pieniędzy za darmo, zanieczyszczania na darmo i zarażenie się proporcjonalnie większym nowotworem siebie i swojej rodziny (oraz sąsiadów i konsumentów) ze względu na potrzebę kontroli: potrzeby takie jak wzbogacenie, potrzeba kontroli i władzy muszą zostać uznane przez specjalistów za część żywotnych potrzeb gatunku ludzkiego, aby móc lepiej zrozumieć ludzką naturę jako całość.
Obraz
Obecny system się załamuje, ponieważ to koniec okresu neolitu: jest to kryzys globalny. Nie możemy zawrócić, jest już za późno. Jednakże rolnictwo i hodowla ryb Gai przypominają (ulepszone) techniki z okresu zbieractwa i rybołówstwa znacznie bardziej niż rolnictwo i hodowla ryb, które wszyscy znamy dzisiaj. Jedyna różnica polega na tym, że nie ma tu kontrolowanej hiperproduktywności (iluzji), ale hiperproduktywność indukowana. Co robi różnicę. Ponieważ gatunek ludzki wyróżnia się wyjątkowo wszechmocną żądzą władzy i kontroli urzeczywistnianą przez system monetarny, konieczne jest wykazanie, że można leczyć i odkażać, zarabiając znacznie więcej pieniędzy.
Obraz
Na przykład, nie używając GMO, pestycydów, nawozów i traktorów, rolnicy w bogatych krajach zmniejszają swoje koszty i inwestycje bankowe, jednocześnie produkując Naturalnie i zachowując hiperproduktywność: oto psychologia broni projektu Gaia. Mac'donald's ma swoich psychologów. Musimy także współpracować ze specjalistami z zakresu psychologii (spotkanie ze specjalistą psychologii poznawczej w dniach 4 i 10 na Uniwersytecie Villejean Rennes 2008).

Obraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:

http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

przez Lapin » 10/01/09, 17:53

Modele ekonomiczne, które czynią produkcję na własne potrzeby odpowiedzią na presję biologiczną, demograficzną i ekologiczną, zostają porzucone na rzecz prawdziwych zmian kulturowych. Każda cywilizacja w krytycznym okresie szuka źródeł w głębi przeszłości, aby zrozumieć siebie.

Jaka mutacja, musi brakować zdania?

Dlaczego ludzie głodują, podczas gdy inni są otyli?

Bo wbrew temu, w co ludzie chcieli, żebyśmy wierzyli
komunistów i innych ludzi uspołecznionych, świat nie jest sprawiedliwy
człowiek potrafi przystosować się i odnaleźć w każdym środowisku
lub prawie. Ale to nie znaczy, że wszystkie środowiska są takie
korzystne, a gdy jest ograniczone i pojawia się problem, jest potępiane.


Dlaczego chcesz czuć się z tego powodu winny? Wspomnienie
wykształcenie katolickie? Nie jesteśmy odpowiedzialni za
żadnej nieszczęścia tego świata. Można się temu przyjrzeć
rękę naszym braciom w cierpieniu, ale my nie
w żaden sposób odpowiedzialny.

Obecnie w bogatych krajach Zachodu nie mamy już bóstw rolniczych. Aby więc zrekompensować ten brak, rolnicy 3 razy rozsiewali chemikalia, nie po to, żeby być podłym i 3 razy bardziej zanieczyszczać Naturę za darmo, ale żeby uspokoić się dzięki temu nowemu rytuałowi czasów nowożytnych.


Powinniśmy już odwiedzić tych rolników i zapytać ich
pytanie . Nie używają tych produktów dla przyjemności, ani dla poczucia bezpieczeństwa (właściwie czegokolwiek), robią to z powodów
technik i z wielką oszczędnością. Ci, którzy przedawkują
pestycydy i nawozy nie są rolnikami, ale
prosty ogrodnik, facet, który chce mieć żwirową ścieżkę bez
chwasty, pani, która nie znosi much, mrówek i myszy. Znowu pani, która pragnie piękna
rośliny domowe wzmocnione nawozami i środkami owadobójczymi
mszyce, które atakują te rośliny na witaminę.
Jest też idiota, który będzie skarżył się gminie, bo tak jest
chwasty na chodnikach i poboczach dróg.
Nadal nie musisz nic mówić. Kim są ci, którzy
chcą pięknych, dużych i niedrogich warzyw, którzy chcą
delikatne, świeże i zawsze niedrogie mięso?Ale kogo
będzie pierwszą osobą, która będzie płakać nad skandalem, rozważając
zielone plaże Bretanii, wdychając korzenny zapach
wieś usiana bydłem. Kto wciąż będzie narzekał
policji, gdy rolnicy rozrzucają gnojowicę lub obornik
(co chociaż raz nie jest nawozem chemicznym).
Zawsze tacy sami, ludzie z miasta, którzy o tym zapomnieli
prawdziwymi trucicielami nie są rolnicy, ale
miast. Mieszkaniec miasta to ten, który zmusza producenta do produkowania coraz więcej za wszelką cenę, o ile nie musi
Zapłać to. Mieszkaniec miasta, specjalista od kanalizacji.
Na wsi, jeśli masz szambo, musisz zachować ostrożność
bo jeśli będziesz zachowywać się głupio, będzie to do bani.

Na przykład, nie stosując GMO, pestycydów, nawozów i traktorów, rolnicy w bogatych krajach zmniejszają swoje koszty i inwestycje bankowe, produkując jednocześnie w sposób naturalny i osiągając hiperproduktywność.


Pomijając GMO, to znowu bzdura.
Są tacy, którzy szybko zapominają o dawnym głodzie i to właśnie dzięki temu
nowoczesne rolnictwo, które musimy jeść każdego dnia.
Zanim zechcesz wrócić, zobacz, jak to jest.
dla rolników, którzy nie mają dostępu do tych technik. I tam będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie:
Dlaczego rolnicy i ich rodziny głodują?
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

przez agriculturegaia » 10/01/09, 18:08

Nawet nie czytając wszystkiego, ale fotografując stronę, na której jest napisane, naukowo doszedłem do następującego wniosku:Obraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

przez Lapin » 10/01/09, 18:48

Nie martw się, dopóki mi nie pokażesz
że się mylę, jestem zmuszony wmawiać sobie, że tak (oczywiście skromnie)
powód.

Mam nadzieję, że nie należysz do tych fundamentalistycznych ekologów, którzy wolą
zamiast oczerniać osobę wyrażającą przeciwne zdanie
przedstawienia argumentów opartych na minimalnej liczbie dowodów.

Jeśli chodzi o bycie kulą na łańcuchu, twierdzę o tym i jestem
dumny. Ci, którzy uniemożliwiają nam kręcenie się w kółko, są zawsze
kulki. Lubię wiedzieć dokąd idę i nie podążać
zaślepcie owce, które mnie poprzedzają. Ale dyskutujcie
naukowo to, co proponujesz, nie cytując, ale poprzez
wykazując zasługi, a ja będę twoim najwierniejszym uczniem.
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

przez agriculturegaia » 10/01/09, 19:36

Królik napisał:Nie martw się, dopóki mi nie pokażesz
że się mylę, jestem zmuszony wmawiać sobie, że tak (oczywiście skromnie)
powód.

Mam nadzieję, że nie należysz do tych fundamentalistycznych ekologów, którzy wolą
zamiast oczerniać osobę wyrażającą przeciwne zdanie
przedstawienia argumentów opartych na minimalnej liczbie dowodów.

Jeśli chodzi o bycie kulą na łańcuchu, twierdzę o tym i jestem
dumny. Ci, którzy uniemożliwiają nam kręcenie się w kółko, są zawsze
kulki. Lubię wiedzieć dokąd idę i nie podążać
zaślepcie owce, które mnie poprzedzają. Ale dyskutujcie
naukowo to, co proponujesz, nie cytując, ale poprzez
wykazując zasługi, a ja będę twoim najwierniejszym uczniem.


blablablablablabla, nawet jeśli czytasz, reklamujesz Gaïę bez wiedzy i własnej woli, ale obwiniam cię, kontynuuj Obrazpublicznie

Przejrzyj wszystkie tematy Gaïa z ostatnich 48 godzin i sprawdź liczbę połączeń w postach Gaïa!

QED

daj spokój Obraz będziesz dziś mniej sikał w łóżku Obraz

Obraz
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Ibis
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 31/12/08, 15:56
Lokalizacja: Ain

przez Ibis » 10/01/09, 20:00

agriculturegaia napisał:Śmiało, dziś wieczorem będziesz mniej sikał w łóżku]


Naprawdę elegancko i widzę, że i tutaj nie odpowiadasz na pytania i sprzeczności.

Czy masz prawdziwe zdjęcia swoich osiągnięć powołanych do ratowania świata, bardzo chcielibyśmy w to uwierzyć!
0 x
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

przez agriculturegaia » 10/01/09, 20:02

Ibis napisał:
agriculturegaia napisał:Śmiało, dziś wieczorem będziesz mniej sikał w łóżku]


Naprawdę elegancko i widzę, że i tutaj nie odpowiadasz na pytania i sprzeczności.

Czy masz prawdziwe zdjęcia swoich osiągnięć powołanych do ratowania świata, bardzo chcielibyśmy w to uwierzyć!


http://www.agriculturegaia.com
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

przez fthanron » 10/01/09, 20:23

Witaj rolnictwogaia,

Rzeczywiście, bez obliczeń, pomiarów, testów... Twoje przekonanie staje się trudne!

Wreszcie sprawiasz wrażenie, że chcesz zobaczyć postęp (i wziąć w nim udział), więc dlaczego nie patent na Open Source?

@+
0 x
Frederic
agriculturegaia
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 19/03/08, 20:21

przez agriculturegaia » 10/01/09, 20:55

fthanron napisał:Witaj rolnictwogaia,

Rzeczywiście, bez obliczeń, pomiarów, testów... Twoje przekonanie staje się trudne!

Wreszcie sprawiasz wrażenie, że chcesz zobaczyć postęp (i wziąć w nim udział), więc dlaczego nie patent na Open Source?

@+


Ponieważ tylko międzynarodowy patent na wynalazek umożliwia walkę ze złymi międzynarodowymi koncernami. Więcej krajów ratyfikowało ochronę intelektualną niż kraje, które ratyfikowały ONZ...Obraz
Obliczenia...ale obliczenia koi? Jest to akwaponika potwierdzona naukowo... a Gaïa pozwala na użycie tej przodkowej techniki w dowolnym miejscu na planecie, dlatego obecnie ruch Gaïa koncentruje się na produkcji maszyn.
Obraz
Przeczytanie wszystkiego w Gaïa zajmuje 28 godzin. Nie zrobiłeś 1/28 i pozwalasz sobie na apostrofę...
Obraz
Więc powiedziałbym...
Obraz
LUB PTAK, JEGO ŻYCIE W CZYSTYM POWIETRZU I ŚWIEŻEJ WODZIE PTAK TROCHĘ POLUJE I ŁOWI RYBY PTAKI, KTÓRE GRUCHAJĄ ZE TWOIMI MAMAMI!
Obraz
Ostatnio edytowane przez agriculturegaia 11 / 01 / 09, 13: 43, 1 edytowany raz.
0 x
Aby zobaczyć budowę maszyn rolniczych Gaia w czasie rzeczywistym we Francji i za granicą, podpisy umowy Gaia, zarejestruj newsletter Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

przez Lapin » 10/01/09, 21:21

To nie jest skomplikowane, wystarczy uzasadnić co
wydaje się prawdziwe, aby przekonać mnie i tych, którzy cię czytają.

Liczba czytelników nie oznacza, że ​​podobają im się Twoje.
wierzenia. To tylko wskazuje, że są Tobą zainteresowani
Twoim zadaniem jest pokazanie, że mają rację, skupiając się wokół twoich wartości
pewność. Będę pierwszą osobą, która zmieni swój styl życia,
zmienić swoje priorytety, a nawet spróbować przekonać tych, którzy
otaczaj mnie tak, jak próbujesz to zrobić. Ale przede wszystkim on to robi
głoś prawdę, o której sam jesteś przekonany, resztę
przyjdzie samo.. W twojej przemowie brakuje ciebie
głoś słowa innych, a nie swoje własne. W żadnym momencie
nie przeczytałem (z braku lepszego określenia): „Zrobiłem to czy tamto, bo tak jest
Jestem głęboko przekonany, że tak należy zrobić i jestem z tego zadowolony
lepiej, zrób tyle, a ta pełnia rozprzestrzeni się na cały świat
jak boskie światło.Gaja, nasza Matka Ziemia, kocha nas i
szanując je, jako pierwsi na tym skorzystamy.”

Ja też czytałam tę książkę i nawet w pewnym momencie byłam nią zafascynowana
Naprawdę w to wierzyłem. Wtedy rzeczywistość ziemi (byłem rolnikiem)
sprowadziłem nogi na ziemię i zrozumiałem, że intelektualiści
, prawidłowo myślące umysły nie biorą udziału w orce
ale z głową w chmurach. Czują czas czystego ducha
myśli i w pewnym momencie o tym zapominają
będziemy musieli zejść na dół, żeby zaspokoić podstawowe potrzeby
materiałów i idź po bardzo rzadki stek z lodówki
kupuj niezbyt drogo, nie martwiąc się o to, co Cię tam zabierze.
Filozofowie są bardzo przydatni w tym sensie, że uzasadniają
życie ziemskie i uczynić je znośnym dla cierpiących
w swoich ciałach lub w swoich duszach, lecz oni nie dają
jeść.

Coś innego, ten gif Obraz które zasiewasz we wszystkich swoich zdyskredytowanych postach
swoje pisanie, unikaj jego nadużywania. Sprawia to wrażenie, że tak jest
nastolatka w okresie przed okresem dojrzewania, przeżywająca kryzys tożsamości.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165