Dalsze dochodzenie: nowe trujące zanieczyszczenia

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79124
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Dalsze dochodzenie: nowe trujące zanieczyszczenia




przez Christophe » 05/01/09, 13:26

Te nowe trucizny, które nas otaczają Poniedziałek, 5 stycznia - 22:25

Osoby spalone przez krzesła sprowadzone z Chin, toksyczne butelki dla niemowląt, sąd nakazujący demontaż anteny przekaźnikowej w imię zasady ostrożności…

Czy nasze codzienne środowisko powoli nas zatruwa? Zmartwieni konsumenci, panikarze naukowcy, lobbing przemysłowy… Chociaż nigdy wcześniej nie było tak wielu organów ds. zdrowia odpowiedzialnych za naszą ochronę, dalsze badania w celu ustalenia nowych niepokojów, jakie budzi postęp.

Czy od Chin po Kanadę, od naszych sklepów po laboratoria, od nieskończenie małych po niewidzialne fale, czy powinniśmy się bać tych nowych produktów, które wdarły się do naszego życia?

Raporty

„Tortury chińskiego fotela” Edouard Perrin i Frédéric Capron

Kupili krzesło swoich marzeń... Ale spalili sobie skórę! Podejrzane zgony, ponad 530 osób zostało rannych we Francji. Przyczyną są toksyczne saszetki ukryte w poduszkach. Kto jest odpowiedzialny ? Conforama, kto je sprzedał? Chińska fabryka, która je wyprodukowała? Albo władze, które nie podniosły alarmu?

„Fale niepokoju” Séverine Lebrun i Virginie Travert

Są przekonani, że za ich zły stan zdrowia odpowiadają fale telefonów komórkowych. Niech operatorzy, naukowcy i władze publiczne ukrywają przed nimi prawdę! Czy rzekome zagrożenia związane z telefonami komórkowymi są przemilczanym skandalem? Co tak naprawdę wiemy o tych wszechobecnych falach?

(uwaga: dla zmartwionych tutaj są 2 czujniki: https://www.econologie.com/shop/detecteu ... p-143.html
https://www.econologie.com/shop/capteur- ... p-174.html )

„Zatrute butelki dla niemowląt” Yann Fronty i Stéphane Guillemot

Dlaczego jest tak wielu bezpłodnych mężczyzn? Rak jąder? Wady rozwojowe narządów płciowych? Dziś naukowcy obwiniają m.in. Bisfenol A, niewidzialny toksyczny produkt obecny w plastikowych butelkach dla niemowląt od 40 lat. Kanada właśnie zakazała tych butelek. Ale nie Francja. Po co ?

„Nanoproblem? » Yvan Martinet i Marc de Langenhagen

Nieskończenie mała jest przyszłość! Nanocząsteczki tytanu lub węgla o cudownych właściwościach można znaleźć w kremach kosmetycznych, odzieży czy artykułach sportowych. Żadna etykieta nie wskazuje jednak na ich obecność. Po co ? Czy te cząstki są nieszkodliwe?


Najbardziej niepokoi mnie problem nanocząstek...
Aby zobaczyć ten wieczór: http://info.france2.fr/complement-denqu ... 190-fr.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/01/09, 16:12

: Arrow: Tak, jest to zgodne z badaniem, w którym ogłoszono odkrycie ponad 500 substancji toksycznych we krwi pępowinowej niemowląt... :zaszokować:

Znalezione trucizny wyróżnia się w szczególności ze względu na ich właściwości teratogenne, rakotwórcze, mutagenne itp. :zmarszczyć brwi:

Dopóki nie odkryjemy, że choroby takie jak mukowicydoza są spowodowane resztkami pestycydów zawartymi w naszej żywności... :|
0 x
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 05/01/09, 18:58

Ja to samo. Co mogę zrobić przeciwko nanotechnologiom?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/01/09, 20:47

Cześć, Chrisleblay

chrisleblay napisał:Ja to samo. Co mogę zrobić przeciwko nanotechnologiom?


Nie, problemem nie jest nanotechnologia, ale to, co z nią robimy. Najpierw wprowadzamy na rynek dowolny produkt z rzeczywistymi, domniemanymi lub wręcz fałszywymi korzyściami. Po rozpoczęciu działań marketingowych przemysłowiec/sprzedawca „troszczy się” o to, aby wiedzieć, czy nie jest to szkodliwe dla populacji… czy pojawiają się hałaśliwi narzekający… których z trudem można uciszyć…

Najwyraźniej przemysłowiec nie potrzebuje wielu/wielu ograniczeń, aby wypuścić jakieś nowe badziewie. Zadaniem zatrutego (najczęściej bez środków) jest wykazanie, że jest to brud, który należy zakazać lub uregulować. A potem będziemy musieli poczekać, poczekać, aż sprawy się potoczą : Evil: : Evil:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79124
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/01/09, 22:31

Tak, zaczęło się!

Do tej pory, ponieważ ogłoszenie zostało usunięte!! Przegapiłem początek nagrania :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 06/01/09, 10:51

Nie mogłam patrzeć, zobaczę w internecie, właśnie zobaczyłam początek problemu Bisfenolu A zawartego zwłaszcza w butelkach Avent, które dałam córce jako niemowlę :zaszokować: : Evil:

Poza tym, ale w tym samym gatunku, był plik "fale elektromagnetyczne" w dzisiejszym porannym programie Maternelles FR5; rozmawiali o niebezpieczeństwie fal elektromagnetycznych, było to bardzo interesujące, dobrze wyjaśnione:
http://les-maternelles.france5.fr/index ... f=20090106
Film do obejrzenia wkrótce, trwa 40 minut.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 267